Cloud mining nedir? Cloud mining, bir bulut madenciliği sistemidir. Cloud mining siteleri, kendi içinde pek çok bitcoin çalışmasını ön plana çıkardığı için, kripto para konusunda sizlere oldukça güçlü bir hizmet sağlayacak ve kendi bitcoin ve diğer altcoin çözümlerinizi üretebileceksiniz.

2013 ve 2014 yılları bitcoinin değerlenmesiyle kripto para madenciliğinin altın yılları oldu diyebiliriz. Bu dönemde kripto para madenciliği yapan farmlar çok hızlı bir şekilde artı. Bunların bir çoğu artan maliyetlerini karşılayamadıkları için kapanmak zorunda kaldı. Bir kısmı ise kârlarını satarak kârlılıklarını devam ettirmeye çalıştı. İşte Bulut Madenciliği bu şekilde ortaya çıktı.

Cloud Mining dediğimiz sistemin prensibi mining yapabilmenize olanak tanıyan asic miner denilen ekipmanlarla donatılmış sunucular üzerinden yatırdığınız ücret oranında pay alarak kripto para kazanma işlemidir. Kontrat yaptığınız farmların bilgisayarları datacenter ortamında sürekli açık olduğundan sürekli mining yapmakta ve bunun sonucunda da siz oturduğunuz yerden bu farmın kârına ortak olmaktasınız. Bu konuda internet üzerinde faaliyet gösteren bir çok şirket bulabilirsiniz. Bunların bir çoğu yurtdışını lokasyonlu olduğunu da belirtmeliyim. Hashflare, SeedHash ve Genesis Mining bunların en önemlilerindendir.

 

Bulut madenciliğinde kullanıcılar belirli ücretler karşılığında kontrat yaparak bir işlemci gücü kiralar ve üretilen kripto paralar doğrultusunda günlük, haftalık veya aylık olarak ödeme alırlar. Kazancın bu kadar kolay olması ise beraberinde soru işaretlerini getirmektedir. Kripto para madenciliği konusunda pek çok çalışma hazırladık ve sizler için hepsini ön plana çıkardık. Buradaki nihai amacımız, bu konu dahilinde ürettiğimiz ve sizlere detaylandırdığımız her bir hizmeti özverili bir dil ile organize etmek olacaktır.

Yeniliklerin, fırsatların ve estetik dokunuşların, karşımıza çok daha ayrıntılı bir şekilde çıkması adına, kendi beklentilerimizi de rahatlıkla ön plana çıkarabilir ve takibini yapabiliriz. Peki ama genellikle standart ölçülerde kullandığımız masa üstü bilgisayarları var iken, bulut madencilik hizmetini kullanmak mümkün müdür? Gelin bunu biraz daha detaylı olarak inceleyelim ve her bir çalışmayı da bu denge üzerinde anlatmaya başlayalım.

Malumunuz, sahip olduğunuz bilgisayarların, madencilik konusunda yeterli olma durumu, çoğu zaman imkansız olabilir. Bu yüzden daha farklı ve daha yoğun bir çözüm ile ilgili ayrıntıları da ön plana çıkarabiliriz. Bundan dolayı, bulut madencilik sistemlerini çok hızlı incelemek, yoğun bir dil ile ön plana çıkarmak ve takip etmek adına gerçekten ihtiyaçlara çözüm üretmek gerekebilir. Peki ama nasıl olacak?

Ücretsiz bulut madencilik siteleri

Bulut Madencilik Bir Dönüm Mü?

Bu konu çok tartışılan bir konu. Çünkü insanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkarılan her bir seçimi ve detayı, kendi dengesi dahilinde inceleyebilir ve rahatlıkla takip edebilirsiniz. O yüzden sizlere, en iyi ve güvenilir cloud mining siteleri olarak organize ettiğimiz ve güvenilir forum sitelerinde ön plana çıkarılan sitelerden örnekler vermek istiyoruz.

 

Ücretli Cloud Mining Siteleri

– Cloud mining: genesis-mining.com
– Cloud mining: ethtrade.org
– Cloud mining: hashflare.io

 

Ücretsiz (Free) Cloud mining siteleri

– Brmine.net
– Kanockpool.com
– Meshmine.ongline
– Hexamining.io
– Microhash.net
– Eobot.com

 

Güvenilir Cloud mining siteleri‘ni takip ederek, ücretsiz (free) mining konusunda gerçekten yoğun ve etkin bir performansa ulaşabilirsiniz. Her sitenin kendine has odası olduğu için, bu konuda gerçekten yoğun bir çalışma yapılıyor. Doğrudan siteleri incelemek ve siteleri öğrenmek için, biraz zaman geçirmeniz size fikir verecektir. Zaten sitelerin içerisinde, kolay kullanıma dair videolar ve destekler de bulunuyor. Bu yüzden yapacağınız çalışmalarda, bu sitelere dair bütün güncel hizmetleri ve yenilikleri, online olarak ilerletebilir ve detayları da kendi içinde inceleyebilir, ön plana çıkarabilirsiniz değerli arkadaşlar.
Kategori: