Meyhaneler tarihimizden beri gerek kültürel özellikleri ile gerek yapısı gerek işlevi ile her zaman bizden bir parça olmuştur. Ancak özellikle günümüzde, bu yılların ritmine ve ortamına uyum sağlayan yeni nesil meyhaneler ortaya çıkmış, bu meyhaneler modern bir yapıda şehirlerin her köşesinde eski usul meyhanelerin yerini doldurmaya başlamıştır.

Özellikle son on yıldır büyük bir artış gösteren modern meyhaneler, aslında bakıldığında hizmet alanını oldukça genişleterek kadın, erkek herkesin rahatça içip eğlenebildiği yerler haline dönüşmüştür. Bu modern yapısı sayesinde sokak aralarında boğuk ve küçük meyhaneler, yerini oldukça şık meyhanelere bırakmıştır.

Kimilerine göre bu durum meyhane kültürünün bitmesine sebep olduğu için çok eleştirilse de kimilerine göre bu modern yapısı ile kişilerin çok daha kaliteli vakitler geçirebildiği bir hal almıştır. Ancak her ne kadar yeni nesil desek de bazı yeni nesil meyhaneler, görünüşleri ile yeni olsalar da tarihi meyhanelerimizden de ilham almayı eksik etmemektedirler.

En İyi Yeni Nesil Meyhaneler

Yeni nesil meyhaneler, özellikle büyük şehirlerde etkisini büyük oranda gösterirken Anadolu’da hala daha eski tip meyhanelerin tercih edildiğini söylemek mümkündür. Ancak son on yıl içerisinde artık iyice yerleşmiş olan bu meyhane konsepti, özellikle kişilerin bir meyhane aradığında en çok tercih ettiği ve gitmek istediği oldukça şık, modern ve kaliteli meyhaneler günümüzde var olmuştur. Bu bağlamda, günümüzde özellikle en iyi geri dönüşler alan ve bir yeni nesil meyhane dendiğinde ilk akla gelenlerden en iyi yeni nesil meyhaneler arasında şu işletmeler yer almaktadır;

4- Alaf 2 TEK

3- Seagull Karaköy

2- Köprüaltı Rumeli Hisarı Meyhanesi

1- Duble Meze Bodrum

4- Alaf 2 TEK

İstanbul Kuruçeşme’de yer alan Alaf 2 TEK, konseptini eski zamanlarda özellikle Beyoğlu’nun meşhur meyhane konsepti olan tektekçi meyhanelerinden alan ve bu harika meyhane konseptini modern ve yeni bir görünüş ve hizmetle harmanlayan bu mekan, önemli bir geleneğimizi ve kültürümüzü yeni nesil haliyle sürdürmesiyle dikkat çekmektedir.

Kişilerin hızlı ve pratik bir şekilde iki tek atıp kaçtıkları bu tektekçi meyhanesi konseptini en iyi mezeler ve atıştırmalıklar ile oldukça çeşitli bir şekilde sunan Alaf 2 TEK, İstanbul’da yeni nesil meyhaneler içerisinde kişilerin en çok tercih ettiği mekanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayaküstü ve çabucak oldukça çeşitli yan lezzetler ile rakınızın keyfine varıp yolunuza bakacağınız bu konseptin verildiği ilk katın haricinde, ikinci katta ise gerçekten tam anlamıyla yeni nesil meyhane konseptine sahip şık bir alan bulunmakta ve dileyen kişiler bu alanı tercih ederek daha modern bir şekilde oturup rahat rahat içkisini tüketip yemeğini yediği bir yerdir.

Yalnızca sahip olduğu konsept ile değil, aynı zamanda olmazsa olmazı lezzetli yancı ürünleri ve oldukça çeşitli yemekleri ile kişilerin keyifli bir yemek yediği ve sevdikleriyle hoş sohbet geçirip iki lafın belini kırdığı veya dertleştiği hoş bir mekandır.

yeni-nesil-meyhaneler

Alaf 2 TEK – Yeni Nesil Meyhaneler

3- Seagull Karaköy

Yeni nesil meyhanelerin en sevilen ve en çok tercih edilen konseptlerinden biri olan teras mekanlar, hem muhteşem bir manzara hem de kaliteli bir hizmet ile kişilerin tam anlamıyla yeni nesil meyhane havasını hissedebileceği yerler olmaktadır. Bu teras yeni nesil meyhane konusunda da özellikle ilk akla gelen yerlerden biri de Seagull Karaköy olmaktadır.

Karaköy Port Bosphorus Hotel’de yer alan ve kişilerin muhteşem bir meyhane masasında harika bir manzara eşliğinde gönüllerince sohbet edip içkisini içebileceği Seagull Karaköy, sahip olduğu yapısı ve konsepti ile Ege meyhanelerinin havasını ve sempatikliğini taşıması sebebiyle kişilerin oldukça hoşuna giden bir mekandır.

Tabi ki de yiyecekleri de oldukça lezzetli ve bir o kadar da çeşitli olan bu mekan, oldukça eğleneceğiniz ve sevdiklerinizle keyif alarak güzel bir akşam geçireceğiniz bir yer olarak gözüküyor. En iyi yeni nesil meyhaneler listesinde kesinlikle yer almayı hak eden bir mekandır diyebiliriz.

yeni-nesil-meyhaneler

Seagull Karaköy – Yeni Nesil Meyhaneler

2- Köprüaltı Rumeli Hisarı Meyhanesi

Yeni nesil meyhane konseptinin geleneksel meyhane konseptimiz ile en iyi ve en güzel harmanlarından biri olarak karşımıza çıkan Köprüaltı Rumeli Hisarı Meyhanesi, oldukça güzel bir köprü manzarası eşliğinde birbirinden güzel meyhane lezzetlerinin tadına varılabildiği bir mekandır. Yapısı ile geçmişi anımsatırken özellikle hizmeti ile yeni nesili hissettiriyor ancak bunu samimiyetsiz ve ruhsuz yeni nesil meyhaneler gibi değil, oldukça samimiyet dolu ve eğlenceli bir şekilde kişilere sunuyor.

Bu nedenle kişilerin en çok tercih ettiği yeni nesil meyhanelerden biri olarak, hem lezzetleri hem de atmosferi ile kişilerin sevdikleri ile harika bir içki keyfi yaşamasına vesile olmaktadır.

yeni-nesil-meyhaneler

Köprüaltı Rumeli Hisarı Meyhanesi – Yeni Nesil Meyhaneler

1- Duble Meze Bodrum

Duble Meze Bodrum, özellikle eskiden Bodrum’da eksikliği çok fazla hissedilen bir konu olan yeni nesil meyhane konsepti boşluğunu en iyi ve en kaliteli şekilde kapatan ve Bodrum tatilinde güzel bir meyhane akşamı geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Henüz 2022 yılında açılan ancak açıldığı gibi de çok sevilen bu yeni nesil meyhane, plajın hemen üstünde mükemmel bir konumda ve karşınızda masmavi denizi gördüğünüz harika yapısıyla, kişilere hizmet verirken, özellikle adından da anlaşılacağı üzere meyhanenin en olmazsa olmazı meze konusunda oldukça başarılı ve çeşitli bir hizmet sunmaktadır.

yeni-nesil-meyhaneler

Duble Meze Bodrum – Yeni Nesil Meyhaneler

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: İstanbul Bit Pazarları – Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri