En Çok Kazandıran Coin

Kripto para borsası, oldukça fazla rağbet gören bir piyasa haline gelmiştir. Birçok yatırımcının uzun ve kısa vadede kazanç elde etmesine imkan sunan bu piyasa, dünya çapında kullanıcı kitlesine sahiptir. Yatırımcıların, kripto para borsasında alım satım işlemlerini yapabilmesi için tercih edebileceği birden fazla platform yer almaktadır. Yatırım yapacak kişilerin ilk olarak dikkat etmesi gereken husus, tercih edilecek platformun güvenilir olmasıdır.

Bunun yanı sıra, para yatırılacak coinlerin doğru tercih edilmesi de yatırımcıların kazanç elde edebilmesi adına oldukça önemlidir. Bu işlemler için tercih edilebilecek coinlerin, piyasa değerleri ve borsa hareketlerinin iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Tabi ki bu durumun içerisinde birazda şans faktörü yer almaktadır. Ancak, yine de yatırım yaparken gerekli araştırmaların gerçekleştirilmesi ve doğru adımların atılması, şansın da yatırımcılardan yana olmasına etki edecektir. En çok kazandıran coin listesi şu şekilde sıralanabilir;

9. Kucoin (KSC)

en-cok-kazandiran-coin

Kucoin (KSC) – En Çok Kazandıran Coin

On milyondan fazla üyeye sahip olan Kucoin borsasının kendi coini olan KSC Coin, her zaman gelişme gösteren coinler arasında yer almaktadır. Öncelikle KSC Coin ile işlem yapan yatırımcıların komisyon indirimlerinden faydalanmasına imkan sunulmaktadır. Bunun yanı sıra KSC Coin, kendi değerini yirmiye katlamayı başarmış ve yükselmeye devam eden bir piyasaya da sahiptir.

8. Gate Token (GT)

en-cok-kazandiran-coin

GateToken (GT) – En Çok Kazandıran Coin

GT Coin, yatırımcısına en fazla para kazandıran alt coinler arasında yer almaktadır. Gate.io borsasına ait coin olan GT Coin ile bu borsada işlem yapan yatırımcılar yüzde sıfıra varan komisyon oranlarına sahip olabilmektedir. Uzun vadede oldukça karlı bir kazanç sağlayabileceği düşünülen GT Conin, son bir yıl içerisinde kendisini on bire katlamıştır.

7. Avalanche (AVAX)

en-cok-kazandiran-coin

Avalance (AVAX) – En Çok Kazandıran Coin

Avax; Ethereum ve Binance Smart Chain benzeri bir ağ gibi oldukça fazla proje geliştirmektedir. 2021 yılında üç dolar olan Avax, 2022 yılının başlarında seksen iki dolardan işlem görmeye başlamıştır. Uzun vadede yatırım yaparak kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar tarafında tercih edilen Avax, büyük borsalara sahip platformlarda bulunabilmektedir. Avax kendisini neredeyse otuz kat değerlendirmiş bir kripto para birimi olarak, yatırımcılar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

6. Sand Coin (SAND)

en-cok-kazandiran-coin

Sand Coin (SAND) – En Çok Kazandıran Coin

Sand, metaverse coinleri arasında yer almaktadır. Kripto para piyasası yatırımcılarına göre, gelecek için en sağlıklı yatırımlar arasında yer alan metaverse yatırımları, Sand coin kullanımı ile gerçekleştirilmektedir. Metaverse yatırımları, uzun vadede kazanç elde etmek için tercih edilmektedir. Kripto para piyasasında biraz dalgalı olarak ilerleyen Sand coinler, genel olarak yükselişe geçen coinler arasında yer almaktadır.

5. Decentraland (MANA)

en-cok-kazandiran-coin

Decentraland (MANA) – En Çok Kazandıran Coin

Mana coin, metaverse alt coinleri arasında yer almaktadır. Mana ile üç boyutlu sanal gerçeklik platformunda yer alan parsellerden satın alınabilir ve bu parseller kiralanabilir. Mana ile yapılan dijital alım satım işlemleri, yatırımcılar için uzun vadede kazanç elde edilmesini sağlamaktadır. Mana coini almak için Binanca gibi büyük borsalar tercih edilmektedir. Yatırımcılar tarafından tercih edilen Mana, en çok kazandıran coin sıralamasında arasında yer almaktadır.

4. Bitcoin (BTC)

en-cok-kazandiran-coin

Bitcoin (BTC) – En Çok Kazandıran Coin

İlk kripto para olan Bitcoin, hemen hemen her yatırımcının portföyünde yer almaktadır. Oldukça fazla kar elde ettiren Bitcoin’de uzun vadede kazanç sağlamayı planlayan yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Bitcoin satın aldıktan sonra uzun bir süre bu yatırım ile ilgili işlem yapılmadan, kar elde edilmesinin beklenmesinde fayda olacaktır.

3. Solana (SOL)

en-cok-kazandiran-coin

Solana (SOL) – En Çok Kazandıran Coin

Solana, dünyadaki en hızlı kripto para olarak bilinmektedir. Solana, büyük kripto para borsalarından satın alınabilinmektedir. Uzun vadede yatırımcısına kazanç elde ettirecek coinler arasında yer almakta olan Solana, 2021 yılının ilk yarından iki dolardan işlem görürken, 2022 yılının ilk yarısında ise, doksan dokuz dolardan işlem görmüştür.

2. Shiba Inu Token (SHIB)

en-cok-kazandiran-coin

Shiba Inu Token (SHIB) – En Çok Kazandıran Coin

Shib, merkezi olmayan coinler arasında yer almaktadır. 2020 yılında on yedi dolarlık Shib satın alan bir yatırımcının, 2022 yılında altı milyon dolar sahibi olması, uzun vadeli yatırımlar ile kar elde etmek isteyen yatırımcıların Shib’e yönelmesini sağlamıştır. Büyük borsa piyasalarından satın alınabilen Shib, tüm yatırımcıların portföyünde belli miktarda yer almaktadır.

1. BNB Coin (BNB)

en-cok-kazandiran-coin

BNB Coin (BNB) – En Çok Kazandıran Coin

BNB Coin, en iyi Bitcoin sitesi olarak bilinen Binance’nin kendine ait coinidir. Kendi ağını oluşturan BNB coin, tüm işlemleri sahip olduğu ağ üzerinden gerçekleştirilmektedir. BNB coin, Binance destekli farklı projelere de imza atmaktadır. Bu nedenler her zaman yukarı yönlü bir büyümeye sahiptir. BNB Coin’in işlem hacmi incelendiğinde ise, ilk dörtte yer aldığı görülmektedir. BNB Coin işlemleri ile Binanca borsasında işlem yapan yatırımcılar, daha düşük komisyon ücretlerinden de faydalanmaktadır. BNB Coin son bir yıl içerisinde on bir kat artarak, en çok kazandıran coin sıralamasında yerini almıştır.