Bebek Tırnak Makası Markaları

Bebek tırnak makası markaları seçimleri sırasında ne kadar çok dikkat ederseniz bebeklerin tırnaklarını o kadar rahat kesebilirsiniz. Bebek sahibi olduğunuz zaman yetişkinlerin her zaman en çok ihtiyacı olan şeylerden bir tanesidir. Bebeklerin ihtiyaçlarına ve onların gelişimlerine uygun olan ürünleri seçmek konusunda endişeler duyuyor olabilirsiniz.

Bebek doğumlarının üzerinden çok kısa bir süre geçmeden bebeklerin tırnak uzamalarında belirgin farklar görebilirsiniz. Tırnakları hassas yapıda olan ciltlerini çizmeye neden olabilir. Bu yüzden de bebek tırnak makası seçimlerini dikkatli bir şekilde yaparak bebeklerinizin tırnaklarını belirli periyotlar ile kesmeniz gerekir. günümüzde birçok marka tarafından bebeklerin hassas yapılarına uygun özel olarak geliştirilen bebek tırnak makası modelleri öne çıkar. Her ne kadar birçok marka tarafından üretilse bile içlerinden en kaliteli olanları bulmak gerekir.

Minik parmaklarında olan tırnaklarını keseceğiniz zaman derinlikleri ayarlamak pek de kolay olan bir işlem değildir. Bebekler için alınan her ürüne ne kadar dikkat ediliyorsa onların hassas ciltlerine zarar vermemek, tırnak derinliklerini iyi bir şekilde ayarlamak için bebek tırnak makası seçimleri de çok iyi olmalıdır. Bir başkasının tırnaklarını kesmek başlı başına zor ve dikkat gerektiren bir işlem olurken bebeklerinki daha bir zor işlemdir.

Bebek tırnaklarının yetişkinlere oranla daha hassas ve yumuşak olması kesme süreçlerinin daha zor olmasına da neden olur. Her ne kadar tırnakları çok yumuşak ve kırılgan olsa bile adeta jilet gibi çok keskin olmasından dolayı kendi ciltlerine ciddi hasarlar verebilmektedir. Bu yüzden bebek tırnakları biraz uzadığı zaman onlara uygun bir makas alarak kısa sürede kesmek gerekir.

Bebek tırnak makasları bildiğimiz yetişkinlerin kullandığı makaslar gibi olsa bile farklılıkları da vardır. Daha kolay kavramaya uygun bir şekilde dizayn edilmiş olurken derinlikleri bir bebek parmağına uygun bir şekilde ayarlanmıştır. Bu yüzden de bebek tırnakları kesilirken derinliklerini ayarlamada alınan uygun bebek tırnak makası sayesinde oldukça kolay olacaktır.

En İyi Bebek Tırnak Makası Markaları Tavsiyesi

En iyi bebek tırnak makası markaları tavsiyesi isimli içeriğimizle sizlerin de bebekleri için alabileceği en iyi 5 farklı marka ve modeli derledik. Piyasada olan sıradan ürünler bebeklerin tırnak etlerinin kanamasından derinliklerinin iyi ayarlanamamasına kadar birçok soruna neden olabilir. Tabi ki dayanıklılık oranları da oldukça etkilidir. Daha çok paslanmaz çelikten üretilen bu ürünleri tercih etmek bebekleriniz büyüyene kadar tek bir ürünü kullanmanız açısından etkili olacaktır.

Bebek tırnak makası kullanımı ardından alkollü bir bez yardımı ile sterilize etmek hem bebeklerinizin hassas cildi için oldukça iyi olacaktır. Hem de daha uzun süre kullanırken en ufak sorun yaşamanıza engel olacaktır. Bebek tırnak makası seçimi sırasında eğer sizler de hangi markaya ait olan ürünü almam gerekiyor diye düşünüyorsanız sizler için aşağıda hazırladığımız en iyi 5 üründen bir tanesini seçebilirsiniz.

5- İkayas bebek tırnak makası seti

4- Chicco tırnak bakım seti

3- Wee baby saplı çıt çıt makas

2- Baby time büyüteçli tırnak makası

1- Excart büyüteçli bebek tırnak makası

5.     Ikayas Bebek Tırnak Makası Seti

bebek tırnak makası markalarından Ikayas seti, bebek bakımları için oldukça önemli bir üründür. İçerisinde yer alan cımbız, tırnak törpüsü, tırnak makası ve kolay saklama kabı olarak bir arada bulunur. Yuvarlak uçlu olan makası ve cımbız hem ebeveynlerin kolay kullanımını sağlarken kaymaz tasarımı sayesinde rahat bir kavrama sunar. Güvenli ve çevre dostu olan malzemelerden üretilmesinden ötürü bebekler için oldukça uygundur.

Bebek-Tirnak-Makasi-markalari

Ikayas Bebek Tırnak Makası Seti

4.     Chicco tırnak bakım seti

Chicco tırnak bakım seti sayesinde bebeklerinizin el ve tırnak bakımlarını çok rahat yapabileceksiniz. Gerekli olan her şeyi içerisinde barındıran set kaymayan tutma yeri sayesinde rahat kavramanızı sağlar. Maksimum güvenlikle üretilen bir ürün olurken yuvarlak uçları sayesinde bebeklerin tırnaklarına asla zarar vermez. Bebeklere özel üretilen 6 farklı törpüsü içeren model tırnak kesimlerini daha kolay bir hale getirir.

bebek-tirnak-makasi-markalari

Chicco tırnak bakım seti

3.     Wee baby saplı çıt çıt makas

Wee baby saplı çıt çık bebek tırnak makası elden kaymayı ölmesi için özel tasarlanan tırtırlı gövdesi sayesinde bebeklerin tırnaklarını rahatlıkla kesmeye yardımcı olur. Paslanmaz çelik ile üretilmesinin yanı sıra kavisli ağız yapısı ve yuvarlatılan kenarları daha çok bebek tırnakları için oldukça uygun bir üründür. Benzerlerine göre oldukça uygun bir fiyatı yer almasından ötürü en ucuz bebek tırnak makası seçenekleri arasında yer alır.

bebek-tirnak-makasi-markalari

Wee baby saplı çıt çıt makas

2.     Baby time büyüteçli tırnak makası

Bebek tırnak makası markalarından Baby time büyüteçli, uç kısımlarında yer alan büyüteç yardımı sayesinde daha kontrollü tırnak kesmeye yardımcı olur. Elden kaymaya engel olan gövde kısmı rahat kavrama sunar. Yumuşak bir tırnak kesme deneyimi sunarken temizlikleri de oldukça kolaydır. Özellikle yeni doğan bebekler için kullanımı en uygun olan modeldir.

bebek-tirnak-makasi-markalari

Baby time büyüteçli tırnak makası

1.     Excart büyüteçli bebek tırnak makası

Bebek tırnak makası markalarından Excart büyüteçli oldukça küçük ve kompakt olan tasarımı sayesinde kolay bir tutma özelliği sunar. Ön kısımda yer alan büyüteci sayesinde bebeklerin küçük tırnakları kesilirken daha net bir görüntü olmasına yardımcı olur. Tırnak derilerine ya da yumuşak tırnaklara en ufak zarar vermeden güvenli bir kesme sunar.

bebek-tirnak-makasi-markalari

Excart büyüteçli bebek tırnak makası
Kategori: