Sinan Canan eşi kim sorusunun cevabı Müge Canan’dır. Sinan Canan’ın Aybike, Metehan ve Melike olmak üzere 3 tane çocuğu vardır.

Müge Doğan Kimdir?

Muge Dogan Kimdir

Müge Doğan, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Stajını bitirdikten hemen sonra mesleğine devam etmeyerek 2001 yılına kadar reklam ve halkla ilişkiler alanında çalışmıştır. 2003 yılında ise Tumi, Mandarina Duck gibi pek çok ünlü markanın Türkiye dağıtımcılığını üstlenerek İstanbul ve Anadolu yakasında birçok mağaza almıştır. Kariyerine devam ederken tasavvuf ile ilgili eserler çıkaran Nefes Yayınevinde uzun süreler boyunca gönüllü bir şekilde kavram araştırmaları üzerinde yoğunlaşarak kitap yazım araştırma ekibinde görev aldı.

Sinan Canan Kimdir?

Sinan Canan, 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamlamış ve 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonrasında ise 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji – Embriyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonrasında tekrardan 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlamıştır. Bu süreç içerisinde sinir bilimi ve deneysel epilepsi konuları üzerinde çalışmalar yürütmüştür. Sinan Canan 2010 yılında fizyoloji Doçenti unvanını kazanarak Ankara Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında 5 sene; Ankara Turgut Özal Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında 1 sene; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında 4 sene öğretim üyesi olarak görev almıştır.

Sinan Canan’ın Kitapları Nelerdir?

Sinan Cananin Kitaplari Nelerdir

Sinan Canan’ın eserleri şunlardır:

  • İnsanın Fabrika Ayarları
  • Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler
  • Değişen Beynim
  • Fraktal Düşünceler
  • Dijital Gelecekte İnsan
  • Beynin Sırları
  • Gelecekten Beyin Öyküleri
  • Kendimi Keşfediyorum
  • İnsan Odaklı Liderlik
  • Unutulacak Şeyler şeklinde sıralanabilir.

Sinan Canan’ın Kariyer Gelişimi Nasıldır?

Sinan Canan, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında 5 sene boyunca görev almıştır. Daha sonra 1 sene kadar Turgut Özal Üniversitesi ve ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Fizyoloji Anabilim Dalında 4 sene boyunca öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Sinan Canan akademik kariyerinin haricinde aynı zamanda ülke çapında doğadaki biçimler, kaos teorisi, insan beyni, fraktal, zihin ve geometri gibi pek çok konuda da program ve konferanslar vermektedir. Son zamanlarda ise bilimsel araştırmaları daha çok sinir sistemi ve özellikleri ile ilgili olan Sinan Canan, Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama Anabilim Dalı Başkanlığı görevini almıştır.

Sinan Canan’ın Akademik Başarıları Nelerdir?

Sinan Canan’ın akademik başarıları arasında Üsküdar Üniversitesi kadrosuna katılması yer alır. Sinan Canan, Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında çalışmalar yapmaktadır. Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde de öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Beyin ile ilgili çalışmaları ile bilinen Sinan Canan, Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi kadrosunda yerini almıştır. Kariyerine bu şekilde devam etmektedir.
Kategori: