Bebek Tarağı Markaları

Bebeklerinizin saçlarını tararken ilk çıkan saçlarına oldukça narin ve yumuşak dokunmanız gerektiğini biliyor musunuz? Daha yeni dünyaya gözlerini açan bebeklerin belirli bir yaşa gelene kadar özellikle ilk çıkan saçları çok narin ve yumuşak bir yapıdadır. Bu yüzden çok ufak bir dokunuşta dahi kırılmalar ya da dökülmeler meydana gelebilir. Böyle anlarda bebek tarağı markalarında seçimin çok iyi yapılması gerekir.

Bebek tarak modelleri arasından en uygun olan tarağın seçilmesi bebeklerin saç gelişimleri için oldukça önemli olacaktır. Günümüzde birçok marka tarafından onlarca modellerde üretilen bebek tarak ve fırça modelleri vardır. Sizler için piyasada satışa çıkarılan ürünler arasından en kaliteli ve bebekler için en uygun olanlarının derlendiği bir liste hazırladık.

Bebeklerin saç ve kafa yapıları ilk doğdukları andan itibaren çok önemlidir. Bebeklerinizi yıkacağınız anlarda kullanacağınız şampuanlardan kremlere ve cilt yağlarına kadar her şeyin seçimi ne kadar önemli olursa taraklar da en az bu ürünler kadar önemli bir yerdedir. Her ne kadar bazı ebeveynler her tarak işimizi görür diye düşünse bile asla böyle bir yanlışa düşülmemesi gerekir.

Bebek tarak modelleri bebeklerin hassas cilt ve saç diplerine uygun bir şekilde üretilmektedir. Seçimleri yapılan tarakların boyutlardan fırçaların malzemelerine kadar her şey oldukça önemlidir. Daha minicik olan bebeklerin hassas saç derileri ve saçları için en iyi bebek tarakları seçimleri olması gerekir.

Alınan taraklardaki hassasiyet derecelerinden natürel fırça kıllarından meydana gelmesine kadar her şeyin dikkatli olması gerekmektedir. Yeni doğan bebeklerden 4 ila 5 yaşlarına gelene kadar olan çocukluk dönemlerinde bebek tarak seçimleri iyi yapılırsa ilerleyen yıllarda saçları daha sağlıklı olacaktır.

Bebek tarak modellerinin bu kadar farklı olması ve hassas bir yapıda olmasının ana nedenlerinden bir tanesi de saç derileri olmaktadır. Yeni doğan bebeklerde saçlar için bazı zamanlarda fırça ya da tarak dahi kullanılmasına gerek kalmadan parmaklar ile düzeltilebilir. Artık bebeklerin aylar geçerek yaşları ilerlemeye başladıkça saçları sık bir hal alacak ve tarak ya da fırçalardan yardım almak gerekecektir.

Bebeklerin ihtiyaçlarına uygun olan bebek tarakları çok hassas bir konu olmasından dolayı en iyi ve en uygun seçimlerin yapılması gerekir. Biri birinden farklı ve şık tasarımları ile göz dolduran bu tarak modelleri arasından sizler için hangilerini alabilirsiniz sorusuna uygun yanıtları derledik. Piyasada bebekler için en uygun olan bebek tarağı markaları arasından en iyi 5’i listeledik.

En İyi Bebek Tarağı Markaları Tavsiyesi

En iyi bebek tarağı markaları tavsiyesi kısmında tarak seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini bilmek gerekir. İlk olarak fırça kısımları ne kadar yumuşak olursa o kadar etkili olacaktır. Doktorlar tarafından yapılan tavsiyelere uygun bir şekilde yumuşak fırçalı bebek tarakları kullanmak saç konak oluşumları için de çok iyi olmaktadır. Bebekler için en hassas üretim yapan beş tarak markasını derledik.

5- Chicco Fırça ve Tarak Seti

4- Chicco Konak Tarağı

3- Suavinex Fırça Tarak Seti

2- Nuk Na Kıl Fırça ve Tarak Bebek Seti

1- Wee Baby Saç Fırça ve Tarak Seti

5. Chicco Fırça ve Tarak Seti

Chicco fırça ve bebek tarak seti İtalyan merkezli bebek üreticisi tarafından üretilmektedir. Kaliteli üretimleri ile annelerin her zaman ilk tercihleri arasında yer alır. Bu fırça modelleri yeni doğanlardan çocuklara kadar her yaş kesimi için uygundur. Hem mavi hem de pembe seçenekleri olan ürün doğal ve natürel olarak üretilmektedir.

Sap kısmı sayesinde kolay kavrama fırsatı sunarken tutuşların daha rahat bir halde olması için sapların elden kayma yapmasına engel olacak şekilde üretilmektedir.

bebek-taragi-markalari

Chicco Fırça ve Tarak Seti

4. Chicco Konak Tarağı

Bebek tarağı markalarından Chicco modelleri arasında saç derilerinde oluşan konak soruları için en diplere kadar inmeyi sağlayarak derinlemesine temizlik fırsatı sunar. Yuvarlak ve ince uçların yer aldığı bu ürünlerin dişleri en hassas noktalara kadar rahat bir şekilde ulaşabilir.

Konakları temizlemenin hemen ardından yenidoğan bebeklerde bu ürün rahat bir şekilde kullanılabilir. İki günde bir kullanım için uygun olmasından ötürü oldukça yumuşak bir şekilde üretilmektedir.

bebek-taragi-markalari

Chicco Konak Tarağı

3. Suavinex Fırça Tarak Seti

Suavinex bebek tarak fırça seti ARS bebek kozmetik ürünü olarak öne çıkar. Oldukça sevimli tasarımları sayesine kullanıcıların adeta hayran kalmasına yardımcı olur. Her zaman bebeklerin rahatlıkları ön plana almaktadır. Fırça ve tarak setinin bir arada olmasının yanı sıra BPA içermiyor olması kullanılan zararlı plastik kokularının da önüne geçmektedir.

bebek-taragi-markalari

Suavinex Fırça Tarak Seti

2. Nuk Na Kıl Fırça ve Tarak Bebek Seti

Nuk Na kış fırça ve bebek tarak seti hassas yapısı ve bebeklere uygun olması ile dikkatleri çekmektedir. Tamamen doğal üretimlerden meydana gelen bir ürün olurken hafif yapısından dolayı bebeklerin hem saç diplerine hem de kafa yapılarına en ufak zarar vermez. Kırmızı, mavi ve sarı renklerde üretimleri yapılan taraklar oldukça kullanışlıdır.

bebek-taragi-markalari

Nuk Na Kıl Fırça ve Tarak Bebek Seti

1.     Wee Baby Saç Fırça ve Tarak Seti

Wee baby saç fırça ve bebek tarak seti her bebek için uygun olarak üretilirken hassas kıl yapıdan meydana gelmektedir. Hem saç derisine hem de saçlara oldukça iyi gelmesinden ötürü en çok tercih edilen üründür.

bebek-taragi-markalari

Wee Baby Saç Fırça ve Tarak Seti

Kategori: