İnsanlık tarihi milyonlarca yıldır devam ediyor olabilir. Bizim bildiğimiz binlerce yıldır bu Dünya’da yaşamaya devam ettiğimiz ve bir gün ırkımız ve yaşadığımız bu büyük gezegenin yok olacağı yönünde. İnsanlar eğer daha önce ölümsüz olsaydılar neden biz bugün ölüyoruz? Bu soru işaretine asla yanıt veremedik ve vermemiz kısa vadede mümkün durmuyor. Tıp dünyası bir insanın asla ölümsüz olamayacağını, organ hasarı ve diğer sebepler dolayısı ile ölümsüz bir insanın olamayacağını, ancak yıllar içerisinde gelişen teknolojiler ve tıp sayesinde olası erken ölümlerin daha başarılı bir şekilde önlenebilecek olduğuna işaret ediyor.

Ölümsüzlük ile ilgili bilim dünyası tarafından yapılan çalışmalarda da hiçbir zaman kesin bir sonuç elde edilemediği açık bir şekilde biliniyor. Yüksek teknoloji enstitülerinde yapılan çalışmalarda bile hayvanlar üzerinde yapılan ölümsüzlük deneylerinin başarılı olamadığı, bir şekilde ölümün insan ve diğer canlılar için kaçınılmaz bir son olduğundan söz edilmekte.

İnsanlar son yıllarda daha fazla yaşama isteğine sahipler. Ancak bundan 500 yıl önce belki de insanlar ölümü bugün olduğu kadar kafalarına takmıyorlardı. Çünkü bundan 500 yıl öncesinde bu kadar rahatlık yoktu, bu kadar refah yoktu. İnsan doğası gereği ne zaman doğarsa doğsun, gerekirse bu koskoca gezegende tek başına kalsın ölmemek için çaba harcar. Çünkü ölüm bir belirsizliktir ve bu belirsizlik insan için gizemli bir konudur.

Neden Bulamıyoruz?

Ölümsüzlüğü bulmak için yapılması gereken çalışmalar demek ki yapılamıyor. Belki de çok basit bir sır insanları ölümsüz hale getirebilecek ancak henüz bunu bilim dünyası bulabilmiş değil. Böyle yazdığımız zaman ne kadar tuhaf okudunuz bunu anladık. Çünkü ölümsüzlüğü bulamayan bilim dünyası bu konuda birbirinden farklı çalışmalar yapmasına rağmen kesin bir sonuç üretemedi ve hiçbir zaman kesin olarak ölümsüzlüğü bulabileceğine dönük bir adım atamadı.

Bunun sebeplerinden bir tanesi olarak ise aslında ölümsüzlüğün olmadığı bile iddia edildi. Ancak bilimadamları yaptıkları her yeni çalışmada özellikle de insanların çok ciddi nedenler dışında bile öldüklerini, silahla yaralanma ve benzer durumlarda organların aniden yeniden oluşmasını sağlayabilecek hücre onarımının söz konusu olamayacağına işaret ediyorlar. Bunu direkt olarak söylemiyor olabilirler ancak gerçek olarak insanların ölümsüzlüğü bulması için kendi vücutlarında hücre yenilenmesi ve buna bağlı organların olası hasarda hemen kendisini yenilemesi gerekiyor. Ancak bu sayede ölümsüzlüğün bulunabileceği belirtilmekte.

*Tüm iddialar kanıta dayalı olmayan iddialardır ve ölümsüzlük ile ilgili kesin bir bilgi ve veri bulunmamktadır.
Kategori:

Etiketler: