Ütü masaları, oldukça gerekli bir ev eşyası olmakla birlikte, özellikle çok önemli bir işleve ve konfora sahiptir. Kişilerin bu masa üzerinde hem ütüsünü rahatça koyabildiği hem de giysilerini masada rahatça ütüleyebildiği bu ürünler, günümüzde oldukça farklı modellerde markalar tarafından üretilmektedir.

Özellikle çeşitli fonksiyonlar eklenerek kişilerin çok daha kolay ve konforlu bir şekilde ütü yapabilmesi sağlanan pek çok model, kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Giysi rafından yükseklik ayarına kadar daha birçok özellik ve fonksiyon barındıran ütü masaları, oldukça işlevsel ürünlere dönüşebilmektedir. Kişilerin en çok tercih ettiği ütü masası markaları ve öne çıkan modelleri arasında şunlar yer almaktadır;

4. Gazella Squad Ütü Masası

3. Arnica Airboard Ütü Masası

2. Lady Saraylı Tamara Ütü Masası

1. Prado Mini Ütü Masası

4. Gazella Squad Ütü Masası

Gazella Squad Ütü Masası, sahip olduğu özellikler sayesinde kişilere hem konforlu hem de uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Dar alanlara kolayca sığabilen bir yapıya sahip olan bu ütü masası, özellikle kişilerin en çok dert yandığı yer kaplama konusunda kişilere önemli bir fayda sağlarken, aynı zamanda çocuk kilidi özelliği sayesinde çocukların herhangi bir zarar görmesini de engellemektedir.

Denge konusunda da oldukça başarılı bir ürün olarak ütü esnasında denge kaybı ve sallanma yaşanmaması adına çift profilli bir denge çubuğuna sahiptir. Özellikle kişilerin ütü yaparken rahat edebilmesi adına oldukça önemli olan yükseklik ayarı imkanı da sunan Gazella Squad, 108 santimetreye kadar yükseltilebilmektedir.

Paslanmaya karşı dirençli olması adına fırın boyası kullanılan bu ürün, bu sayede uzun ömürlü bir kullanıma da olanak sunmaktadır. Üst yüzeyindeki kumaşı ısıya karşı dayanıklı olan ve bu sayede yapışma veya yanma gibi sorunların yaşanmamasını sağlayan bu ürün, katlandığında oldukça ince bir yapıya sahip olarak oldukça az yer kaplamaktadır. 42×120 santim boyutundaki bu ürün, hem kazanlı hem de normal ütüler için uygundur.

Gazella Squad Utu Masasi

Gazella Squad Ütü Masası

3. Arnica Airboard Ütü Masası

Ev aletleri konusunda en bilindik ve en kaliteli markalardan biri olan Arnica, ütü masası konusunda da pek çok farklı modele sahiptir. Özellikle kişilerin kullanmayı en çok tercih ettiği modellerinden biri olan Arnica Airboard Ütü Masası, sahip olduğu özellikler ile kişilerin rahat ve diledikleri şekilde ütülerini yapabilmesini sağlamaktadır.

Bu ürün, öncelikle ergonomik tasarımı ile dikkat çekerken, kaydırmaz ayak sistemi sayesinde, ütü sırasında masanın kaymasını engellemekte ve bu sayede olası kazaların önüne geçmektedir. Üst yüzeyinde yanmaz silikon tablası kullanılan bu ürün, bu sayede sorunsuz ve rahat bir ütü deneyimi sunmaktadır. Sahip olduğu fonksiyon düğmesi sayesinde kişiler, kolayca tek bir düğme ile dilediği yükseklik ayarını yapabilmektedir.

65 ile 100 santim arası bir yükseklik ayarı imkanı sunan Arnica Airboard Ütü Masası, normal ütülerin yanı sıra kazanlı ütüler için de uygundur. Tek eksik noktası olarak diğer ütü masalarına oranla fiyatının yüksek olmasıdır.

Arnica Airboard Utu Masasi

Arnica Airboard Ütü Masası

2. Lady Saraylı Tamara Ütü Masası

Lady Saraylı Tamara Ütü Masası, kişilerin ütü masasına ihtiyaç duyduğunda en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı bir diğer model olarak karşımıza çıkarken, bu üründe de kişilerin rahat ve konforlu bir şekilde ütü yapabilmesi adına önemli özellikler bulunmaktadır.

Lady Saraylı Tamara Ütü Masasının en can alıcı özelliği, kişilerin ütüleme esnasında ütülemiş oldukları çamaşırları koyabileceği bir rafının bulunmasıdır. Bu sayede kişilere önemli bir kolaylık sağlayan bu ürün, hem kişilerin ütülediği ürünleri başka bir yere koymakla uğraşmasını hem de ütülerinin bozulmasını engelleyerek kolayca ütü masasının altına bu giysilerin koyulabilmesini sağlamaktadır.

42 x 125 santimlik bir boyutu bulunan bu ürün, 60 ile 90 santimetre arasında yükseklik ayarına sahiptir. Otomatik yükseklik ayarlama kolu sayesinde bu yükseklikler arasında kişiler kolayca ayar yapabilmektedir. Bunun yanı sıra kaydırmaz ayak sistemine sahip olan ve yere sım sıkı yapışarak kaymayı engelleyen bu ütü masası modeli, tasarımı sayesinde kolay ve rahat bir ütüleme sunmaktadır.

Lady Sarayli Tamara Utu Masasi

Lady Saraylı Tamara Ütü Masası

1. Prado Mini Ütü Masası

Hem yer konusunda büyük bir tasarruf hem de fiyat açısından oldukça uygun olması sebebiyle, özellikle tek kişi yaşayan veya çok fazla ütü yapmayan kişiler için oldukça iyi bir seçenek olan Prado Mini Ütü Masası, oldukça küçük bir yapıya sahiptir. Bu sayede hem kolayca taşınabilen hem de yer kaplamayan bu ürün, yalnızca yükselen veya alçalan yüksek ayaklara sahip olmaması sebebiyle bir eksiklik yaşamakta ancak bu ayakların olmaması sayesinde de büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Kişilerin sert ve sağlam bir zemine koyarak ütülerini rahatça yapabileceği Prado Mini Ütü Masası, ütü masası fiyatları en ucuz olan modellerden biridir. Bu ürünün üst tablası, buhar geçirebilen bir yapıya sahiptir ve bu yüzden de konforlu bir ütü sunmaktadır. Bunun yanı sıra elektrostatik boyalı metal aksanlara sahiptir.

Kısacası normal bir ütü masasının ayakları hariç sahip olduğu her şeye sahip olan bu ütü masası, küçük yapısı ile her yere taşınabilme ve kolayca yer kaplamadan saklanabilme adına, özellikle çok fazla ütü yapmasına gerek olmayan kişiler için oldukça ideal bir üründür. Kaydırmaz ayak sistemine sahip olan bu ürün yalnızca 34 x 82 santim boyutunda ve 1,4 kilogram ağırlığındadır.

Prado Mini Utu Masasi

Prado Mini Ütü Masası

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Dünyanın En İyi Dans Eden Ülkeleri 
Kategori: