BtcTurk güvenilir mi sorusunun cevabına karşılık Türkiye’de güvenilir olan kripto para borsaları arasında yer almaktadır denilebilir. Türkiye’de 2013 yılından bu yana faaliyette olan Btcturk, binlerce kripto para yatırımcısı tarafından kullanılmakta ve platform üzerinde para yatırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. TL varlıklarının Türkiye’deki bankalarda tutulması ile beraber platformda yüksek miktarlarda para yatırmanın, kullanıcılar için bir sakıncası bulunmamaktadır.

BtcTurk Hangi Ülkeye Ait Bir Platformdur?

BtcTurk Hangi Ulkeye Ait Bir Platformdur

Btcturk platformu, Türkiye’nin ilk kripto para alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir platformdur. Btcturk platformunun kurucusu Kerem Tibuk’tur. 2013’te kurulan Btcturk, TL ile Bitcoin alım – satım işlemlerinin yapılabileceği bir platform olarak ön plana çıkmıştır. 2013 yılından bu yana güvenilir ve hızlı hizmetleri sağlamaktadır.

BtcTurk Platformu Kime Aittir?

BtcTurk sahibi Kerem Tibuk’tur. Platform, 1 Temmuz 2013 tarihinde kurulmuştur. BtcTurk Pro ise 2019 yılında kullanıcılarına açılmıştır. BtcTurk kripto para borsasında gözlenen en büyük problem, güven sorunudur. Bu sorunun üzerinde giderek kullanıcılarına güven vermeyi başarmıştır ve kısa bir sürede büyük bir büyüme görülmüştür. Platform, 24 saat boyunca kullanıcılarına kesintisiz bir şekilde işlem yapma imkânı sunar.

BtcTurk Platformu Ne Zaman Kurulmuştur?

BtcTurk platformunun kuruluş tarihi 1 Temmuz 2013’tür. Platform, Türkiye’de bulunan kripto para borsaları arasında ilk üçte ve dünyada ise ilk 50 borsa arasında bulunmaktadır. Şirket 2018 yılında ise el değiştirmiştir.

BtcTurk Yasal Bir Platform Mu?

BtcTurk Yasal Bir Platform Mu

BtcTurk platformu, Türkiye’de yasal bir şekilde işlemlerini sürdürmektedir. Ülkemizde yasal kapsamda hizmet sağlamaktadır. Yerli kripto para borsası olan BtcTurk sistemi, Eliptik Yazılık ve Ticaret A.Ş bünyesinde bulunur.

BtcTurk Platformunun Avantajları Nelerdir?

BtcTurk’ün iyi yanları arasında kolay kullanılabilen bir ara yüze sahip olması, altyapı bakımından diğer kripto para borsalarına göre daha güvenli olması yer almaktadır. Aynı zamanda yerli bir kripto para borsası olmasından dolayı iletişime geçmek daha kolaydır. Hızlı para yatırma / para çekme özellikleri ile kullanıcıların en fazla istedikleri özellikleri bir araya getirmiştir.

BtcTurk Platformunun Dezavantajları Nelerdir?

BtcTurk’ün kötü yanları arasında ise yüksek işlem ücretleri bulunmaktadır. Kripto para borsalarından Bitcoin, Ethereum ya da diğer kripto para ticareti yapan yatırımcıların istekleri arasında düşük komisyon ücretleri yer alır. BtcTurk’ün en büyük dezavantajları arasında ise yüksek komisyon kesintisi yapması yer alır. Bu da kullanıcıların en şikayetçi olduğu konulardan birisidir. Bir diğer dezavantaj ise piyasa hareketliliği arttığı zamanlarda sistemin donması ya da kısa bir süreliğine de olsa işlem yapılamamasıdır. Bu da bir yatırımcı için büyük bir dezavantaj olarak görülür.

BtcTurk Platformuna Nasıl Kaydolunur?

BtcTurk’e kaydolmak için siteye giriş yaparak “yeni üyelik” seçeneğine tıklayın. Ardından talep edilen bilgileri girerek kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. Bu işlemin ardından mail adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak hesabınızı doğrulayın. Son olarak kimlik doğrulama işlemini de tamamlayarak kaydolma işlemini tamamlamış olursunuz.