Kripto para alım satım işlemleri, devlet tarafından herhangi bir düzenlemeye veya denetime tabi olan bir yatırım kanalı değildir. Bu nedenle, kripto para borsasında yatırımcıların işlemleri sırasında, bu durumu farklı amaçlar için kullanan platformlar bulunmaktadır. Kişilerin yatırım yapmak ve kazanç elde etmek için tercih ettikleri kripto para piyasası için güvenli kaynakların tercih edilmesi, istenmeyen dolandırıcılık sorunlarının yaşanmaması için oldukça önemlidir. Bu nedenle, yatırım işlemleri gerçekleştirilmeden tercih edilecek olan online platformların güvenilirliğinin araştırılması gerekmektedir. Ülkemizde ve dünyada sıklıkla tercih edilen ve alım satım işlemleri yapılan en güvenilir kripto para siteleri şu şekilde sıralanmaktadır;

9. FTX

FTX

FTX borsasının günlük hacmi yaklaşık olarak on milyar dolardır. Dünyaca tercih edilen bu platform, son bir senedir Türkiye pazarında da işlem yapmaktadır. Yatırımcıların diledikleri banka hesabından para yatırabilmesine imkan sunan FTX, oldukça fazla coin çeşidine de sahiptir. Bu nedenle FTX, güvenilirlik konusunda da kendini kanıtlamış bir platformdur. Dünya genelinde en çok tercih edilen kripto para siteleri içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.

8. Huobi

Huobi

Huobi, 2013 yılından beri kripto para işlemlerinin gerçekleştirilmesi için hizmet vermektedir. Kredi kartı ile para yatırılabilen bu platform, coin ve alt coin listelerini düzenli olarak paylaşmaktadır. Kredi kartı ile para yatırılmasının yanı sıra, P2P seçeneğinin tercih edilebilmesi ile havale yapılmasını da sağlamaktadır.

7. Okx

Okx

Okx, Çin’de hizmet veren kripto para platformları arasında yer almaktadır. Oldukça fazla alt coine sahiptir. Bu siteye üye olma işlemi gerçekleştirildikten sonra platforma ait uygulamanın indirilmesi ve verilen görevlerin yerine getirilmesi ile kullanıcıların kripto para kazanma hakkı bulunmaktadır.

6. Bitpanda

Bitpanda

Bitpanda, Viyana merkezli ve ellinin üzerinde coine sahip olan bir platformdur. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Bitpanda; eft, havale, kredi kartı ve papara hesabı ile para yatırılmasına imkan sunmaktadır. Bitpanda, kripto para ile ilgili mevcut olan kurallara uygun olarak hizmet verdiği için güvenli platformlar arasında yer almaktadır. Bitpanda, sürekli kripto para borsasını takip edemeyen kullanıcılarına özel olarak kripto sepeti isimli bir uygulama ile de hizmet vermektedir. Bu uygulamada kullanıcılara; beşli, onlu ve yirmi beşli paketler sunulmaktadır. Tercih edilen pakete göre otomatik olarak kripto para alma işlemleri, kullanıcılar adına gerçekleştirilmektedir.

5. Coinbase Pro

Coinbase Pro

Coinbase Pro, dünya genelinde beş milyona yakın kullanıcıya sahip olan ve en güvenilir kripto para siteleri arasında yer alan platformdur. Bu platformun günlük işlem hacmi ise iki milyar doları geçmektedir. Türk kullanıcılar için Türkçe dil seçeneğine sahip olan bu platform, oldukça kolay bir ara yüze sahiptir. Bu sayede, yatırımcıların işlem yapmaları da oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Düşük komisyon oranları ile işlem yapması da bu platformun sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

4. Gate.io

Gate.io

Gate.io platformu, oldukça geniş coin çeşitliliğine sahiptir. Dünya çapında oldukça fazla tercih edilen bu platform, Türk bankalarından para yatırma işlemini kabul etmemektedir. Bunun için Türk kullanıcıların, TL kabul eden borsalara para yatırarak, Gate.io platformuna aktarım yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Gate.io, kolay bir kullanıma sahiptir ve Türkçe dil desteği sunmaktadır. Oldukça uzun yıllardır piyasada var olan Gate.io, güvenilir kripto para siteleri arasında yer almaktadır.

3. Bitlo.com

Bitlocom

Bitlo.com, Türk kuruculara sahip ve Türk kripto para borsasında hizmet veren bir platformdur. Günlük işlem hacmi elli milyon doları geçen bu platformda; Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash kripto para birimleri ile işlem yapılabilmektedir. Bitlo.com, yedi yirmi dört müşteri destek hattına sahiptir. Kullanıcıların diledikleri her an işlem yapabilmesine imkan sunan bu platform da en güvenilir kripto para siteleri arasında bulunmaktadır.

2. Binance

Binance

Binance, platformunun gülük ziyaretçi sayısı yirmi sekiz milyonu bulmaktadır. Yatırımcıların ve kripto para borsası takipçilerinin en sık ziyaret ettikleri platformlardan birisi olan Binance, yatırımların yönetilmesi için oldukça fazla tercih edilmektedir. İnternet sitesinin yanı sıra, oldukça kullanışlı bir mobil uygulamaya da sahip olan bu platform, düşük komisyon oranları sayesinde de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

1. BTC Turk

BTCTURK

BTC Turk platformu, Türkiye’nin ilk kripto para platformu olarak büyük bir öneme sahiptir. Bunu yanı sıra BTC Turk, dünyadaki dördüncü kripto para platformu olarak da oldukça önemli ve güvenilir bir oluşum olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. BTC Turk kullanıcılarına, hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilme imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, oldukça geniş coin skalasına sahip olan bu platform, en güvenilir kripto para siteleri arasında yer almaktadır.