Uçsuz bucaksız bir evren olan anime evreninde romantizmden fantastik bilim-kurguya, spordan aksiyona kadar her türlü anime dizisi bulmak mümkündür. Çoğu mangalardan uyarlama olan bu anime dünyasının içine girdikçe çıkılmayacak düzeyde ilgi çekici ve merak uyandırıcı pek çok anime dizisi bulmanız mümkündür. Biz de sizin için anime dünyasındaki en iyi anime dizilerinden 11 tanesini ele aldık.

1. Death Note (2006 – 2007)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

En iyi animeler listesinde daima adından söz ettiren ve ilk sıra taşıyan death note 9,0 IMDb puanlı sahiptir. Yagami Light okulunda başarılı ve zeki bir lise öğrencisidir. Adalet kavramı ise Yagami Light için büyük önem arz etmektedir. Yagami Light bir gün üzerinde “Ölüm Defteri” yazan bir defter bulur. Kitabın ilk sayfasını açtığında kuralları görür. Kurallara göre bu deftere kimin ismi yazıyorsa o kişi ölecektir. Kitabın verdiği güç ve genç bir lise öğrencisi olan Yagami Light’ın adalete düşkünlüğü birleştiğinde söz konusu olan bu Ölüm Defteri yeni bir biçim kazanacaktır. Zira Yagami Light bu defteri kullanarak dünyadaki kötülüklerle savaşmaya başlayacaktır.

Ayrıca en iyi Android TV Box seçeneklerine bakabilirsiniz.

2. Attack on Titan (2013 -)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

8,8 IMDb puanı ile karşımıza çıkan Attack on Titan isimli anime dizisinde Eren Yeager isimli bir genç Singhanshina isimli bir bölgede ailesi ile birlikte hayat sürdürmektedir. Yaşadıklarımı bölge 100 yıl kadar önce ortaya çıkan devlerden korunmak için büyük ve oldukça güçlü duvarlarla çevrilidir. Fakat bir gün 60 metrelik kocaman bir dev bu surları yıkmayı başarır. Ardından 60 metrelik bu dev ile birlikte diğer devler Shinganshina bölgesini istila ederler. Bu istilanın ardından Eren Yeager en yakın arkadaşı ve üvey kız kardeşi ile birlikte devlere karşı savaşmak için orduya yazılır. Eren devlere karşı verdiği bu mücadele esnasında hem kendisine hem de ailesine dair büyük sırları da yavaş yavaş öğrenmeye başlayacaktır.

3. One Piece (1999 -)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

En animelerin konuşulduğu anlarda One Piece efsanesinden söz etmemek mümkün değildir. IMDb puanı 8,7 olan One Piece 1999 yılından beri anime izleyicilerine bu korsan macerası içine çekmeyi başarmıştır. Luffy korsan olmayı düşleyen bir gençtir. Amacı East Blue Denizi’ni aşıp Grand Line bölgesinde bulunan ve One Piece diye adlandırılan hazineyi ele geçirmektir. Bu amaçla birlikte yola çıkar. Yolculuk esnasında tanıştığı birtakım kişileri de kendi tayfasına dahil ederek denizlerde ve gizemli adalarda uçsuz bucaksız bir maceraya doğru yelken açar.

4. One Punch Man (2015 -)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

En çok izlenen anime dizilerinin başında gelen One Punch Man dizisi Saitama adındaki bir karakterin maceralarını anlatmaktadır. Saitama neredeyse evrendeki en güçlü süper kahramandır. Kendisi o kadar güçlüdür ki adeta bütün düşmanlarını sadece tek bir yumruğu ile yerle bir etmektedir. Bütün düşmanlarını yalnızca tek bir yumruğuyla yeni bildiği için süper kahramanlık hayatı da ona sıkıcı gelmektedir. Dolayısıyla çoğu zaman hayatı manasız ve sıkıcı bulmaktadır. Kendine göre dişli bir rakip bulamadık çağda süper kahraman yaşantısına dair olan heyecanı da sönüp gitmektedir. Dünyanın en güçlü insan oğlan ve hobi olarak süper kahramanlık yapan Saitama’nın maceraları izlemeye değerdir. IMDb puanı 8,8 olan One Punch Man anime dizisi 2015 yılından beri devam etmektedir.

5. Monster (2004 – 2010)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

Dr. Kenzo Tenma hem genç hem de oldukça becerikli bir beyin cerrahıdır. Bir gün kendisine bir söz verir. Dr. Kenzo Tenma, kendisine verdiği bu sözle birlikte artık hiçbir hastasını statülerine göre konumlandırmayacak ve yüksek statüdeki insanlara öncelik tanımayacaktır. Bir gün kafasından vurulan bir hasta söz konusu olur. Kendisi de kendisine verdiği bu söz dahilinde kafası vurulan bu hastayı belediye başkanından daha önce tedavi etmeye karar verir. Fakat aldığı bu karar Dr. Kenza Tenma’nın hayatının geri kalanını değişmesine sebep olacaktır. IMDb puanı 8,6 olan Monster anime dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

En iyi BB krem bilgileri yazımızdadır.

6. Tokyo Ghoul (2014)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

Kaneki adlı karakter Rize adında bir kadınla tanışır. Kaneki ile Rize bir gün randevulaşırlar. Fakat Kaneki evine dönerken Rize, Kaneki’ye saldırır. Zira Rize, “Ghoul” diye bilinen bir yaratıktır ve insan eti ile beslenmektedir. Kaneki, Rize tarafından tam öldürüleceği esnada üzerlerine demirler düşer. Rize orada hayatını kaybeder. Kaneki ise oldukça kötü bir durumdadır ve hastaneye götürülür. Kaneki’nin hayatını kurtarmak için Doktorlar ona Rize’nin organlarını nakleder. Dolayısıyla Kaneki artık hem insan hem de ghoul olur.

7. Naruto (2002 – 2007)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

Gizli Yaprak Köyü’ne bir saldırı düzenlendi. Bu saldırıyı 9 kuyruklu şeytan tilki Kyuubi düzenlemiştir. Bu saldırı esnasında 9 kuyruklu şeytan Kyuubi bir kuyruğunu salladı ve bu durum bir Tsunami’ye yol açtı. Gizli Yaprak Köyü’nün yöneticisi olan 4. Hokage ise bu dokuz kuyruklu şeytan tilkiyi yeni doğan bir bebeğin içine mühürledi. Böylece kendisini de feda etmiş oldu. 9 kuyruklu şeytan tilkinin mühürlendi bebek ise Naruto’ydu. Naruto ise ailesi olmadan büyüdü. Köylüler daima ondan çekindi ve ona hiç de hoş davranmadı. Bu olayların üzerinden yıllar geçti ve Naruto, Ninja Akademisi’nden mezun oldu. Şimdi Naruto’nun kendini keşfetme zamanı… İzleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen ve sıkı takip edilen Naruto en iyi animeler listesinde de daima üst sıralarda yer almaktadır.

8. Dragon Ball Z (1996 – 2003)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

IMDb puanı 8,7 olan Dragon Ball Z en çok izleyici kitlesine sahip anime dizilerinden biridir. 1996 ve 2003 yılları arasında yayınlanan bu anime dizisi Goku adında bir karakterin Etrafında dönmektedir. Goku’nun bu anime dizisindeki amacı ejder toplarını bulmak ve hepsini toplamaktır. Fakat bu o kadar kolay olmayacaktır. Zira bir yandan düşmanları da Goku’nun bu ejder toplarını bulmasında bir engel olarak karşısına çıkacaktır. Dolayısıyla Goku hem düşmanlarını alt etmek hem de söz konusu olan bu ejder toplarını bulmak zorundadır.

9. Slam Dunk (1993 – 1996)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

Hanamichi Sakuragi uzun boylu, güçlü ve kavgacı bir tiptir. Shōhoku Lisesi’ne yeni başlar. Hanamichi Sakuragi hem uzun boylu hem de kuvvetli bir yapıya sahip olduğu için Shōhoku Lisesi’nin basketbol takımına bu basketbol takımının kaptanının kız kardeşi tarafından davet edilir. Basketbol takımının kaptanı kız kardeşi olan Haruko Akagi güzel bir öğrencidir. Hanamichi Sakuragi de Haruko Akagi’ye ilk görüşte aşık olur ve bu yüzden basketbol takımına girmeyi kabul eder. Fakat ortada bir sorun vardır. Hanamichi Sakuragi basketbola dair neredeyse hiçbir şey bilmemektedir. Buna rağmen basketbol antrenmanlarında ve basketbol maçlarında basketbolu öğrenmeye başlar. Bu süreç boyunca basketbol oynamaktan keyif duyduğunu fark eder ve kendisini de kısa sürede epey geliştirir. IMDb puanı 8,7 olan Slam Dunk, 1993 ile 1996 yılları arasında yayınlanmış fakat günümüzde bile epey bir izleyici kitlesine sahiptir.

10. Erased (2016)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

IMDb puanı 8,5 olan Erased adlı anime dizisi, Satoru Fujinuma adlı bir karakterin etrafında dönmektedir. Satoru Fujinuma 29 yaşındadır ve hayatında pek de başarılı değildir. 1+1 olan küçük bir dairede oldukça sıradan bir yaşantı sürmektedir. Fakat onu sıradan insanlardan ayıran bir nokta vardır. Satoru Fujinuma başına kötü bir olay geldiğinde söz konusu olan bu olaydan önceki birkaç dakika önceye dönebilmektedir.

11. Helsing Ultimate (2006 – 2012)

Anime Severler İçin En İyi 11 Anime Önerisi

 

Helsing örgütü, karanlık güçler ile savaşan bir örgüttür. Örgütün başında ise Abraham Van Helsing’le aynı kanı taşıyan ve onun soyundan gelen Integra Helsing bulunmaktadır. Integra Helsing’in en güçlü ve en gizli silahı ise Alucard adında bir vampirdir. Alucard bir gün bir görev üzerine bir kasabaya gider. Buradaki amacı kasaba halkını öldüren bir vampiri yakalamaktır. Bu esnada Seras adında acemi bir polis memuru yaralanır ve ölmek üzeredir. Acemi bir polis olan Seras Victoria, Alucard’ın kendisine sunduğu teklifle ölümden kurtulabilecektir. Fakat Alucard’ın sunduğu bu teklif dahilinde Seras’ın hayatta kalabilmesi için tek yolu vampir olmaktır. 8,3 IMDb puanına sahip olan Helsing Ultimate, en iyi animeler listelerinde genellikle kendine üst sıralarda yer bulabilmiştir.

En iyi çay makinesi modellerini de inceleyebilirsiniz.
Kategori: