En İyi Ses Yükseltme Programları

Bilgisayarlarımızda bazen ses yükseltme programı ararız ancak bulamayız. Çünkü Windows ve diğer işletim sistemine sahip bilgisayarlarda hiçbir şekilde en iyi ses yükseltme programı bilgisayarda önyüklü olarak gelmez. Microsoft ve Apple gibi şirketler sürekli olarak bu konuda talep almasına rağmen bilgisayarlarda hiçbir zaman kendilerinin geliştirdikleri özel programlara yer vermemektedirler.

En iyi ses yükseltme programları arasında hem ücretsiz, hem ücretli programlar bulunurken, çoğu program aktif olarak ses sanatçıları tarafından kullanılıyor.

*Programları ad kısmına basarak orijinal sayfasından indirebilirsiniz.

Adobe Audition CC

En İyi Ses Yükseltme Programları

Dünyanın en iyi ses yükseltme programları arasında yer alan Adobe Audition CC aynı zamanda ses düzenleme işlemlerinde size en çok yardımı dokunacak olan programdır. İstisnasız olarak dünyanın en iyi ses kontrol ve yönetim programı olan program, arkasında Adobe’nin desteğine sahiptir ve sorunsuz olarak kullanılabilir. Sadece ses yükseltme işlemleri için değil, ses kesme, ses kısma, en iyi ses düzenleme programı olarak da bilinen Adobe’nin çatısı altında yer alan program dünyada en iyi film stüdyoları tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır.

Adobe Audition CC sayesinde bir ses dosyası veya videoya ait ses dosyası üzerinde yapabileceklerinizin adeta bir sınırı yoktur. Sınırsız özellikler sunan program sayesinde bir ses dosyası üzerinde saatler boyunca uğraşabilir en kısık sesi oldukça yüksek sesli bir ses dosyasına çevirebilirsiniz. Kriminal merkezlerde de kullanıldığı konusunda bilgiler bulunan program hakkında özellikle de kriminal olaylarda da ses incelemesinde ve sesin yalıtımı konusunda çok sayıda olayda yardımcı olduğu belirtilmektedir. Audition CC, ses yükseltme programları arasında listede en başta yer almaktadır.

Audacity

En İyi Ses Yükseltme Programları

“Paranın satın alamayacağı en kaliteli ses yükseltme programı” benzeri bir slogan olsaydı en çok bu programa yakışırdı. Ücretsiz en iyi ses yükseltme programı olarak bilinen Audacity hem Windows bilgisayarlar, hem de MacOS bilgisayarlarda aktif olarak sunulmaktadır. Program özellikle de çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir çünkü 2020 en iyi ses yükseltme programları ücretli olanlarının bile yapamadıklarını yapabilmektedir. Bu yetenekli program sayesinde bilgisayarınızda her türlü ses dosyasına müdahale edebilir ve her türlü ses dosyasının düzenlemesini yapabilirsiniz. Profesyonel olarak bir ses dosyasını düzenlemek istiyorsanız bunun için uzman olmak gerekmez, çünkü sizin yerinize uzman olan bir yardımcı program olarak Audacity kullanımıza sunulmuştur.

OcenaudioEn İyi Ses Yükseltme Programları

En iyi ücretsiz ses yükseltme programı listesi, arasında yer alan Ocenaudio sayesinde bilgisayarınızdaki her türlü ses formatında olan dosyayı düzenleyebilirsiniz. Özellikle basit ses yükseltme programı arayan kullanıcıysanız bu program sizin işinize fazlasıyla yarayacaktır.  Programı kullanırken size yardımcı olacak bazı önerilere göz atarsanız daha kısa süre içerisinde daha uzun ses dosyalarına daha kolay müdahale edebilir ve bir ses dosyasını kısa süre içerisinde düzenleyebilirsiniz. Programda yapacak olduğunuz düzenlemelerde özellikle basit ve kolay tasarım sayesinde çok kısa süre içerisinde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Acoustica Standard EditionEn İyi Ses Yükseltme Programları

Eğer amacınız bir ses dosyasında efekt eklemek ve film sahnelerinde olduğu gibi ani sesler ve korkutucu, dikkat çekici efektler yaratmak ise kullanabileceğiniz en iyi ses efekti programı olarak Acoustica Standard Edition listenizin en başında olması önerilir. Bu program sayesinde kısa süre içerisinde bir ses dosyasına istemediğiniz kadar efekt ekleyebilir ve kısa süre içerisinde bir film sahnesinde kullanılabilecek ses efektleri yaratabilirsiniz. Ses efekti dendiği zaman en iyi programlar arasında yer alan Acoustica Standard Edition sayesinde ses dosyalarınızı düzenlemek çok kolay olacaktır.

Ancak özellikle amacınız ses efekti değil ve ses düzenlemesi ise diğer en iyi ses yükseltme programları düzenleme konusunda size daha fazla yardımcı olacaktır. Her programın bazı artıları olduğu gibi bazı eksileri olabilir. Bazı programlar en üst düzeyde yeterlilik sunarken Acoustica Standard Edition tarafından sunulan özelliklerde fazlasıyla yeterlidir. Ancak her programda olduğu gibi kullanım kolaylığı ve diğer konular dikkate alındığında özellikle de bazı isteklerinize yeterli gelmeyebilir.

Programsız Video İndirme Sitesi içeriğine de göz atmanızı öneririz.

Amadeus ProEn İyi Ses Yükseltme Programları

Tek tıklamayla ses dosyanızın onarılmasını mı istiyorsunuz? Bir ses dosyasının otomatik olarak düzenlenmesini istiyor ancak bunun için bir program bulamıyor muydunuz? Artık buldunuz! Sadece MacOS bilgisayarlar için sunulan Amadeus Pro programı sayesinde bir ses dosyasının tüm sorunlu noktalarını dakikalar içerisinde düzeltebilirsiniz. Örneğin bir ses dosyasında bir kısım sorunlu ve cızırtılı çıkıyorsa bu sorunu çözmek için Amadeus Pro adlı programı Apple bilgisayarınıza yüklemek yeterli. Siz kahvenizi yudumlarken sizin yerinize tüm ses dosyası sorunlarını otomatik çözme programı olan Amadeus Pro yapsın.

Programı Windows bilgisayarlarda kullanmak mümkün olmadığı için sadece tek ihtiyacınız var, o da Apple bilgisayara sahip olmak. Özellikle çok sık bozuk ses dosyalarını düzeltiyorsanız ve artık bunu manuel yapmak yerine otomatik olarak bir program aracılığıyla yapmayı istiyorsanız Apple bilgisayar edinip Amadeus Pro programından yararlanabilirsiniz.

FissionEn İyi Ses Yükseltme Programları

Yine sadece MacOS bilgisayarlar için sunulan en iyi ses düzenleme programı listesi arasında yer alan Fission sayesinde tüm ses dosyalarınızı basit, hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Diğer programlara oranla daha hızlı ses dosyasına müdahale edebileceğiniz program, aynı zamanda ses dosyasını düzenlemek için size birden daha fazla araç sunuyor. Bu araçlardan hangisini isterseniz düzenlemeyi o araçla yapabilir ve kısa süre içerisinde MacOS bilgisayarınızda yeni düzenlenmiş ses dosyasını dinlemeye başlayabilirsiniz. Fission sayesinde ses dosyasını düzenlerken aynı zamanda dinleme özelliğine sahip olduğunuz gibi ses dosyasına eklemeler yapabilirsiniz. Bazı ses yükseltme programlarında ses ekleme özelliği bulunmazken Fission’da ise bu özellik yer almaktadır.

Hindenburg JournalistEn İyi Ses Yükseltme Programları

Adından da anlaşılacak olduğu üzere özellikle podcast yayıncılar ve gazeteciler için en iyi ses programı olarak bilinen Hindenburg Journalist sayesinde tüm röportajlarınızı ve ses kayıtlarınızı kısa süre içerisinde en üst düzeye çıkarabilir ve yazılı hale çevirebilirsiniz. Bir ses kaydını dinlemek ve bunun ilgili kısımlarını kesmek, aynı zamanda ses kaydında geriden gelen bir ses anına müdahale ederek ses yükseltme işlemi yapmak istediğinizde yardımınıza Hindenburg Journalist koşacaktır. Program özellikle adında gazeteciye yer vermiş olmasına rağmen sürekli farklı insanlar ile ses kaydı alarak röportaj yapanlar tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. Özellikle uluslararası gazetecilerin en çok kullandığı programlar arasında yer aldığı düşünülen programın çok sayıda ünlü gazeteci ve muhabir tarafından da kullanıldığı belirtilmektedir.

Bilgisayarda Olması Gereken Programlar listesine de göz atmanızı öneririz.

SOUND FORGE Audio Studio 12En İyi Ses Yükseltme Programları

Uygun fiyatına rağmen oldukça güçlü bir ses yükseltme ve düzenleme programı olarak bilinen SOUND FORGE Audio Studio 12 sayesinde bilgisayarınızdaki tüm ses dosyalarına profesyonel şekilde müdahale edebilirsiniz. Yapacak olduğunuz müdahaleler sayesinde ses dosyasının sesini yükseltebilir, tek kanallı ve çift kanallı eklemeler yapabilirsiniz.

Yapacak olduğunuz eklemeleri beğenmediğiniz an tek tuşla geri alabileceğiniz program, aynı zamanda karmaşık olmayan yapısı ile kullanıcılara istedikleri seçenekleri sunuyor. Kısa süre içerisinde kullanımını öğrenmeniz durumunda ses dosyalarınıza en kolay ve hızlı şekilde müdahale edip düzenleyebilirsiniz. SOUND FORGE Audio Studio 12 programı uygun bütçeyle en iyi sonucu elde etmek isteyen ses sanatçılarına odaklanırken herkes tarafından kullanılabilecek bir ses düzenleme programıdır.

*Bu içerik Zovovo.com’a özel olarak üretilmiştir.