Mobil Oyunlar

Mobil oyunlar, gün geçtikçe popülerliğini ve kullanıcı kitlesini arttırıyor. Google Play’in en çok indirilen android oyunlarına gözattığımızda online strateji ve savaş oyunları ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Online mobil oyunlarının daha çok indirilmesinin sebebi sürükleyici bir hikayesinin, kurulan arkadaşlıkların ve seviye yükseltme amacı olmasından kaynaklanıyor.

Sizler için en çok indirilen 10 mobil oyunu listeledik.

Clash Of Clans: Klan Savaşları

clash-of-clans-klan-savaslariKlan savaşlarında en önemli unsur köyün geliştirip dayanıklı bir kaleye çevirilmesi gerekiyor. Kurulan birimlerin güçlendirilip kule, top, duvar, bomba vb. savunma silahlarının kurulması ve geliştirilmesi gerekiyor. 5 farklı savaşçı tiplerini kullanarak ordunu kurabilirsin. Barbarlar, okçular, yaban domuzu binicileri, büyücüler ve ejderhalarla kurulacak sağlam bir orduyla gücüne güç katabilirsin.

Clash Of Clans savaş oyununda kendi köyünü ve kaleni geliştirip sağlam bir ordu kurduktan sonra en önemli konulardan biri de klan kurmak ya da iyi bir clana girmektir. En güçlü klanı kurarak oyunun hakimi olmaya çalışabilirsiniz. Klan kurduktan ya da bir klana girdikten sonra düşman klanlara saldırarak oyun materyali kazanabilirsiniz.

Game Of War – Fire Age

game-of-war-fire-ageGame Of War Fire Age ile kendi  imparatorluğunu kurarak ve geliştirerek kahramanını eğitebilir, savaş kazandıkça seviye atlayabilirsiniz. Online mobil savaş oyunu olan Game Of War Fire Age, en büyük özelliklerinden biri düşmanlarla ve takım arkadaşlarınızla direkt iletişim kurabilirsiniz.

Değerli taşlar kullanarak efsanevi güçlü silahlar yapabilir ve ordunuzu bu silahlarla donatabilirsiniz. Game Of War Fire Age hikayesi krallık ve ittifak kurarak düşmanları işgal etmeye yöneliktir. Uluslararası bir mobil oyun olup 32 farklı dili konuşan kullanıcılardan oluşuyor.

Boom Beach

boom-beachKüçük adalar üzerine yapılan yerleşimler üzerine kurgulanmış olan Boom Beach, kendi adanın seviyesini yükselerek düşman adalara yapılan saldırılarla oyun materyalleri toplanıyor. Aynı zamanda ada keşfi yaparkende hazinelerle karşılaşarak oyun materyali toplayabilirsiniz. Düşman adalara çıkartma gemileriyle saldırı yapılıyor ve online olarak oynanıyor. Yapılan saldırıda ya yenme ya da yenilmeyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

mobil savaş oyunu stratejisini kurgularken, yerleşim bazında olası saldırılara karşı önlem alınması da gerekiyor. Yani Boom Beach’te sadece saldırı stratejisi değil savunma stratejisini de yapmak önemli.

Top Eleven  – Futbol Menajeri

top-eleven-futbol-menajeriKendinizi futbol menajeri gibi hissedeceğiniz Top Elevenmobil futbol oyunları arasında en çok tercih edilen mobil oyunlardan biri. Kulübünüzü oluşturup takımınızın gelişimini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda stadium inşa etme, sponsorluk anlaşmaları imzalama gibi aktivitelerde de bulunabilirsiniz.

80 farklı ülkede ve 40’tan fazla dil seçeneğiyle kullanıcılara hizmet veriyor. Arkadaşlarınla dostluk maçı düzenleyerek maç edebiliyor, arkadaşınızın canlı maçlarını izleyip aynı zamanda destek olabiliyorsunuz.

Candy Crush Saga

candy-crush-sagaŞeker ile zeka oyunları arasında bir bütünlük sağlanarak King tarafından ortaya çıkarılmış Candy Crush Saga insanları mobil cihazlara bağlayan oyunlardan biri. 5 farklı tür şekerlerin kullanılarak kesişimlerinden puan toplanıyor. Şekerlerin 3’lü, 4’lü ve 5’li varyasyonları kullanıp eziliyor. Böylece oyuncular puan kazanıyor.

Farklı şekillerde şekerleri ezdiğinizde bonus şeker kazanabiliyorsunuz. Bu bonus şekerler daha fazla puan kazanmanıza olanak sağlıyor.

Okey Plus

okey-plusPeak Games’in ürünü olan Okey Plusmobil okey oyunlarının en çok tercih edilen masa oyunudur. Online olarak arkadaşlarınızla ya da arkadaşlarınız olmadan oynayabilirsiniz. Hemen oyna seçeneğiyle tek tuşla bir masaya oturup oyuna başlayabilirsiniz. En güzel özelliklerinden biri de müzik eşliğinde oynayabilmenizdir.

Oda seçerek istediğiniz insanlardan oluşan topluluklarla vakit geçirebilir, masa açarak ya da masaya oturarak internet ortamında insanlarla okey oynayabilirsiniz.

Kale Savaşı: Castle Clash

kale-savasi-castle-clashEn iyi strateji oyunları arasında yer alan Kale Savaşı adından da bilineceği gibi daha iyi olmak için kale savaşı sergilemek gerekiyor. İlk yapman gereken sağlam bir kale oluşturarak, olası gelebilecek saldırılardan kendini korumalısın. Hem kendi kaleni korumak hem de saldırarak yeni yerler işgal etmek için iyi ordu kurmak gerekiyor.

Castle Clash strateji oyununu oynamak isteyen kullanıcılar, internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Böylece gerçek kullanıcılarla online olarak oyunu oynayabiliyorsunuz.

Empire: Four Kingdoms

empire-four-kingdomsEmpire Four Kingdoms oynayarak uzakta bulunan ülkeleri ve kıtaları keşfederek işgal edebilirsiniz. Bu orta çağ strateji oyunuyla kendi krallığını kurarak imparatorluk yönetebilirsin. Kendi kaleni güçlendirerek savunmanı üst düzeyde tutabilir, diğer imparatorluklarla ittifak yaparak topraklarınızı genişletebilirsiniz.

15 milyondan fazla kullanıcıyla aynı platformda oyunu oynayabilirsiniz. mobil strateji oyunu Empire Four Kingdoms’u oynamak için internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

Hay Day

hay-daymobil çiftçilik oyunları arasında en çok tercih edilen Hay Day doğal ve eğlenceli bir yaşam kurmanıza olanak sağlıyor. Verimli topraklar üzerinde yardımsever komşularla ve neşeli hayvanlarla çiftçiliği sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız ticaret ile gelir sağlayarak çiftliğinizi büyütürsünüz. Çiftlik büyüttükçe seviye atlayıp topraklarınızı genişletebiliyorsunuz.

Supercell tarafından geliştirilen çiftçilik mobil oyunu Hay Day 50 milyon indirim sağlayarak dünyanın her yerinden kullanıcının oynamasını sağlıyor.

Zynga Poker – Texas Holdem

zynga-poker-texas-holdemDünyanın en büyük poker oyunlarından biri olan Texas Holdem, Zynga tarafından üretilen ve uzun süredir aktif kullanılan mobil masa oyunudur. Oyun kazandıkça fiş kazanarak daha yüksek oynanan oyun masalarına katılabilir, daha çok fiş kazanma şansı yakalayabilirisiniz.

Başlangıç olarak 20 bin fiş kazanarak mobil oyuna başlayabilirsiniz. Oyunda sergileyeceğiniz performans ve yapacağınız blöfler ile bu fişleri daha da arttırabilirsiniz.

Kategori: