D&R mağazası, Turkuvaz Medya Grubuna bağlı olan bir Türk firmasıdır. 1996 yılının kasım ayında Doğan Holding ve Raks Grubunun ortaklığı ile kurulan D&R ismini, bu iki şirketin baş harflerini alarak oluşturmuştur. Mağazada elektronik cihazlar, kitaplar, dergiler, müzik albümleri, oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri ve çeşitli hediyelik ürünlerin satışı yapılmaktadır. İlk mağazasını 1997 yılının mayıs ayında Erenköy, Kadıköy’de açılmıştır. Türkiye genelinde D&R markasının 2019 yılının nisan ayı itibari ile 50 şehirde toplamda 205 mağazası vardır. 2013 yılında Idefix’in sahibi Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri firmasını satın aldı. Firma, 2018 yılının nisan ayında 440 milyon TL’ye Turkuvaz Medya Grubu’na satıldı. Ardından bazı yayınlara sansür uygulandığı da iddia edilmişti.

Türkiye’de Kaç Tane D&R Mağazası Vardır?

Turkiyede Kac Tane DR Magazasi Vardir

D&R mağazası Türkiye’de 214 tane bulunmaktadır. D&R’ın ilk mağazası, 1997 yılında Kadıköy’de açılmıştır. 2021 yılının aralık ayı itibari ile Türkiye genelinde 51 ilde toplamda 214 mağaza bulunmaktadır. Kitap, dergi, film, müzik albümü, hediyelik eşyalar, oyuncaklar, kırtasiye ürünleri ve elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpaze ile hizmet sağlamaktadır. Gün geçtikte Türkiye’de birçok mağaza açan D&R, www.dr.com.tr internet sayfası üzerinden de satışlar gerçekleştirmektedir. Bu sayede Türkiye’nin birçok yerinde bulunan müşterine kolay bir şekilde keyifli alışveriş imkânı sunar.

D&R Kargo Ücreti Ne Kadardır?

D&R şirketinin kargo ücreti, 7,99 TL olarak bilinir. Internet sayfası ya da mobil uygulama üzerinden alışveriş yapmak söz konusudur. Bu kanallar üzerinden alınan ürünler, kargo aracılığı ile kapınıza güvenle ulaştırılır. D&R, ürünlerini kargo aracılığı ile göndermek için belli bir miktar kargo ücreti almaktadır. Bu ücret sabittir ve 7,99 TL’dir. Aynı zamanda internet sayfası ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilen bazı alışverişler de ücretsiz kargo fırsatı ile kapınıza kadar gelebiliyor. Bunun için de şirketin belirlediği bazı günler bulunmaktadır.

D&R Kaç TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava Olur?

D&R alışverişlerinde kargonun bedava olması için gereken minimum tutar, 100 TL’dir. Özel günler haricinde yapılan 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargonun ücretsiz olması söz konusudur. Aynı zamanda bazı ürünler sepete eklendiği zaman kargo bedava olabilmektedir.

D&R İsmi Nereden Gelmektedir?

DR Ismi Nereden Gelmektedir

D&R ismi, 1996 yılının kasım ayında Doğan Holding ve Raks Grubunun ortaklığından doğan ve iki şirketin baş harfleri üzerinde kurulan bir şirkettir.

D&R Hafta Sonu Açık Mıdır?

D&R mağazaları hafta sonu açık olmaktadır. Yalnızca hafta içleri değil, hafta sonları cumartesi ve pazar günleri de hizmet vermektedir.

D&R Kime Satılmıştır?

D&R kitap, Doğan Holding’in kararı ile satılmıştır. KAP’a gönderilen bir açıklamaya göre D&R Sabah ve ATV’nin de içinde yer aldığı Turkuaz Grubuna satılmıştır. 440 milyon TL’ye satışı konusunda, Turkuaz Grubu TK Kitap ve Kırtasiye ile protokol imzalamıştır.
Kategori: