Elektrikli diş fırçaları son yıllarda milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Her birinin farklı modeli ve daha farklı özellikleri bulunan bu ağız ve diş sağlığı ürünlerinin bazıları özellikle tehlikeli olabiliyor. Özellikle markası belli olmayan bazı elektrikli diş fırçaları sandığınız kadar güvenli olmayabilir.

Bunların en başında patlama tehdidi geliyor olabilir. Özellikle çok ucuz fiyata alınan, direkt olarak fişe takılan elektrikli diş fırçalarının suya dayanıklı olmaması durumunda patlama riski çok büyük olabilir.

Birçok büyük marka elektrikli diş fırçası modellerinde tamamen suya dayanıklı bir tasarım için manyetik kablosuz şarj özelliğini tercih ediyor ve bu ürünler son derece güvenli oluyor.

Oral-B gibi markaların tüm elektrikli diş fırçalarında güvenli bir tasarım kullanılırken, özellikle herhangi bir patlama ve benzer riskler bulunmadığı gibi, başlıkları test edildiği için ve kaliteli malzemelerden ve ağız-diş anatomisine uygun üretildiğinden bu markaya ve benzer adı bilinen tüm markaların ürünlerine güvenmek mümkündür.

Elektrikli Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Elektrikli Diş Fırçaları Güvenli Mi?

Elektrikli diş fırçası seçerken en dikkat edilmesi gereken konu ürünün markası. Markası kaliteli ise bu ürün test edilmiş ve yasal yükümlülükler yerine getirilmiş demektir. Ancak kalitesiz, markası bilinmeyen ancak çok satan özellikle Çinli internet sitelerinden alınacak diş fırçaları bomba gibi patlayabilecek bir bataryaya sahip olabilir. Aynı zamanda bilinmeyen markalara ait ürünlerin kalitesi kötü olabileceği için kötü kokuyor olabilir, diş sağlığına zarar verecek şekilde başlıklarla tasarlanmış olabilir.

Bunun yanısıra kalitesiz ve markasız olan elektrikli diş fırçalarının yedek başlıklarını bulmak mümkün olmayabilir. Sürekli yurtdışından bu başlıkları almak mümkün olsa bile bu sizin için yerel satışta olan markaların ürünlerine göre çok daha büyük masraf anlamına geliyor.

Bu nedenledir ki elektrikli diş fırçalarında hem güvenlik açısından, hem de kendi tasarrufunuz açısından çok uzun yıllar kullanabileceğiniz, ortalama 100 TL’nin altında satılan normal başlangıç seviyesi kaliteli markaların ürünlerini bile tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak diş fırçalama amacı için üretilen bu ürünlerde daha çok özellik var diye daha riskli olan ürünlere yönelmek doğru bir karar olmayacaktır.
Kategori: