İstanbul’da en iyi Bubble Tea İstanbul mekanları arıyorsanız kesinlikle gitmeniz başlıca yerler vardır. Son zamanlarda ülkemizde sosyal medya aracılığı sayesinde sıradan buzlu çayların pabucu kısa sürede dama atılma noktasına gelse bile bir anda Bubble Tea olarak yeniden ünlenmeyi başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=zWBlfJOssrk

32 yıl önce ilk olarak Tayvan’da popüler bir hale gelen ardından kısa sürede tüm dünya geneline yayılmayı başaran Bubble Tea; adından da rahat bir şekilde anlaşılacağı gibi minik baloncuklardan meydana gelen farklı bir çaydır. Deneyimleyebileceğiniz en farklı çaylardan birisi olurken bir de İstanbul’a geldiyseniz adeta Bubble Tea konusunda oldukça ünlü olan birçok yeri bulabilirsiniz.

Bubble Tea İstanbul mekanları konusunda birçok adres olsa bile asıl orijinal lezzeti yakalamak gerçekten de çok zor. Ülkemizde İnci Çay ismi ile de bilinen Bubble Tea; orijinaline bakılacak olduğu zaman çay ve sürt karışımının topika ismi verilen küçük hafif sakızımsı bir yapıdaki baloncuklarla bir araya gelmiş halidir. Çay bazlı ya da birçok farklı aromada üretilen bu içeceklerin tatlarını ön plana çıkarmak için bir de baloncuklarda meyve, bal ya da çikolata gibi birçok farklı lezzet de gözleniyor.

Çay yerine kahve içmeyi tercih eden kişilerin dahi Bubble Tea İstanbul mekanları en çok araştırılan bir diğer konu haline geliyor. Baloncuklar insanların ağzına geliyor mu diye farklı düşüncelere kapılacak olsanız bile Bubble Tea ismini çalkalama yapılmasının ardından üst kısımda meydana gelen kalın köpükten aldığını bilmek de gerekir.

En İyi Bubble Tea İstanbul Mekanları Tavsiyesi

Ülkemizde çok kısa sürede büyük bir merak haline gelen Bubble Tea için birçok farklı araştırma da ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de en iyi Bubble Tea İstanbul mekanları tavsiyesi için nereler önerilir, Bubble Tea içmek için nereye gidilir gibi sorular üzerine oluyor. Özellikle İstanbul sınırlarında birçok mekanda servislerin yapıldığını bilmek gerekir. Bubble Tea için özellikle açılan birçok kafe tarzı adres de var. Önce Asya’dan Amerika’ya ardından da Avrupa’ya uzanan Bubble Tea şimdilerde ülkemizde oldukça popüler bir hal aldı.

Bubble Tea İstanbul mekanları olarak nerelerde deneyimlenebilir, nerede içilir diye merak ediyorsanız sizler için en iyi 5 adresi derledik. Sizler de bu beş adresten birisine giderek Bubble Tea’nin farklı tadına erişebilirsiniz.

  1. Melez Tea Lab, Maslak
  2. Tea Taste, Beşiktaş
  3. Bubble Pub, Beşiktaş
  4. Monster Teashop, Beşiktaş
  5. Poppin Bubble Tea & Coffee, Kadıköy

5. Melez Tea Lab, Maslak

Çayın her halini sevenler için Bubble tea İstanbul sınırlarında hizmetlere devam eden bir adrestir. Keyifle yudumlamak istediğiniz çaylarınız için ulaşım da çok kolay olacak. Orijinal lezzetlerin mekanıdır.

bubble-tea-istanbul-mekanlari

Melez Tea Lab Maslak

Adres: Reşitpaşa, Kongre Cd. 81/A, 34400 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0212 229 29 69

4. Tea Taste, Beşiktaş

Şehrin en sevilen adreslerinden bir tanesi olurken Bubble tea İstanbul konusunda adeta ilk uğrak nokta haline gelmeye devam ediyor. Asya tarafından gelen tariflere sadık kalırken bir yandan da kendi imzasını içerinde barındıran eğlenceli tatlar sunan mekanlardan birisidir. Tercihlere göre karamelli, sütlü, meyveli gibi birçok farklı seçeneği vardır. Büyük boy olan seçenekleri sayesinde dileyen herkes Bubble tea konusunda adeta doyasıya tatlara varmayı seçiyor.

bubble-tea-istanbul-mekanlari

Tea Taste Besiktas

En ucuz Bubble tea İstanbul mekanlarından bir tanesi olurken ulaşım için;

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şehit Dursun Bakan Sk. No: 14/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0212 296 85 55

3. Bubble Pub, Beşiktaş

Sevilerek tercih edilen Bubble tea İstanbul mekanlarından bir tanesi olurken kendisine özgü reçete kullanmayı tercih eden bir adrestir. Beşiktaş sınırlarında yer alan bu mekan herkeste farklı deneyimler elde edilmesine yardımcı oluyor. Adeta tüm fotoğraflarda harika ötesi bir haz verecek kareler sunan adreste sipariş verilebilecek Bubble tea lezzetleri kadar sunumları da tüm ziyaretçileri etkilemeye devam etmektedir.

Bubble Pub Besiktas

Ulaşım için;

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Hattat Tahsin Sokak, No: 27A, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0537 266 28 46

2. Monster Teashop, Beşiktaş

Oldukça küçük ve sıcak bir ortamda eğlenceli çaylar üreterek tüm müşterilerine eşsiz anlar sunan bir mekan olurken Bubble tea İstanbul için en iyi konumlardan birisidir. Minimal tasarımları ile göz doldururken biri birinden farklı olan Bubble tea seçenekleri sayesinde adından oldukça söz ettirmeyi başarıyor.

Blue Aegean sea, esmer şeker grubunun yer aldığı monster boba, Thai milk tea, strawberry matcha latte, monster fruit tea ya da jasmine green tea gibi biri birinden farklı seçenekleri ile tüm Bubble tea severlere hizmet etmektedir.

Monster Teashop Besiktas

Ulaşım için;

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No: 76/B, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 259 17 40

1. Poppin Bubble Tea & Coffee, Kadıköy

Ülkemizde ilk olarak Bubble tea İstanbul olarak yer alan adreslerden bir tanesidir. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için en çok uğrak olan yerlerden bir tanesi olmaktadır. Bubble tea isminden de anlaşılacak olduğu gibi köpüklü yapısı ile ünlü olurken böylesi bir mekanda Japonya’nın geleneksel tatlısı olan el yapımı Mochi’yi de rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Poppin Bubble Tea Coffee Kadikoy

Ulaşım için;

Adres: Caferağa, Bademaltı Sk. No:36/B, 34722 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 330 89 61
Kategori: