Coinbase güvenilir mi sorusunun cevabı olarak güvenilir ve büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır denilebilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla kripto para alım – satım işlemlerinin gerçekleştiği kripto para borsalarındandır. Coinbase, kripto para borsaları arasında en güvenilir olan borsalardan bir tanesidir. Coinbase’te para varlıklarının %98’lik kısmını çevrimdışı olacak şekilde depolanır. Coinbase kripto para borsası tarafından yatırımcılara sigorta hizmet verir.

Coinbase Hangi Ülkeye Aittir?

Coinbase kripto para borsasının merkezi ABD merkezli bir platformdur. Coinbase kripto para borsası, 100’den fazla ülkede aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Son araştırmalara göre ise Coinbase kripto para borsasının 30 milyonu aşkın kullanıcısı vardır. Coinbase platformu, 2012 yılında  Coinbase Global Şirketi adı altında kurulmuştur. Günümüzde ise ABD’de en fazla alım – satım işlemleri gerçekleşen platformları arasında bulunur.

Coinbase Kime Aittir?

Coinbase Kime Aittir

Coinbase platformu 2012 senesinde kripto para yatırımcılarına alım – satım işlemleri gerçekleştiren traderlara, kripto para alım – satım imkânı tanımak amacı ile kurulmuştur. Coinbase aynı zamanda varlık yöneten kurumların kripto para varlıklarını da depolama hizmetleri sağlar. Coinbase platformu, 2012 senesinde Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulmuştur.

Coinbase Platformu Ne Zaman Kurulmuştur?

Coinbase kripto para borsasının kuruluş yılı 2012 yılı olarak bilinir. Coinbase borsası, işlem hacmi anlamında dünyanın 3.sırasında görülen bir platformdur. ABD merkezli olan platformu, kripto para alım- satım hizmeti vermektedir.

Coinbase Yasal Bir Platform Mudur?

Coinbase platformu yasal olarak bilinmektedir. Coinbase platformunun 30 eyalette faaliyet göstermesi için 40’tan fazla lisansının bulunduğu söylenebilir. Coinbase kripto para borsası, yatırımcıların kripto para varlıklarını tamamıyla yönetmeliklerine uygun olacak şekilde koruduğunu belirtir. Coinbase şirketi, kripto para birimlerini listeleme sürecinde oldukça dikkatli davranmaktadır. Böylece en güvenilir kripto para borsalarından birisi olarak görülür. Aktif olarak 13,3 milyon kullanıcıya sahip bir platformdur.

Coinbase Platformuna Minimum Ne Kadar Para Yatırılır?

Coinbase platformunda kripto para işlemleri için ücret talep edilmemektedir. Buna rağmen her işlem için ücret istenmektedir. Ancak bu ücret, Coinbase platformundan kaynaklanan bir durum değildir. Bu ücrete, ağ ücreti denir. Ücret miktarı, Coinbase tarafından dinamik olarak hesaplanır. Kripto paranın işlem hacmine göre yüksek ya da düşük olabilmektedir.

Coinbase Platformunun Dezavantajları Nelerdir?

Coinbase platformunun olumsuz yönleri şu şekildedir:

  • Hesap Sınırlamaları: Coinbase, kullanıcının ne kadar harcama yapabileceğini ve ne kadar sıklıkla harcama yapabileceğini kısıtlar.
  • Yüksek İşlem Ücretleri: Coinbase platformunda birçok farklı para birimi ile işlem yapılabilir. Aynı zamanda birçok ödeme yöntemi bulunur. Bu sebeplerden ötürü de sağlanan hizmetler, diğer kripto para borsalarına göre nispeten yüksek bir ücrete sahiptir. Yüksek ücretler de Coinbase kripto para borsasının en büyük dezavantajı olarak görülmektedir.

Yeni Başlayanlar Coinbase’i Kullanabilir Mi?

Yeni Baslayanlar Coinbasei Kullanabilir Mi

Yeni başlayan kullanıcılar Coinbase platformunu, kolay kullanılabilir arayüzü ile oldukça rahat bir şekilde kullanabilirler. Kripto paraların alım – satım işlemleri ve Coinbase platformundan daha fazla para birimi ile işlem yapabilmek için GDAX’e kolay bir şekilde geçmeniz mümkündür.