Boks eğitimi alırken oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Gerçek eğitmenler tarafından alınmayan eğitimler beraberinde zarar getirebilir. Bu yüzden, sizler için en iyi eğitmenlerin eğitim verdiği boks kursulistesini araştırdık ve listeledik. Sizler için faydalı olacağına inandığımız listemizi hadi hep beraber inceleyelim.

1. Boxing Mastery: Learn from a Trainer of Champions

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Geçtiğimiz on yılda bir milyondan fazla kişi Kerry Pharr’ın boks eğitim videolarını çevrimiçi olarak izlemiştir. Erkekler, kadınlar ve çocuklar, kendilerini nasıl savunacaklarını ve boks yapmayı öğrenmek için bu basit ve adım adım boks eğitimini kullandılar. Boks yapmayı öğrenmek, hayatınızdan en iyi şekilde yararlı kılmak, kilo vermek istiyorsanız bu kursa mutlaka göz atmalısınız. Kurs sayesinde şunları öğrenmiş olacaksınız:

 • Vücudumuzu nasıl koruyabiliriz?
 • Uygun bok duruşu nedir?
 • Nasıl doğru yumruk atılır?
 • Aparkat nasıl atılır?
 • Savunma teknikleri nelerdir?
 • Yumruk nasıl engellenir?

7 bölüm ve 67 saatten oluşan dersin toplam uzunluğu 2 saat 3 dakikadır. Eğitmenin adı ise Kerry Pharr’dır. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/boxing-learn-how-to-box-like-a-pro/

2. Boxing Coach Course: Basics

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Yakın zamanda Skills Active tarafından onaylanmış birçok boks kursu tasarlayan, profesyonel boks koçu Glenn Smith, 30 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Kursun her bir bölümünde kendinize farklı şeyler ekleyebilirsiniz. En başta boksun temel hareketleri ile başlayan kursun devamında vücudunuzu dinç tutmaya ve terleyerek fazla kilolarınızdan kurtulmaya başlayacaksınız. Kurs 1 bölüm,31 dersten oluşmaktadır. Kursun tamamen bitmesini toplamda 1 saatinizi alacaktır. Her bölüm kısa kısa videolardan oluşmaktadır. Kısa videolar sayesinde hareketlerin öğrenilmesi oldukça kolaylaşmaktadır. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/boxing-masterclass-boxing-foundation/

3. Boxing For Fitness: Boxing, Kickboxing & Self Defense Basics

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

İyi bir dövüşçü olmak isteyenler ve bunu spor salonunda yapmaktan çekinenler için hazırlanmış olan en iyi boks kursu sizlerle! Bu kurs sayesinde kendinizi en iyi şekilde savunmayı öğreneceksiniz. Kursun içeriğinde bulunan boks, kickboks ve Muay Thai dövüş sanatlarının bütün tekniklerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Kursun size katacakları şunlardır:

 • Temel duruşlar,
 • El hareketleri,
 • Tekme teknikleri.

Kurs toplamda 8 bölüm,38 dersten oluşmaktadır. 1 saat 17 dakika toplam uzunluğu olan kursun eğitmeni ise Joey Zanca’dır. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/learn-to-fight-get-fit-boxing-kickboxing-self-defense/

Ayrıca online dans kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

4. Get Boxing FIt : FIt, Defined & Strong!

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Bu kurs sayesinde tepeden tırnağa daha fit ve daha güçlü olacaksınız. Fitness dersleri arasında en etkilisi ve en zorlusu olan kurs, en iyi American Trainer tarafından tasarlanmıştır ve büyük bir ilgi görmüştür. Kurs bitiminde kazanmış olacağınız özellikler şunlardır:

 • Düz bir karın,
 • Şekillenmiş kollar ve bacaklar,
 • Enerjinizde artış,
 • Güçlü ve fit bir vücut,
 • Boks bilgisi,
 • Daha az stres.

7 bölüm ve 43 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 5 saat 13 dakikadır. Kursun eğitmeni ise Doug Bennet’tir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/fitness-boxer/

5. Cornermen’s Guide to Preparing a Boxer/Fighter for a Contest

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Kursun sonunda boks koçunun seviyesine kadar gelmenizi hedefleyen bir programdır. Dövüş hakkında bilmeniz gereken her şeyi, en ince detayına kadar bilmenizi sağlar. Kurs sayesinde ellerinizi nasıl düzgün bir şekilde saracağınızı, ısınma hareketlerini, olası kesikler ve şişliklerle nasıl başa çıkacağınızı ve dövüş tekniklerini öğrenebileceksiniz. 1 bölümden ve 20 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 32 dakikadır. Kursun hocası ise Glenn Smith’tir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/corner-man-course/

6. Boxing Simplified

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Bu kurs, çevrimiçi boks öğrenmenin en kolay ve en hızlı yoludur. Artık gerçekten deneyimli bir eğitmenin, gerçek boks deneyimini evinizden ayrılmadan yaşayabilirsiniz. Rekabet çevrelerinde veya nefsi müdafaada üstünlük sağlamak istiyorsanız, dayanıklılık ve antrenman ile birlikte bu kursla çok büyük yollar alacaksınız. En temel konulardan zirveye kadar bütün teknikleri öğrenebileceğiniz bir kurstur. Her bölüm kısa kısa videolardan oluşmaktadır. Bu sayede takip etmeniz daha kolay olacaktır. 2 bölüm 7 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 33 dakikadır. Kurs, Jorge Martinez tarafından verilmektedir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/boxing-simplified/

7. Fitness Kickboxing For Weight Loss and Health – Home Workout

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

6 haftada 20 kilo vermenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Eğlenceli ve hızlı bir 30 dakikalık boks egzersizinde size rehberlik edecek ayrıntılı ve adım adım altı haftalık planlayacak olan kurs sizlerle! Bu fitness boks planı, 20 kilo vermeniz ve aradığınız kilo verme ve sağlık koşullarını deneyimlemeniz için 6 haftalık bir mücadelede ile size adım adım rehberlik edecektir. Toplamda 10 bölüm,25 ders ve 41 dakikadan oluşan kursun eğitmeni Taylor Kelley’dir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/fitness-kickboxing-for-weight-loss-and-health-2019-new-years/

8. Step-By-Step Guide to Getting Started in Fitness Boxing

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Başlangıç ve fitness boksuna başlamak için bilmeniz gereken her şeyi öğreneceğiniz bir kurstur. Kurs kısaca boks tarihini kapsayacak, ardından vites değiştirerek temel savunma, ısınma, atlama ipi rutinleri, doğru ekipmanın nasıl seçileceği, doğru boks spor salonunun nasıl seçileceği, boks ekipmanı ürün incelemeleri ve nihayet bu çevrimiçi kurstan gerçek dünyaya nasıl başarılı bir şekilde geçileceğini öğreneceğiniz harika bir programdır.  1 bölüm ve 41 dersten oluşmaktadır. Kursun toplam uzunluğu 1 saat 57 dakikadır. Eğitim, Daniel Young tarafından verilmektedir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/step-by-step-guide-to-getting-started-in-fitness-boxing/

En iyi online gitar kursu bilgileri yazımızdadır.

9. Get Prize Fighter Fit in 30 Days: Home Boxing and Training

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Hem erkeklerin hem de kadınların en hızlı şekilde vücutlarını şekillendirecekleri bir programdır. Kadınların kolaylıkla kilo vereceği, kendilerini daha güçlü hissedeceği, enerjik ve üretken hissedecekleri ve stresten arınacakları bir programken, erkekler için kas geliştirmeleri için mükemmel bir kurstur. Ayrıca erkekler için yağ yakımı, kilo vermede kolaylık ve güç arttırma gibi fırsatları da bulunmaktadır. 7 bölüm ve 33 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 9 saat 41 dakikadır. Kursun eğitmeni Doug Bennet’tir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/prize-fighter-fit/

10. Basic Boxing Techniques

En İyi Online Boks Kursu – 2021 Güncel – Kendini Savunmak İsteyenlere 10 Boks Kursu

Bu kurs sayesinde, doğru yumruk atmanın inceliklerini öğreneceksiniz. Küçük bir alan bulduğunuzda bile boks yapabileceksiniz. Düz delme, kanca ve aparkat gibi teknikleri öğrenebileceğiniz şahane bir kurstur. Doğru duruşları, kendini doğru şekilde korumanın yollarını ve savunma tekniklerini öğreneceksiniz. 7 bölüm ve 33 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 34 dakikadır. Boks kursu, Tito Alho tarafından verilmektedir. Kursa daha kolay ulaşmanız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/basic-boxing-techniques/

Boks Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Kickboks, bokstan farkı nedir?

Kickboksta hem eller hem ayaklar kullanılırken, boksta sadece eller kullanılmaktadır.

Boks eldiveni nasıl seçilir?

Boks eldiveni seçerken öncelikle ne kadar süre ile kullanacağınıza karar vermelisiniz. PU yada suni deri olan boks eldivenlerini tercih etmeniz mantıklı olacaktır.

Online boks kursu var mıdır?

Çeşitli web sitelerinde online boks kurslarına ulaşmanız mümkündür.

Boks fiyatları nasıldır?

Boks fiyatları saatlik olarak hesaplanmaktadır. Eğitmenine göre değişiklik göstermektedir.