Sonunda hasret bitti ve Pokemon GO sevenleriyle buluştu. Uygulama çoğu ülkede henüz Apple IOS ve Android mağazalarında yerini almadı fakat bu durum elbette ki hayranları yıldırmaya yetmedi ve Pokemon çılgınlığı tüm dünyayı sardı.

 

giphy (2)

 

 

Peki nedir bu Pokemon GO? Nasıl kurulur, nasıl oynanır? Pokemon GO hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik.

pokemon-go-oyna

 

iOS’A POKEMON GO KURMA – ÖNERİLEN ve %100 ÇALIŞAN YÖNTEM

  • IOS yüklü telefonunuzdan BURAYA tıklayın.
  • Oyunu telefonunuza indirin.
  • Daha sonra telefonunuzdan Ayarlar -> Genel -> Aygıt yönetimi -> Güven ‘i seçin.
  • IOS telefonunuzda artık Pokemon Go Oyununu oynayabilirsiniz.

 

IOS’a Pokemon Go Yükleme – Alternatif Yöntemler

İlk olarak App Store’u açıp, en alttaki Kimlik > Log Out‘a tıklıyoruz ve App Store hesabımızdan çıkış yapıyoruz.

Daha sonra Safari üzerinden Pokémon GO’yu aratıp, çıkan App Store linkine tıklıyoruz.

“Mağazanızda yok” uyarısı aldıktan sonra Geç butonuna tıklayıp Avustralya veya Yeni Zelanda’ya geçiyoruz.

Log Out‘a tıkladığımız bölümden yeni bir hesap açıyoruz ve ödeme bilgisi istendiğinde None seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni hesabımızı başarıyla açtıktan sonra oyunu kolayca indiriyoruz ve kendi App Store hesabımıza dilediğimiz gibi geçiş yapabiliyoruz.

 

Not: Ödeme bilgileri kısmında karşınıza None seçeneği çıkmıyorsa, Safari tarayıcınızı açıp linke tıklayıp iOS 7-8-9’u seçip, Hipstore uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirme tamamlandıktan sonra “Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici” şeklinde bir uyarısı alacaksınız. Vazgeç‘e dokunup, Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt Yönetimi seçeneğini açıp, Taz Trading Services seçeneğine tıklayarak Güven‘e basın. Artık rahatlıkla HiP4U uygulamasını açıp Pokémon GO’yu indirebilirsiniz.

 

Uyarı: Kurulum dosyaları resmi sürüm garantisi altında olmadığı için cihazınız zarar görebilir. Sonra vay efendim yaktın bizi Zovovo demeyin!

 

pokemon go ios android oyna

 

 

Android’e Pokemon Go Yükleme Yöntemi

Öncelikle BURAYA tıklayıp, açılan sayfanın sağ alt köşesinde bulunan “DOWNLOAD APK” indirme butonuna basarak oyunun apk dosyasını indiriyoruz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra cihazımızdaki Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif ediyoruz.

İndirmiş olduğumuz dosyaya tıklayarak oyunu kuruyoruz.  İşlem tamam!

 

Uyarı: Kurulum dosyaları resmi sürüm garantisi altında olmadığı için cihazınız zarar görebilir. Sonra vay efendim yaktın bizi Zovovo demeyin!

 

pokemon-go-android-ve-ios-a-nasil-yuklenir

 

 

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Oyunu başarıyla kurduk ve sokaklara döküldük; nefesler tutuldu, yürekler bir, akıllarda tek soru, nasıl Pokemon yakalanır?

Oyuna girip haritanın sağ alt kısmındaki pokemon simgesine dokunarak çevrenizdeki pokemonların listesini görebilirsiniz. Yerlerini tam olarak belirleyebilmek içinse tek yapmanız gereken etrafı dolaşmak, evet gerçekten dolaşmak.

 

giphy

 

 

Eğer yakınlarınızda bir pokemon varsa cihazınıza bildirim geliyor. Bildirimde gördüğümüz pokemona dokunarak macerayı başlatıyoruz!

 

slim

 

Pokemon yakalamanın iki yolu var. Birinci seçenekte kameranız açılıyor ve pokemon gerçekten de bulunduğunuz yerdeymiş gibi görünüyor! Fakat şarj sorunları yaşayıp sinir krizlerine girmemek için bu seçeneği eleyebilirsiniz.

İkinci yol ise AR modunu aktive etmek. Ekranın üst kısmındaki AR butonuna bastığınızda oyun gerçeklikten biraz uzaklaşarak animasyon görünümüne geçiyor ve pokemonu animasyon üzerinden yakalayabiliyorsunuz.

 

Uyarı: Ohh pokemona bak kesin yakaladım diye bir olay yok, efendi gibi isabetli atışlar yapmaya çalışın. Poke toplarınız boşa giderse mesuliyet kabul etmiyoruz!

 

s-58aefcfe0b96cd1d5c95e704956e09fe82b0a338

 

Oyunu yavaş yavaş kavrayıp seviye atlamaya başladığınızda pokemonlarınız da kendi kendilerine gelişiyor. Ayrıca pokemon yakaladıkça, puan topladıkça ve seviye atladıkça kazanacağınız Stardust gibi nesneleri kullanarak da pokemonlarınızı geliştirebilirsiniz. Oyun ücretsiz fakat ihtiyaç duyarsanız Mağaza kısmından oyun içi satın alımlar yapabiliyorsunuz.

 

pokemon-go-itemleri

 

Oyunun bir diğer önemli unsuru ise Pokestop. Haritadaki önemli bölgelerde (müze, meydan, tarihi bina vb) mavi ve yuvarlak semboller ile gösterilen Pokestopları görmek mümkün. Bu istasyonlarda oyunda fazlasıyla ihtiyaç duyacağınız pokemon yumurtası, poke topları gibi nesneler bulunuyor.

 

pokestoplar

 

Savaşmak içinse doğruca gymlere koşuyoruz. Tabi öncelikle 5. seviyeye ulaşmak gerekiyor. Savaşlarda bir hamle sırası bulunmuyor, saldırı yapacaksanız ölümüne ekrana basmanız lehinize olacaktır. Pokemonu sola veya sağa kaydırarak savunma yapmak da mümkün. Düşmanlarınızla savaşıp galip gelerek gymi ele geçirebilirsiniz.

 

pokemon-go-gym

 

Oyunu neredeyse çözdük, şimdi vakit sokaklara dökülme vaktidir! Koca koca insanlar olduğunuzu biliyoruz fakat yine de siz sevgili okurlarımıza dikkatli olmayı tembihlemeden edemiyoruz, zira dünya basınından saçma sapan haberler almaya başladık bile.

Pokemon Go oyunuyla ilgili ortalıkta komik paylaşımlar dönmekte. Bu paylaşımlara Pokemon Go’da En Komik Görseller içeriğinde göz atabilirsiniz.

Çoğu kişinin merak ettiği diğer konu olan Pokemon Go Hileleri‘ne ise bir başka konuda değineceğiz. O nedenle Zovovo’yu takip etmeye devam edin!

 

pokemon go nedir

 
Kategori: