Kişilerin bir şeyler yiyip içebileceği ve aynı zamanda da bunu yaparken canlı müzik eşliğinde oldukça kaliteli bir zaman geçirebileceği canlı müzik mekanları, günümüzde oldukça yaygın şekilde bulunmakta ve hatta kişilerin müzik zevkine uygun olarak farklı konseptlerde canlı müzik mekanları da çokça yer almaktadır.

Kişilerin müzik eşliğinde sevdikleri ile birlikte bir şeyler içip sohbet ederken bir yandan sevdiği şarkıların söylendiği kaliteli bir mekana giderek burada hem müzik zevki hem de güzel bir sohbet keyfi yaşamak, herkesin yapmak istediği bir eylemdir. Bu mekanlar, çeşitli konseptlere sahip olabildiği gibi genel olarak her zevke uygun olarak da hizmet verebilmektedir.

En İyi Canlı Müzik Mekanları

Canlı müzik mekanları, geçmişten bu yana evrilerek gelmiş ve günümüzde hem oldukça modern hem de oldukça keyifli mekanlara dönüşmüştür. Özellikle canlı müzik konseptini ön planda tutan mekanlar, bu konuda özellikle tercih edilen yerler olurken, kişilerin hem dinlediği canlı müzikten hem de bu mekanda yediği, içtiği ve aldığı hizmetten memnun olması bütünüyle kaliteli bir akşam için oldukça önemlidir. En iyi canlı müzik mekanları da bu bağlamda, hem kaliteli grup veya sanatçıların sahne aldığı hem konsept olarak kişileri memnun eden ve aynı zamanda da tabi ki kaliteli bir hizmet ve mekan yapısına sahip olan yerler olmaktadır.

Özellikle canlı müzik eşliğinde güzel vakitler geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ve beğendiği belli başlı özel mekanlar bulunmakta ve bu mekanlar gerçekten canlı müzik konusunda kişileri oldukça tatmin eden ve keyif veren yerler olmaktadır. En iyi canlı müzik mekanları içerisinde yer alan en özel yerlerden bazıları şunlardır;

4. Hayal Kahvesi

3. Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus

2. 360 İstanbul

1. Nardis Jazz Club

4. Hayal Kahvesi

Hayal Kahvesi, 1992 yılından beri kaliteli bir şekilde hizmet veren ve kişilerin canlı müzik eşliğinde sevdikleri ile birlikte güzel vakitler geçirmek istediğinde ilk akıllara gelen mekanlardan biri olarak, içkinizi ve atıştırmalıklarınızı alıp, ünlü isimlerin de sıkça sahne aldığı bu mekanda harika performanslar eşliğinde müziğe ve eğlenceye doyacağınız bir mekandır.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hayal Kahvesi, oldukça şık bir görünüşe sahiptir. Özellikle pek çok başarılı şarkıcının sahne aldığı bu mekanda sevdiğiniz bir sanatçı geldiğinde özellikle oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. En iyi canlı müzik mekanları arasında başı çeken Hayal Kahvesi, kişilerin ilk tercihlerinden biridir.

Hayal Kahvesi

Hayal Kahvesi

3. Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus

Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus, harika bir konsepte sahiptir. Bir açık alan mekanı olarak, hem canlı müzik, hem yemek hem de içecek hizmetini en kaliteli ve çeşitli şekilde ve müşterilerine sunan bu mekan, İsviçre dağ ev konsepti ile oldukça ilginç bir deneyim sunmaktadır. Oldukça geniş bahçesinde İsviçre dağ evleri konseptinden oluşan oldukça şık ve modern yapısı ile kişilere harika bir canlı müzik hizmeti sunan Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus, adeta modern bir piknik ortamında kişilerin dilediğince bu geniş alanda canlı müzik eşliğinde eğlenmesini sağlamakta ve bu nedenle çok sevilmektedir.

Chalet Garden Swissotel The Bosphorus

Chalet Garden Swissôtel The Bosphorus

2. 360 İstanbul

360 İstanbul, Beyoğlu’nda oldukça şık bir mekan olarak, 19. Yüzyıldan kalma bir apartmanın üzerine kurulmuştur. Çatı katı ve terasında muhteşem bir manzara eşliğinde oldukça kaliteli lezzetler ve ürünler sunan bu mekan, aynı zamanda canlı müzik konusunda da oldukça beğenilen, kişilerin kulaklarını mest eden ve güzel vakit geçirmelerini sağlayan bir canlı müzik mekanı olarak, kişilerin kendisini harika bir müzik ve eğlence atmosferinde bulabileceği başarılı bir mekandır.

Özellikle sahip olduğu oldukça geniş şarap seçeneği ve kaliteli şarapları ile fark yaratan bu mekan, öğlen ve akşam yemeklerinde hizmet vermekte, harika mezeleri ve lezzetli yemekleri ile birlikte müziği de işin içine kadar 360 İstanbul, tercih edilesi yerlerden biridir. Hafta içi bir canlı müzik mekanı olsa da hafta sonları bir Club halini alan bu mekanı iki farklı şekilde de ziyaret edebilir ve ikisinde de özel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

360 Istanbul

360 İstanbul

1. Nardis Jazz Club

Canlı müzik mekanları içerisinde muhteşem aydınlatmaya ve ses tasarımına sahip olan Nardis Jazz Club hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken bir mekân olmaktadır.

Bilindiği üzere turizm şehri olan İstanbul birçok canlı müzik mekanına sahip olmakta ve her biri birbirinden değerli olmaktadır. Canlı müzik mekanları içerisinde tamamen sahne alan kişilere göre tercih yapabilme imkânınız bulunmaktadır.  Aynı zamanda farklı sanatçılara yer vermesi ile de istediğiniz günde istediğiniz sanatçıyı dinleme fırsatınız bulunmaktadır. Jazz severlere özel muhteşem bir konsepte sahip olan ve kişilerin Jazz havasını en iyi şekilde hissederek oldukça keyifli zamanlar geçirmesini sağlayan Nardis Jazz Club, sahip olduğu konseptin yanı sıra harika bir mekan olarak da tercih edilmektedir.

Nardis Jazz Club

Nardis Jazz Club

Düzenli bir sanatçı programına sahip olan bu mekan aynı zamanda her ay bir gün uluslararası bir gruba da sahne vermektedir.  Wynton Marsalis, Benny Golson ve İbrahim Ferrer gibi önemli isimleri ağırlamış olan bu mekan şu anda da birçok ünlünün uğrak noktası olmaktadır.

Bu mekana geldiğinizde ilk olarak İstanbul’un Karaköy semtini gezebilir ve daha sonra bir miktar caz eşliğinde içkinizi yudumlayabilirsiniz. Özellikle muhteşem ambiyansı ile hiç caz dinleyen kişileri bile kendisine çeken bu mekanın ruhu oldukça etkileyicidir.

En İyi Kahvaltı Mekanları başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.