2022 yılında zara indirimi beklenen bir haberdi. Tüm dünyada en popüler olan moda markalarından birisi olan Zara, gelenekselleşen indirim haftalarının ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştur. Gerek Black Friday yani kasım ayı indirimleri, 5 Ocak 2022 tarihi gece yarısında hem uygulama üzerinde hem de çevrimiçi mağazada başlayacaktır. Bu indirimin 20 Ocak 2022 tarihinde kadar geçerli olması beklenir. %70’e kadar varan indirimler ile müşterilerin sepetlerinde uzun süredir beklettiği ürünleri alabilmeleri için start verilecek. Stokların kısıtlı olduğunu unutmadan hızlı bir şekilde alışverişinizi tamamlamanız tavsiye edilir.

Zara Hangi Ülkenin Markasıdır?

Zara Hangi Ulkenin Markasidir

Zara, İspanya merkezli bir giyim ve aksesuar markasıdır. 1975 senesinde Arteixo, Galiçya’da Amancip Ortega ve Rosalia Mera tarafından oluşturulmuş bir firmadır. Dünyanın en büyük 3 hazır giyim firmalarından birisi olarak bilinir. 2017 yılı itibari ile dünyada 93 ülkede 2 bin 200’den fazla mağazası bulunur. Zara’nın Türkiye’de ise 42 mağazası vardır. Inditex grubu, bünyesinde bulunan Zara gurubun en büyük şirketidir. Inditex grubunda Zara şirketiyle birlikte Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho, Uterqüe, Stradivarius, Zara Home ve Bershka şirketleri de bulunur.

Orijinal Zara Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Zara ürünlerini anlamak için yakasına ya da ürünün yaka kenarına bakmanız yeterli olacaktır. Orijinal ürünlerin yaka kısmında ve yakanın kenarında koyu kırmızı renkli etiketler bulunmaktadır. Büyük olan etiket üzerinde Zara ismi yer alır ve “®” işareti bulunur. Diğer etiket ise menşei ülkenin İspanya olduğu belirtilir. Yıkama ve bakım talimatlarının yer aldığı iç etiket üzerinde ise genel olarak ürünün ütülenmemesi gerektiği yazılı olur.

Zara Markasının Sahibi Kimdir?

Zara Markasinin Sahibi Kimdir

Zara’nın sahibi Amancio Ortego isimli iş insanıdır. Türkiye’de 42 tane mağazası olan Zara markasının sahibi olan Ortego, İspanyol asıllıdır. Zara markası, İspanyol tekstil devi olarak isimlendirilen Inditex şirketi içerisinde yer almaktadır. Zara markasının sahibi olan Ortega’nın pek çok ünlü markası bulunmaktadır. Zara’nın haricinde aynı zamanda Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho ve Bershka markaları da Ortego’ya ait olan markalardır. Ünlü markalar da Ortega’yı dünyanın en zengin insanları listesinde Bill Gates’in bulunduğu sıralamaya sokmuş oluyor. Finans dergisi, Forbes’in güncellenen milyarderler listesi içerisinde Ortego’nun 2017 yılında 4.sırada yer almaktadır. Ortego, bünyesinde Zara’nın da olduğu Inditex Grubunun hisselerindeki yükseliş ile 4,6 milyar dolar kazanmıştır. Toplam serveti ise 80,4 milyar dolara ulaşmıştır.

Zara Store Mode Ne Demek?

Zara Store Mode uygulaması, size en yakında bulunan Zara mağazasında mevcut olan ve sadece 30 dakika içerisinde teslim alınabilecek ürünleri ve ürün özelliklerini gösterir. Böylece müşterilere çevrimiçi perakende deneyimi sunar.

Zara Personel İndirimi Ne Kadardır?

Zara personel indirim oranı %25 olarak bilinir. Personeller, Inditex gurubuna ait tüm markalarda ve online üzerinden bu indirim hakkına sahip olurlar.