Oyun sektörü dur durak bilmeden gelişmeye devam etmekte. Artık bu sektörün bir sınırının olduğunu düşünmek mümkün değil. Zira ne zaman “Böyle bir oyun yaptılarsa daha iyisi çıkmaz!” desek bir sonraki sene önümüze çıkan oyunlar karşısında ağzımız açık kalıyor. Dolayısıyla oyunların ya da oyun sektörünün bir sonu olup olmadığını düşünmek yerine bu oyunların bizlere sunduğu yeni evlenenlere kendimizi bırakmak daha mantıklı bir seçenek olur. Haddizatında bazı oyunlar ki, bu oyunların mutlaka oynanması, oynanmış olsa bile bir kez daha oynanmaması gerekir. Bizde sizler için tekrar tekrar oynanması gereken birtakım oyun önerileri hazırladık.

Ayrıca Online Oyunlar Listesine de bakabilirsiniz.

Detroit: Become Human

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

2018 yılında PlayStation 4 platformu için çıkarılan oyun epey yoğun kitleler tarafından büyük ilgi gördü. Teknolojinin geliştiği ileriki bir dönemde geçen bu oyunda Android olan ve varoluş amaçları insan hizmet etmek olan robotları yönlendirmekteyiz. Bu yapay zekalı robotlar insana oldukça benzemekte. Teknolojinin oldukça geliştiği bu dönemde Detroit kentinde artık neredeyse her evde bir adet yapay zekalı robot bulunmakta. Bu robotlar insanların neredeyse bütün işlerini karşılamakta. Fakat köle sınıfında bulunan bu Android robotlar toplumda da devamlı olarak 2. sınıf muamele görmekte. Bu oyunda 3 Android robotun hayatına dahil olmaktayız. Bunlardan biri Kara adında bir robot. Kara bir şekilde evrimini tamamlayabilmiş ve bunun akabinde bilinç kazanabilmiştir. Sonrasında ise hizmet verdiği sahibinin kızıyla birlikte kaçar.

Markus ise bakıcı bir Android olarak hizmet verir. Fakat sonrasında kendisini Android’lerin özgürleşmesine adar. Bu oyunda yönettiğimiz 3. Android ise evrimleşip bilinç kazanan Android robotları avlayan Connor’dur. Oyun 3. şahıs bakış açısıyla oynanmakta ve oyuna dair verdiğimiz bütün kararlar yönettiğimiz Android’in hayatını etkilemekte. Dolayısıyla oyunda vereceğiniz kararlar yönettiğiniz Android’in hayatta kalıp kalmayacağını belirlenecektir. Quantic Dream tarafından geliştirilen bu oyun PlayStation 4 platformu için çıkarıldıktan 1 yıl sonra, yani 2019 yılının sonlarında PC platformu için de çıkarılmıştır.

Red Dead Redemption 2

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen serinin ikinci oyunu da Vahşi Batı’da geçen bir açık dünya oyunudur. Oyunun birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açısı ile oynanması mümkündür. Oldukça interaktif bir dünyanın kapılarını aralayacağınız bu oyunda Vahşi Batı kavramını sonuna kadar hissedeceksiniz. Oyunla yönlendirdiğimiz karakter ise Arthur Morgan isminde bir kanun kaçağıdır. Arthur, Van der Linde isimli bir çetenin üyesidir. Oyunun sonlarına doğru ilk oyundan da kendisini hatırladığımız John Marston’ın gençliğini yönlendirmekteyiz.

Oyunda girişeceğiniz etkileşimler oyunun kaderi açısından oldukça önemlidir. Neredeyse bütün karakterler ile etkileşim mümkündür. Ayrıca oyundaki bir bölgede suç işlemenizin ardından biraz zaman geçtikten sonra o bölgeye geri döndüğünüzde istediğiniz suça tanık olan kişiler sizi hatırlayabilmektedir. 2018 yılında PlayStation 4 ve XBOX platformlarında duyurulan Red Dead Redemption, 2019 yılının kasım ayında ise pisi platformu içinde çıkarılmıştır.

Dishonored

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

Arkane Studios’un geliştirdiği bir oyun 2012 yılında oyuncuların beğenisine sunduğu bu Dishonored oyun önerileri içerisinde mutlaka bulunması gereken bir oyun. Bethesda Softwork tarafından yayınlanan Dishonored; PlayStation 3, XBOX 360 ve PC platformları için çıkarılmıştır. Oyunda Corvo Attano isimli bir karaktere yön etmekteyiz. Corvo, imparatoriçenin en çok güvendiği kişidir. Corvo aynı zamanda imparatoriçenin de özel korumasıdır. Fakat imparatorluğun bulunduğu Dunwall’da farelerden kaynaklı olarak yayılan veba salgınının ardından Corvo, bizzat imparatoriçenin emri ile bu salgına çözüm bulunması amacıyla başka bir krallığa özel göreve gönderilir. Corvo görevini tamamlayıp ülkesine döndüğünde imparatoriçe ile özel bir görüşme yapar. Fakat bu esnada kraliyet düşmanları tarafından imparatoriçeye bir suikast düzenlenir ve prenses kaçırılır. Kraliçenin ölümü ise Corvo’nun başına kalır.

Yargılanması amacıyla hapse atılan Corvo hapishaneden kaçmayı başarır. Artık Corvo hem adını sürülen bu lekeyi temizlemek, hem sonsuz bir bağlılık duyduğu imparatoriçenin intikamını almak, hem de kaçırılan prensesi bulup Dunwall’ı işgalden kurtarmak zorundadır. Bu amaç uğruna direnişçi bir gruba katılır ve mücadeleye başlar. Bu mücadele esnasında bir vahşet seviyesi bulunmaktadır. Yani Corvo ülkesini kurtarmaya çalışırken ortalığı kan gölüne çevirebilir ya da tek bir kişi bile öldürmeden emin adımlarla yolunda yürüyebilir. Oyun içerisinde bu durum çok önemlidir. Çünkü oyunda verilen bu kararlar oyunun akıbetini etkilemektedir. Ayrıca oyundaki vahşet seviyesi arttıkça kentte dolaşan farelerin sayısı da artmaktadır. Bu durum ise vebanın daha ciddi boyutlar uzanması demektir.

En iyi laptop markası hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Watch Dogs 2

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

Watch Dogs’un ilk oyunu sinematik bir video ile duyulduğunda beklentiler epey had safhaya ulaşmıştı. Fakat oyunun çıkışının ardından oyuncuların karşılaştığı görüntü ise büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Watch Dogs’un ilk oyun için yayınlanan sinematiğin ardından hakkında “şimdiye kadarki en gerçekçi oyun” yorumları yapılsa da oyun özellikle görüntü ve oynanış anlamında beklentileri karşılayamadı. Ama bu oyunun yenilikçi bir fikir barındırdığı su götürmez bir gerçekti. Serinin ikinci oyunu ise ilk oyuna nazaran daha kaliteli bir yapım olarak karşımıza çıktı.

Oyun hikayesi ise ctOS işletim sistemi ile yönetilen bir akıllı şehirde geçmektedir. Bu akıllı şehir ctOS sistemi sayesinde yaşayan bütün vatandaşları izleyebilmekte ve bu vatandaşların birilerini kaydedebilmekteydi. İlk oyunda yönettiğimiz Aiden Pierce’in ctOS ile giriştiği mücadeleden ilham alan bir hacker grubu serinin ikinci oyununda etik bulmadıkları bu sisteme karşı başkaldırır. Oyun 2016 yılında PlayStation 4, XBOX One ve PC platformları için çıkarılmıştır.

Kingdom Come: Deliverance

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

Warhouse Studio tarafından geliştirilen bu oyun 2018 yılında Deep Silver tarafından oyuncuların beğenisine sunuldu. Oyun 1400’lü yıllarda Bohemya Krallığı’nda Macar Kralı Sigismund’un IV. Wenceslas’ı kaçırdığı dönemlerde geçmektedir. Macar kralının verdiği emir ile birlikte Kuman Ordusu Bohemya’nın Skaliz bölgesine saldırır ve bölgeyi yağmalar. Yönettiğimiz ana karakter ise Skaliz’de demircilik yapan ünlü bir oğlu olan Henry’dir. Kuman Ordusu’nun düzenlediği saldırının ardından Skaliz’deki çoğu insan katledilir. Henry’nin ailesi de katledilen insanlar arasındadır. Fakat Henry kaçmayı başarır ve gelişen birtakım olayların ardından Sör Radzig Kobyla’nın himayesi altına girer. Şimdi ise henüz önünde yükselebileceği imkanlar bulunmaktadır.

Far Cry 5

Oyun Önerileri – 2021 Güncel – Tekrar Tekrar Oynanması Gereken 6 Oyun

Far Cry serisi oyun dünyasında oyunculara en iyi atmosferin sağlandığı oyun serilerinden biridir. Oynanış bakımından her ne kadar serinin içindeki oyunlar arasında büyük benzerlikler bulunsa da Ubisoft firması Far Cry ile hikayelerle birlikte her oyunu ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Far Cry 5 de oynanış bakımından bazı farklılıklar bulundurmakla birlikte hikâye anlamında da oldukça etkileyici bir öyküye sahiptir. Oyun Montana eyaletinin kurgusal bir bölgesinde geçmektedir. Bu bölge Joseph Seed öncülüğünde dini bir tarikat tarafından ele geçirilir.

Düzenlenen bir operasyonla birlikte bu dini tarikatın lideri olan Joseph Seed gözaltına altına alınmak istenir fakat bu operasyon başarısız olur ve operasyonda bulunan polis memurları adada mahsur kalır. Oyuncuların yönlendirdiği karakter de başarısız olan bu operasyonun ardından adada mahsur kalan şerif yardımcısıdır. Şerif yardımcısının yolu direnişçilerle kesişir ve onlarla iş birliği yaparak bu bölgedeki işgali sonlandırmaya çalışır. Oyun önerileri arasında son sırasında da bizlere sunduğu bu ilginç ve detaylı hikâyelerden ötürü Far Cry 5’i bulundurduk.

2 kişilik PC oyunları detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Oyun Önerileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi online oyun önerileri hangileridir?

Leauge of Legends, Dota, PuBG gibi online oyunlar oldukça oyuncu tarafından oynanmaktadır.

2022’de çıkan oyun önerileri nelerdir?

Last of Us: Part II ve Half Life: Alyx oyunlarını oynamanızı öneririz.

2022’de çıkan online oyun önerileri nelerdir?

Leauge of Legends online oyununun yapımcısı tarafından geliştirilen Valorant’ı deneyebilirsiniz.

Siz de Oyun Tavsiyelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
Kategori: