En iyi lens markası kişiden kişide değişebilecek bir kavram olsa da aslında bazı markalar diğerlerinden çok daha fazla ön plana çıkmayı başarabiliyorlar. Bunun sebebi olarak gerek batma yapmaması, gerek ise diğer özellikler lensin öne çıkan özellikleri arasında yer alabiliyor.

Lens alacak olanların dikkat etmesi gereken birçok farklı konu var. Özellikle istekler ve kullanım amacı bu konuda en önde gelen durumlar olarak bilinmesi gerekiyor. Zira eğer ki kişi kendi istek ve özelliklerine uygun lens seçmez ise en iyi lens markası olsa bile gözünde batma, kızarıklık veya benzer sorunlar yaratabilir.

Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En öncelikle göz lensi alırken fiyatından çok size uygun olup olmadığına bakın. Örneğin tek lensi 1 ay boyunca kullanmak istiyorsanız uzun ömürlü olarak üretilmiş olan göz lensi markalarını seçin. Eğer ki taktıktan sonra 1 gün kullanıp atılması gereken göz lensini 1 ay boyunca kullanmaya çalışırsanız bu durumda gözünüzde çok ciddi sorunların yaşanması ve bu sorunların sizi derinden etkilemesi ve en iyi lens markası bile olsa o markadan hatanız nedeniyle memnun kalamamanıza yol açabilir.

En iyi lens markaları 2020 yılında çok fazla sayıda lens markası olduğu için tek marka adı altında toplanmış değil. Onlarca çeşit göz lensi üreticisi olmasına rağmen her markanın göz lensi ürünleri de iyi olamayabiliyor.

En İyi Göz Lensi MarkalarıEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz lensi markaları denildiği zaman ilk olarak en kaliteli olan markaları listenizin başında yer verin. Bu markalar şunlardır:

Air Optix Nigt &Day AquaEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gece gözde kalabilen lens markaları arasında yer alan Air Optix Nigt &Day Aqua sayesinde gözlerinizle daha az haşır neşir olacaksınız! Bu marka sayesinde son derece kaliteli görme oranlarına sahip olabilir, geçirgenliği yüksek olmasından ve gözde herhangi bir kayma veya benzer sorunlara sebep olmamasından dolayı rahat edebilirsiniz. Air Optix Nigt &Day Aqua markasının göz lensinden çok sayıda kullanıcı memnun olduğu gibi özellikle de yüksek su oranına sahip olması ile gözünüzde herhangi bir batma, kızarıklık veya benzer sorunlar yaratmayacaktır.

*Unutmayın, gözünüzde kızarıklık olması sadece lens nedeniyle değildir. Lense bağlı problemler dışında elinizden gözünüze mikrop bulaşmış olabilir, lensi iyi temizlemediyseniz gözünüz mikrop kapmış olabilir. Aynı zamanda lensi takarken veya çıkarırken gözünüzü çok fazla zorladıysanız bu durumda yine gözünüzde sorunlar yaşanabilir.

Air Optix Plus HydraGlydeEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Air Optix Plus HydraGlyde sayesinde 30. güne kadar herhangi bir değişim yapmadan kullanabileceğiniz en kaliteli lens markaları arasında yer alıyor. Yüksek su oranı, yüksek geçirgenlik oranı ve yüksek kalitesi sayesinde 1 ay boyunca iyi kullanım ile rahatlıkla kullanabileceğiniz göz lensidir.

Air Optix ToricEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Astigmat sorunu yaşayanlar için Alcon – Viba Vision markası tarafından üretilen Air Optix Toric son derece kaliteli lens markasıdır. Özellikle gece gözde kalabilme özelliğine sahip olan bu lens ile uyuyabilirsiniz.

Air Optix ColorsEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyada tek nefes alabilen ve yüksek geçirgenlik oranına sahip olan Air Optix Colors adlı lensler ise renkli lensler alanında devrim yaratmaktadır. Renkli lens olmasının yanında aynı zamanda uzun saatler boyunca gözünüzde tutabileceğiniz bu lens ile gözleriniz daha renkli görünecek ancak aynı zamanda siz de dünyayı daha renkli görebileceksiniz. Ayrıca Air Optix Colors en iyi lens markaları arasında yer aldığını bu ürününde gece gözde kalabilmesi ile göstermiş durumda.

*Lenslerin mümkün olduğunca gece gözde bırakılmaması tavsiye edilir. Ancak eğer ki takmak ve çıkarmak konusunda sorun yaşıyor, sık sık gözlerinizde lens olmadığında gece saatlerinde sorunlar yaşıyorsanız bu durumda gece gözde kalabilen lens markalarını tercih etmeniz doktorunuza da danışarak daha doğru bir tercih olabilir. Aynı zamanda gece gözde kalabilen lens markaları sadece gözünüzde yanma, batma ve kaşıntı ile lensin kayması sorunları daha az olacak, hatta uygun ve doğru kullanımla beraber neredeyse hiç olmayacaktır.

Dailies Total OneEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek oksijen geçirgenliği ile günlük kullanım lensleri arasında yer alan Dailies Total One, aynı zamanda gece gözde kalabilen lens markalarından bir tanesi. Son dönemde çok fazla lens kullanıcısı tarafından tercih edilen bu marka özellikle de çok sayıda kullanıcısının olumlu yorumunu almış durumda.

Johnson & JohnsonEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Johnson & Johnson markası lens konusunda ve diğer birçok sağlık ve kozmetik alanında sektörün en başarılı, en iyi markası olmuştur. Lens konusunda çok fazla sayıda insanın tüm dünya genelinde aktif olarak kullandığı bu markanın lensleri özellikle de çeşitlere ayrılmakta ve neredeyse en yüksek memnuniyet oranı bu markanın ürünlerinde olmaktadır.

Acuvue lens modeli sayesinde özellikle sık sık araba kullanmak zorunda olan kullanıcılar için yansımayı önleyici bu lensi üreten firma, aynı zamanda UV blokaj sayesinde UV ışınlarına karşı gözü korumayı hedeflemektedir.

Acuvue Oasys Hydraclear Plus modeli ise gece gözde kalabilen en iyi lens modelleri arasındadır. Acuvue Oasys Hydraclear Plus, astigmat sorunu yaşayan kullanıcılara özel olarak üretilmiştir ve miyop gibi sorunlara sahip olan kullanıcılar tarafından kullanımı uygun değildir.

Acuvue Oasys for Astigmatism ve günlük lens olan 1 Day Acuvue Define adlı modeli sayesinde çok fazla sayıda kullanıcının görme konusunda sorunlarında aktif olarak kullandığı modellerdir. Aynı zamanda markanın farklı lens modelleri de mevcuttur.

AQ ColorsEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AQ Colors markasının ürünleri hem görme sorunu yaşayanlar, hem de aynı zamanda renkli lens arayanlar için en büyük çözümlerden bir tanesidir. Renkli ve görme sorununu büyük oranda çözen AQ Colors lens modelleri ile istediğiniz renkte olacak olan gözleriniz aynı zamanda dünyayı görmenizi sağlayacaktır.

Geçirgenliği yüksek olan AQ Colors lenslerinin özellikle gözde yanma, tahriş ve batma yapmadığına dair çok sayıda kullanıcının yorumu mevcuttur.

Cooper VisionEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soruna özel lensler üreten Cooper Vision firmasının lensleri de oldukça kalitelidir. Özellikle de soruna ve onun çözümüne yönelik olarak üretilen Biofinity, Biofinity Toric, Avaira, Proclear gibi ürünlerinin son derece iyi talep gördüğünü ve memnuniyet oranının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

En İyi Lens Markası Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularEn İyi Lens Markası – Göz Lensi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi lens markaları 2020 yılında çok çeşit olduğundan lens kullanıcılarının aklında soru işaretleri olabiliyor.

En iyi renkli lens markası

Renkli lens denildiği zaman özellikle birçok marka olduğundan en iyi markanın hangisi olduğunu lensin renk görünümü ve aynı zamanda marka ve fiyatına göre değerlendirmek gerekir. AQ Colors markasının renkli lenslerinin iyi olduğu söylenmektedir.

En iyi lens markası 2020

2020 yılında en iyi lens markaları yukarıda listede yer verdiğimiz markalar olmasına rağmen tek marka vermek mümkün değildir. Çünkü bunun sebebi herkes için en iyi lens markası yoktur. Bazı kullanıcılar sizin beğendiğiniz ve iyi gördüğünüz markayı beğenmeyebilir ve bu nedenle en iyi marka genel olarak yukarıdaki markalar olmaktadır.

En iyi lens markası yorumlar

Lens almadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarını okumanızı öneririz. Bu sayede lens hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilir ve lens seçiminiz büyük oranda kolaylaşabilecektir.

*Bu içerik Zovovo.com’a özel olarak üretilmiştir. Lütfen lens markası ve modeli seçiminde öncelikli olarak göz doktorunuza danışınız. Listemizde yer verdiğimiz markalar genel kabul gören markalar olup hepsi birbirinden daha iyi olmasına rağmen sizin için en iyi lens markası önerisini göz doktorunuz yapacaktır.