En karlı yatırım araçları‘ndan biri olan kripto paraların en büyüğü Bitcoin’i nasıl kolayca satın alacağınızı arıyorsanız doğru içeriktesiniz!

Özellikle son 3 yıldır tüm dünyayı kasıp kavuran Bitcoin, aslında 10 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda dünya genelinde ses getiren aksiyonlara imza attığı için, 2017 yılından beri aktif olarak kullanılmakta ve her geçen gün daha çok popüler olmaktadır. Kısaca Bitcoin için, sanal para birimi diyebiliriz. Kimine göre bir yatırım aracı, kimine göre ise kocaman bir balon olarak tanımlansa da, şu bir gerçek ki Bitcoin artık hayatımızın bir parçasıdır.

Finans analistlerinin görüşüne göre, ilerleyen yıllarda rekor düzeye ulaşacağı söylense de, yine de bu konuda temkinli olmakta fayda var. Bitcoin Siteleri‘nden Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanıtını aşağıdaki başlıklarda detaylı olarak anlatacağız ve bu konuda size en pratik yoldan yardımcı olmaya çalışacağız.

kucoin-crypto-exchange

Bitcoin Nedir?

Kim tarafından, nasıl ve hangi amaçla yaratıldığı konusunda pek çok şehir efsanesi dolaşsa da, 2005 yılında internet alışverişlerinde kullanılmak üzere üretildiği bilinmektedir. İlk zamanlar sessiz sedasız ortaya çıkan ve henüz 1 dolar karşılığı bile yokken, hiç kimse tarafından önemsenmeyen Bitcoin, bugün değeri 20.000 dolara kadar çıkan değerli bir finans aracıdır diyebiliriz. Birçok yerli ve uluslararası borsada işlem görmekte ve çoğu bankalar tarafından resmi olarak kabul görmektedir. Aynı zamanda dünyaca ünlü birçok alışveriş sitesinde aktif olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de bile Bitcoin kabul eden yüzlerce işletme vardır ve bunların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bitcoin konusunun en kolay ve pratik tarafı aslında budur. Bitcoin cüzdan açmak için herhangi bir kimlik belgesi teyidine, telefon veya adres bilgilerine gerek yoktur. Güvenilir bir veya birkaç borsadan cüzdan açabilirsiniz. İstediğiniz kadar cüzdan açabilirsiniz. Bunda her hangi bir sınır yoktur. Veya dilerseniz Blockchain cüzdanı açıp, borsalardan bağımsız şekilde kontrol edebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise taşınabilir soğuk cüzdandır. Flash bellek boyutunda cihazlara yükleme yapabilir ve kripto paralarınızı her zaman yanınızda güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.  Aşağıdaki adımları takip ederek, size özel Bitcoin cüzdan hesabı açabilirsiniz:

 • Güvenilirliğinden emin olduğunuz bir borsaya üye olunuz ( Türkiye’de Btcturk ve Paribu borsaları bu konuda iyidir. Ama uluslararası en güvenilir Bitcoin sitesi şu an BINANCE‘tır.)
 • BINANCE’a BURAYA TIKLAYIP Üye olun. Üye bilgilerinizi teyit ettikten sonra borsada işlem gören tüm sanal paraların cüzdan adresleri otomatik olarak açılacaktır.
 • Bu cüzdan adreslerine Bitcoin veya diğer sanal para birimlerini alıp gönderebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır? – 2021 – En Kolay Yöntem ve Güncel Bilgiler

Burada dikkat etmeniz gereken bazı detayların altını çizmek isteriz. Paranızı borsalar arasında bölüştürün. Yani hiçbir zaman tek borsada tutmayın. Çünkü borsa kapanırsa paranız içeride kalabilir. Her cüzdanın bir ana numarası vardır. Bu numara hesap numaranız değil, cüzdan numarasıdır. Bunu mutlaka yazılı olarak not edin. Borsa kapanırsa bile paranızı muhafaza edebilirsiniz. Yabancı borsalarda da aynı durum geçerlidir.

Türkiye’de Bitcoin nasıl alınır?

Bunun için 2 seçeneğiniz var; Borsalar ve elden ticaret yaparak satın alabilirsiniz. Önce borsalardan Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanıtına bakalım. Yukarıda bahsettiğimiz borsalardan birine ( veya sizin tercih edeceğiniz her hangi farklı bir borsadan) Bitcoin satın alabilmeniz için, önce borsadaki hesabınıza para yüklemeniz gerekir. Sitede yazan adımları takip ederek hesabınıza para yatırıyorsunuz ( genelde banka havalesi veya ön ödemeli kartlar ile). Yatırdığınız para anında hesabınıza işlenir ve borsada işlem yapmaya hazır olursunuz.

İsterseniz güncel piyasa fiyatından veya dilerseniz alım emri vererek istediğiniz fiyattan istediğiniz miktarda satın alma işlemi yapabilirsiniz. İşlemler genellikle saniyeler içinde gerçekleşir ve Bitcoin hesabınıza yansır. Bu parayı istediğiniz borsaya veya cüzdana transfer edebilirsiniz. Yani satın aldığınız borsada tutmanıza gerek yoktur. Diğer seçenek ise bu konuda aktif olan internet forumları, gruplar, sosyal medya veya web siteleridir.

Ancak bu işlemi yaparken çok dikkat ediniz. Çünkü dolandırılma vakaları oldukça sık görünmektedir. Bitcoin hesabınıza geçmeden kimseye nakit ödeme yapmayınız. En güvenilir yöntem, kesinlikle Bitcoin borsaları aracılığı ile işlem yapmaktır.

Türkiye’de Bitcoinle Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler ve Siteler başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

 

Yabancı Borsalardan Bitcoin Almak

Yabancı borsalardan Bitcoin satın alabilmeniz için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Çoğu banka buna izin vermektedir ancak sizden bazı belgeler istenebilir. Kimlik fotokopisi, kredi kartı ekstresi vs. gibi.  Ayrıca günlük veya aylık satın alma limitlerine takılabilirsiniz. Bunun haricinde, farklı sanal para birimlerini yabancı borsalara transfer ederek, Bitcoin olarak dönüştürebilirsiniz.

Yabancı Bitcoin borsaları, Türk borsalarına göre daha aktif ve daha çok seçeneğe sahiptir. Örneğin yerli borsalarda 10-15 sanal para birimi işlem görürken, yabancı borsalarda 200-300 para birimi işlem görmektedir. Türk Bitcoin borsaları, fiyat olarak ta farklı olabilmektedir. Yani yabancı borsalardaki fiyatlardan biraz daha yüksektir. Çünkü TL-DOLAR farkı da eklenmektedir. Bu yüzden makas aralığı biraz fazla olabilmektedir. Bitcoin satın alırken veya borsada satarken, borsanın belirlediği bir miktar komisyon ödemek zorundasınız. Bu komisyonlar küçük olsa da, her işlemde mutlaka alınmaktadır. Borsalar bu komisyonlardan para kazanmaktadır.

Bitcoin Satan Siteler

Bitcoin nasıl satın alınır sorusuna gelecek olursak tekrar, bitcoin siteleri üzerinden alınır diyebiliriz. Bitcoin sitelerine giderek, bir üyelik oluşturun ve sonrasında panellerin arasından tercih yaparak, bu üyeliğiniz üzerinden rahatlıkla alışverişlerinizi tamamlayın. Geleneksel yenilikler, ayrıcalıklı hizmetler ve farklı fırsatlar ile çok daha etkin, çok daha yenilikçi ve ayrıntılı bir çözüm ile sizler de çalışmalarınızı ilerletebilirsiniz. Seçeneklerin, güncel hizmetlerin ve profesyonel bitcoin siteleri arasında yer alan değişimlerin çözümlerine, kendi içinizde ulaşabilir, tamamen hızlı bir şekilde çalışmalarınızı ilerletebilirsiniz.

Herkes için daha güçlü, daha yenilikçi ve daha profesyonel bir çalışma mantığı ile ilerleyerek, sizler de bu güzel çalışmaları, bu ayrıntılı seçenekleri ve yenilikçi çözümleri kullanabilir, hepsini kendi içinde değerlendirebilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve sitemizi de kendi beklentileriniz ile inceleyin. Bitcoin dünyasına dair, satın alma yöntemleri sadece elinizdeki yatırım ücretine bağlı. Bu yüzden şayet güçlü bir yatırım yapmayı düşünüyor iseniz, sizler de bu alanda ilerleyen çözümleri inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Sistemli, yenilikçi ve alternatif farklılıklar ile ilerleyen her bir çalışmayı, daha rahat, daha verimli ve özverili bir dil ile kullanabilirsiniz.

Bitcoin satan siteler, genellikle kendi madenciliğini yapıyor. Ama tabi bununla birlikte dünya üzerinde bitcoin sayısının, ortalama %1 ya da %2’lik bir kısmı ülkemizde yer alıyor (diye biliniyor). Bunu da satın alacağınız bitcoin tutarlarına göre inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Seçimlerimizin, farklılıklarımızın ve güncel dokunuşlarımızın sizler için de bir şeyler ortaya çıkarması için, tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınıza daimi bir yenilik üretmeniz ve bu sayede dokumanları da online olarak ilerletmeniz olacaktır.

Zaman kaybetmeyin ve sizler adına ürettiğimiz her bir yeniliği rahatlıkla incelemeye, ön plana çıkarmaya ve online olarak detaylandırmaya devam edin. Fırsatların, ayrıntılı çalışmaların ve güncel çözümlerin, gerçekten büyük bir site alt yapısı ile ilerlemesi, bitcoin satan sitelerin de hızlı bir şeklide büyüyeceğini gösteriyor. Ama burada önemli olan, kullanılan alt yapılar. Çünkü malumunuz, bitcoinlerin güvenliği gerçekten zor. Bu yüzden sitelerin de güvenli bir şekilde çalışması gerekiyor. Bizim size önereceğimiz güvenilir bitcoin sitelerini şu şekilde sıralayabiliriz.

En İyi Bitcoin Siteleri

 1. BINANCE
 2. Kucoin
 3. Localbicoins.com
 4. Cex.io
 5. Paribu
 6. BTCTURK
 7. HUOBI
 8. Coinex
 9. Crypto.com

 

Tüm siteleri görmek için En İyi Bitcoin Siteleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

En iyi bitcoin siteleri altında sıraladığımı siteler, güvenli bitcoin almak için oldukça önemli bir çözüm üretiyor ve karşımıza bütün yenilikleri ve donanımları rahatlıkla çıkarıyor. Hem daha rahat, hem de daha verimli ve özverili bir dil ile üretilen her bir çalışmayı ve detayı, kendi içinde değerlendirebilir ve güncel olarak çalışmalarımıza çok daha rahat bir yapı ile ulaşabilirsiniz.

Zamana dair büyüyen, karşımıza çıkarılan bütün fırsatlarda, gerçekten yoğun bir çalışma sizleri bekliyor olacak. Bireysel hizmetlerimiz, kaçırılmayacak çalışmalarımız ve daha rahat, daha estetik fırsatlarımız adına, bizleri takip etmeye devam edin.

Listelerin sürekli düzenlenmesini istiyoruz ve bu yüzden bitcoin borsalarını sürekli takip ediyoruz. Güncel bitcoin içeriklerimiz ve diğer her bir detayımız için bizlere ulaşın. Aklınıza gelen her türlü çalışma ve dahası için, tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır.

Bitcoin alırken, kredi kartı ile işlemlerinizi gerçekleştirmek ve ön plana çıkarmak isterseniz, oldukça güncel ve yoğun bir çözüm sizleri bekliyor olacak. Geleneksel hizmetlerin, farklı fırsatların ve online dokunuşların detaylandırılmasına ilişkin, her bir çözümü  sizler için sunuyoruz. Altcoin alışverişleri ve bitcoine dair güncel alışverişler için, sanal siteleri takip ederek, borsa hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır Konusuyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin Yükselir mi? Bitcoin Düşer mi?

Ve geldik en kritik soruya. Bu konuda hiç kimse öngörüde bulunamaz. Fikir beyan edenlere de temkinli yaklaşmanızı öneriyoruz. Bitcoin Nasıl Alınır sorusunun yanıtını verdik nasılsa. Buna göre küçük bütçeler ile başlayabilir ve borsaları deneyebiliriz. Zaten birkaç ay sıkı şekilde takip ettikten sonra, neyin ne olduğunu daha net anlayacaksınız. Altcoin olarak adlandırılan küçük para birimlerine yatırım yaparken çok daha dikkat etmelisiniz. Çünkü borsalarda işlem gören 300 den fazla sanal biriminin en az %90’nın çöp olduğunu söyleyebiliriz. Zaten çoğu para birimi yani coin, birkaç ay içinde ortadan kayboluyor. Piyasa değeri yüksek olan birkaç coin haricindeki diğer Altcoin para birimlerine her zaman temkinli yaklaşın. Alıp satabilirsiniz elbette ama çok fazla haşir neşir olmamakta fayda var. Altın kural şudur; kazanç sağladığın anda paranı al ve çık. Bitcoin borsalarında hırs yapıp, daha çok kazanmak isteyenlerin sonu maalesef her zaman hüsran ile sonuçlanmaktadır. Hep yatırımdan konuştuk ama Bitcoin ile internette alışveriş te yapabilirsiniz. Özellikle şans oyunları sitelerinde kullanılan Bitcoin, kişisel bilgi gizliliği açısından en etkili ödeme yöntemlerinden birisidir. Türkiye ve dünyada yakın zamanda Bitcoin ile alışveriş yapılabilen sitelerin daha çok artacağına inanıyoruz.

Bitcoin Güncel Fiyatı Nedir?

Ekim 2019 itibari ile Bitcoin güncel fiyat, 10.300 dolar civarındadır. Bundan 20 gün önce 13500 dolar civarında iken, aniden 8300 dolara geriledi ve şu an 10.000 dolar seviyesinde gidip geliyor. Bunları özellikle yazıyoruz ki, Bitcoin fiyat dalgalanmalarını hakkında bilgilenmenizi istiyoruz. Uzun süreli Bitcoin tutmayınız. Kar ettiğinizi gördüğünüz anda satın ve nakite çevirin. Paranızı dolar olarak borsada tutun. Hemen hesabınıza çekmeyebilirsiniz. Tether ( USDT ) olarak bekletebilirsiniz. Bu sadece bir öneridir. Tercih sizindir. İsterseniz hemen banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte Bitcoin fiyatı ne olur onu kimse bilemez. Bitcoin balinaları olarak tabir edilen, büyük yatırımcılar borsalarda manipülasyon yapmaktadır. Milyon dolarlar tutarında yatırımlarını bir anda borsalara yükleyip, Bitcoin fiyatları ile oynamaktadırlar. Zaten bu ani fiyat dalgalanmalarının da en büyük nedenlerinden birisi de budur. Kısaca; parası olan balinalar, küçük yatırımcıları her zaman elinde tutabilmektedir ve piyasayı onlar yönlendirmektedir. Son bir tavsiyemiz daha olacak ki bu tavsiyemiz sadece Bitcoin borsalarında değil, diğer tüm yatırım borsalarında da geçerlidir. Bir para birimi yükselirse, ona asla yatırım yapmayın. Çünkü bu bir tuzak olabilir. Yükseldiğini görünce hemen atlamayın. En iyi yatırım şekli, Bitcoin düşerken satın almaktır. Bitcoin ile ancak bu şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli Bir Yatırım Aracı Mı?

Bu soruya net olarak hiç kimsenin cevap verebileceğini sanmıyoruz. Çünkü öncelikle “ Bitcoin bir yatırım aracı mı” sorusunun yanıtını vermek lazım. Bize sorarsanız eğer, Bitcoin bir yatırım aracı değildir ve kesinlikle yatırım olarak kullanılmamalıdır. Evet, çok değerli karşılığı olduğu ortadadır ancak kontrol edilememesi ve manipülasyona çok açık olması, onu bir yatırım aracı olmaktan çıkartıyor. 1 günde 2.000 dolar birden düşebiliyor veya 3.000 dolar birden artabiliyor. Böylesine dengesiz bir sanal para birimini, yatırım aracı olarak görmek, açıkçası bizi biraz endişelendiriyor. Bundan 1-2 sene önce, birçok kişinin kredi çekip, evini arabasını satıp Bitcoin yatırımı yaptığını ve 20.000 dolardan aniden 8000 dolara kadar düştüğünü unutmayalım. Peki, Bitcoin ile para kazanabilir misiniz? Elbette kazanabilirsiniz. Eğer borsaları çok iyi takip ederseniz ve sizi üzmeyecek miktarda yatırım yaparsanız ve kazançlarınızı anında nakite çevirip borsadan çıkmayı bilirsiniz çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Yani yükseldiği anda satıp, düştüğü zaman tekrar alarak kısa dönemde yüksek kazanç sağlamanız mümkündür.

Bitcoin Nasıl Alınır? adlı içeriğimiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum kısmına bekliyoruz.
Kategori: