Yeni Çıkan Coinler

Dijital platformlarda para değişim aracı olarak kullanılan coin’ler, fiziksel bir varlığa sahip değildir. Bu sistemde kullanılan kriptografi, matematiğin bir dalıdır. Kripto ise, Antik Yunan Dönemi’ne ait bir kelime olup, ‘gizlenmiş’ ve ‘şifrelenmiş’ anlamına gelmektedir. Yatırım aracı olarak kullanılan coin’ler, dijital platformlar üzerinden alınıp satılabilmektedir. Yatırımcılar için oldukça yeni sayılabilen bu seçenek, oldukça fazla kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Coin’ler kendi içerisinde oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Her coin’in piyasa değeri değişkenlik göstermektedir. Bu piyasada büyük yatırım yapan kişiler, coin borsasını yakından takip ederek, anlık işlemler gerçekleştirmektedir. Yeni çıkan coinler şu şekilde sıralanabilir;

12. Solana (SOL)

yeni-cikan-coinler

Solana (SOL) – Yeni Çıkan Coinler

Solana, Ethereum’ a uzun vadede rakip olabilecek seviyelerde bulunan bir coindir. Solana, kripto paralar arasında, yatırımcıların oldukça iyi oranlarda para kazanmasına imkan sunan bir alternatiftir. Solana, Anatoly Yakovenko ve Greg Fitzgerald tarafından gerçekleştirilen bir projedir. Merkezi sistemi olmayan bu uygulama, saniyede elli bin işlem yapabilen oldukça hızlı ve güvenli bir ağa sahiptir. Yatırımcıların tercih ettiği solana, yüzde olarak en fazla kar elde ettiren coinler arasında yer almaktadır.

11. Avalanche (AVAX)

yeni-cikan-coinler

Avalanche (AVAX) – Yeni Çıkan Coinler

Avax coininin sahibi bir Türktür. Yatırımcılarına oldukça fazla para kazandıran avax, hemen hemen kişilerin bir sene içerisinde otuz kat kazanmasına imkan sağlamıştır. Oldukça fazla takipçiye sahip olan bu coinin işlem hızı da oldukça yüksektir. İlk başlarda oldukça düşük seviyelerde işlem gören avax, şimdilerde seksen iki dolar gibi bir meblağ üzerinden işlem görmektedir.

10. GateToken (GT)

yeni-cikan-coinler

GateToken (GT) – Yeni Çıkan Coinler

GT coin, varlık güvenliğine adanmış olan ve halka açık bir blok zinciridir. Hong Kong merkezli GT coin, yatırımcılar tarafından tercih edilen bir başka coindir. Oldukça yüksek oranlarda gelir elde edilmesini sağlanan bu coin, dalgalı bir kur tablosuna sahiptir. Yatırımcıların anlık düşüş ve yükseliş seviyelerine göre işlem yapabildiği GT coin, oldukça güvenli bir sisteme sahiptir.

9. Gala (GALA)

yeni-cikan-coinler

Gala (GALA) – Yeni Çıkan Coinler

Gala, son zamanlarda yaptığı açıklamalar ile coin fiyatının, %18’in üzerinde artış göstermesini sağlamıştır. 24 saatlik işlem hacmini ise %81 oranında arttırmayı başarmıştır. Trend coinler arasında yer alan Gala, ortaklık ve entegrasyon gelişmeleri ile hızlı bir şekilde yükseliş sağlamaktadır.

8. Convex Finance (CVX)

yeni-cikan-coinler

Convex Finance (CVX) – Yeni Çıkan Coinler

Convex Finance, Curve Finance üzerine kurulmuş bir getiri optimizasyonudur. Kullanıcıların likidite CRV ödülleri almalarını sağlamakta olan bir sistemdir. Convex Finance coin, aralık ayında kırk dokuz dolar ile en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştır. Bu durum temmuz a yaklaşık iki dolar ile en alt seviyesini görmüştür. Buna rağmen, yatırımcıların az bir çaba ile yüksek gelir sağlayabileceği CVX, orta ve uzun vadeli yatırımlar için sıklıkla tercih edilen yeni çıkan coinler arasındadır.

7. Oasis Network (ROSE)

yeni-cikan-coinler

Oasis Network (ROSE) – Yeni Çıkan Coinler

Oasis Network (ROSE), eşsiz gizlilik özellikleri ile tasarlanmış ve kullanıcıların ödüller kazanmasını sağlayan verilerin oluşturulmasını gerçekleştirilmektedir. Oasis network, yeni nesil blok zinciri ile tasarlanmıştır. Aynı zamanda Oasis network, açık finans ve sorumlu bir veri ekonomisi için gizliliğin etkinleştirildiği bir blok zinciri platformudur.

6. Polygon (MATIC)

yeni-cikan-coinler

Polygon (MATIC) – Yeni Çıkan Coinler

Polygon, birçok uzmana göre bu senenin sonlarına doğru yükselişe geçecek bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Yatırımcıların, uzun vadede kar elde edebilmesi, polygon ile mümkündür. Anlık değişkenlikler ile alım satım işlemlerinin yapılması yerine, alınan coinlerin yatırım amacı ile bekletilerek işlem yapılmasına imkan sunmaktadır.

5. Locus Chain (LOCUS)

yeni-cikan-coinler

Locus Chain (LOCUS) – Yeni Çıkan Coinler

Locus chain, merkeziyetçilik teknolojileri üzerinde yatırımlar yapmaktadır. Diğer kripto paralar birimlerinin yanı sıra Locus chain, fiat para ile doğrudan satın alınamaması ile oldukça farklı bir yol izlemektedir. İlk piyasa çıktığı günden itibaren yüksek seviyelere doğru ivme kazanan Locus chain, yatırımcılarının kazanmasını sağlayan bir coindir.

4. Tether (USDT)

yeni-cikan-coinler

Tether (USDT) – Yeni Çıkan Coinler

Sabit bir coin olan Tether, dolar cinsinden dayanan varlığı temsil edilmesi için tasarlanmıştır. En çok tercih edilen coinler arasında yer alan Tether, son dönemlerde yüzde binin üzerinde bir artış ivmesi sergilemiştir.

3. Theta (THETA)

yeni-cikan-coinler

Theta (THETA) – Yeni Çıkan Coinler

Piyasa değeri oldukça yüksek olan bir coindir. Theta kendisini, merkeziyetsiz bir video akış protokolü olarak tanımlamaktadır. Theta, güvenli bir ağ sağlamak ve blok zincirinin yönetimi için kullanılan bir tekendir.

2. Polkadot (DOT)

yeni-cikan-coinler

Polkadot (DOT) – Yeni Çıkan Coinler

Polkadot, verilerin blok zincirleri arasında transferini mümkün kılan bir ağ protokolüdür. Yerel coini, ağdaki blok zincirinin sürdürülebilir bir şekilde çalıştırılmasını sağlamaktadır. Polkadot, kısa sürede piyasalarda yüksek zirveleri görmeyi başarmıştır. Polkadot’un sürdürülebilir ekosistem üzerine gelecek projeleri bulunmaktadır. Oldukça fazla yatırımcı tarafından tercih edilmektedir.

1. Kucoin (KCS)

yeni-cikan-coinler

Kucoin (KCS) – Yeni Çıkan Coinler

KCS coin, on milyondan fazla üyesi olan Kucoin borsasının kendi coinidir. Bu coin ile yetırımcıların kazanma şansları oldukça yüksek görülmektedir. Bunun nedeni ise, KCS borsasının çok büyük olması olarak açıklanmaktadır. Yatırımcıların büyük kazançlar elde ettiği KCS coni, gelecek sunan ve yeni çıkan coinler arasında yerini almaktadır.