Kripto para birimleri söz konusu olduğu zaman yatırımcılar karar vermekte zorlanabiliyor. Yatırımcılar, kripto para biriminin ne kadar güvenli olduğu ve yatırımlarının güvenliğinde sorun olup olmayacağı ile ilgili bazı soru işaretleri ile karşılaşıyorlar. Bitcoin veya altcoin hepsi kripto para birimi olarak biliniyor, ancak bazı kripto para birimleri güvenlik konusunda daha kötü bir karnenin sahibi. Örneğin 1.000 sırada olan kripto para birimi Bitcoin’e göre daha güvensiz olabilir ve bunun sebeplerinden bir tanesi spekülasyonlara daha açık olması olarak gösterilir.

Kripto para yatırımları güvenli olduğu kadar, güvensiz olabilir. Yatırımcılar her türlü tehditlerin yaşandığı dijital ortamda eğer ki bilinçsiz ise binbir türlü tehdit ve tehlike kendilerini her an hazırda bekliyor anlamına gelecektir. Kripto para yatırımcıları genelde yaşanan bir takım gelişmeler, anlık fiyat artışları gibi durumların sonucunda hemen yatırım yapmak istiyor.

İçeriğe geçmeden önce BTC satın almak isterseniz, En Güvenilir Bitcoin Siteleri içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Bilinçsiz kişiler önce bilgi edinmeli

Eğer kripto para birimleri konusunda hiç bilgi sahibi olmamış bir aday yatırımcı iseniz önce kripto para birimi yatırımları ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bununla da yetinmek doğru olmaz. Yatırımcı olacak olan adayın dijital güvenlik konusunda çok ileri seviye olmasa bile şifresini başkalarına vermemesi gerektiği, her söylenene inanmaması gerektiği, her zaman dijital güvenlik önlemlerini alması gerektiğini bilen bir insan olması gerek.

Aksi durumda kripto para birimi yatırımcısı kişinin kısa süre içerisinde siber saldırılara maruz kalması mümkün olabilir.

‘Binlerce bilgisayar kullanmayı bilmeyen insan kripto para yatırımı yapıyor, onlara bir şey olmuyor, bana neden olsun?’ diye düşünerek hareket eden yatırımcılar genelde hacklenen ve tüm yaşam boyu biriktirdikleri yatırımlarını kaybeden kimseler oluyorlar.

Kişiler önce bilgi edinerek sonra kripto para birimi yatırımı yaparlar ise daha doğru, daha güvenilir ve daha hızlı sonuç alabilirler.

Kripto para birimi yatırımı yapacak olan kişilerin temel olarak şunları biliyor olması gereklidir:

  • Mail hesabı kullanmak
  • Şifresini başka kimseye vermeyecek kadar ‘zeki’ bir insan olabilmek
  • Kripto para borsası bilgisini ve kripto para sahibi olduğu bilgisini başkaları ile paylaşmayacak yetkinlikte olabilmek
  • Kripto para borsasını kullanabilmek

Bunlar temel olarak güvenlik için yeterli olabilir. Kripto para yatırımcıları mutlaka borsalarında 2 aşamalı doğrulama sistemlerini kullanmalıdır.

Kaynak ve ileri okuma:

Kripto para uzmanlarının görüşü

Theblockcrypto.com
Kategori: