Demonte Ne Demek?

Demonte sözcüğü mobilya sektöründe kullanılan bir sözcüktür. Mobilya sektöründe kullanılan kelimenin anlamı, kurulmaya hazır olan mobilya parçalarını ifade eden bir terimdir. Demonte olan ürünler veya demonte olarak tasarlanmış gerektiğinde sökülüp tekrardan kurulabilen mobilyalar içinde demonte mobilya terimi kullanılıyor.

Demonte ne demek? Kelimesinin sözlük anlamı TDK’ya göre ayırmak ve sökmek yeniden kurmak manasına geliyor. Günümüzde artık mobilyaların tüm parçaları demonte olarak hazırlanıyor. Müşteri ürünleri teslim aldıktan sonra belirli parçaların numaralanmış haline bakarak ürünün kurulumunu gerçekleştirebiliyor. Ayrıca demonte mobilyalar yada ürünler tüm dünyada daha yaygın olmakla beraber bu ürünlerin kurulumu için videolar da mevcuttur.

Demonte Kelimesinin Kökeni

Demonte kelimesinin kökenini incelediğimizde bu kelimenin Fransızcadan türediğini söyleyebiliriz. Demonte kelimesinin kökeni Fransızca Demonter kelimesinden türemiş olup Türkçede bu kelime parçalara ayırmak ve takmak, kurmak manasına gelir. Bu kelime kimi zaman demontaj kelimesiyle karşılaştırılsa da aslında demontaj kelimesi kurulu olan bir ürünün sökülmesi manasına geliyor. Demonte ise kuruluma hazır olan parçaların birleştirilmesi, takılması manasındadır.

Demonte Ne Demek 5

Demonte Ne Demek

Demonte Halde Ne Demek?

Demonte halde ne demek sorusu mobilya sektöründe ki terimlerin anlamlarını bilmeyen kişiler tarafından merak ediliyor. Demonte halde olan ürünler kurulum aşamasını bekleyen ürün demektir. Mobilya parçalarının üretilirken yeniden sökülüp takılmaya uygun halde tasarlanmasına demonte halde tasarlanmış ürünler denilmektedir.

Demonte Kutu Ne Demek?

Demonte ürünlerin ambalajlanma aşamasından kullanıcının eline geçesiye kadar olan aşamada ürünlerin sağlam şekilde karşı tarafa ulaşması gerekir. Bu durumda mobilyalar yassı şekilde ambalajlanması için demonte kutu tasarımı yapılır. Özel olarak üretilen kutular eşliğinde ürünler kullanıcılara gönderilir. Demonte kutu ne demek sorusuna karşılık demonte olarak taşınması gereken mobilya ve ürünler için tasarlanan kutular diyebiliriz.

Demonte Ne Demek

Demonte Ne Demek

Demonte Edilmiş Ne Demek?

Demonte kelimesini daha çok mobilya sektöründe duymaktayız. Demonte edilen mobilyalar parçalara ayrılmış şekilde kişilerin adreslerine gönderilir. Demonte edilmiş ne demek kelimesinin anlamı ise demonte olarak tasarlanan ürünlerin takılmaya hazır halde kullanıcıya gönderilmesi demektir. Bu ürünler için hazırlanan kurulum videolarıyla rahatlıkla ürünleri kendiniz de kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda ürünü kullanmadığınızda yerinden kolaylıkla sökerek dilediğiniz zaman saklayabiliyor ve bir başka alanda yeniden kurabiliyorsunuz. Bundan dolayı günümüzde demonte ürünler daha çok tercih ediliyor.

Demonte Malzeme Nelerdir?

Demonte olan ürünler kullanıcıya gönderilirken kuruluma hazır fakat parçaları birleştirilmemiş olan gerektiğinde sökülüp yeniden kurulabilen mobilya parçalarıdır. Demonte malzemeleri nelerdir gibi mobilyacılık sektöründe olan terimleri, kullanılan malzemeleri bilmeyen kişilere bu ürünlerin cam stoplama, cam balkon tasarımların oluşturulmasında kullanılan bakla türleri gibi malzemelerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Demonte Ne Demek 2

Demonte Ne Demek

Ürün Demonte Gönderilir Ne Demek?

Ürünler veya büyük çapta mobilyalar kuruluma hazır şekilde parçalara ayrılmış olarak gönderiliyor. İşte bu durum ürün demonte gönderilir ne demek sorusuna yanıt olarak verilebilir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: