En iyi bebek maması; anne sütüne en yakın olarak görülen ve zengin içeriğe sahip olan bebek mamasıdır. Bebek mamaları kendi içlerinde 3’ ayrılmaktadır. Yeni doğanlar için bebek mamaları, gazlı bebeklere özel mamalar ve protein hidrolizatlı mamalardır. Toz mamalar; su ile karıştırılması ile beraber kullanıma hazır olan mamalardır. Direkt kullanıma hazır olan mamalar ise; ekleme yapılmasına gerek olmadan kullanılabilecek olan mamalardır.

En İyi Bebek Maması tavsiyelerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Aptamil

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Yeni doğanlar için Aptamil1 bebek sütü tercih edilmektedir. İçeriğindeki prebiyotik lif, omega3, omega6, uzun zincirli PUFA, taurin, nükleotit, vitamin ve mineraller ile bebeğin bağışıklık sistemini destekleyici etkisi vardır. Anne sütüne benzer özellikler gösterdiği için özellikle anne sütü eksikliği veya yokluğu çekildiğinde tercih edilecek bir bebek mamasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda içeriğindeki prebiyotik liflerin anne sütündekine en yakın etkide olduğu kanıtlanmıştır. Avrupa Birliği Regülasyonu’nun onayladığı tek prebiyotik karışım olması sebebi ile de güvenilir bir marka olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca en iyi alışveriş siteleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Aptamil Prosyneo

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Aptamil Prosyneo; anne sütündeki bifidobakterium breve M16-V probiyotiğini içerdiği için anne sütüne oldukça yakın bir tada sahip olan bebek mamasıdır. İçeriğinde ilave şeker yoktur. Özellikle alerjen yapıda olan bebekler için risk içermeyen bir bebek mamasıdır. Sindiriminin kolay olmasının yanı sıra; yoğun gaz sancısı ve kolik gibi problemler yaşayan bebekler için Aptamil Conformil ile beraber doktorların ilk tercih ettikleri bebek mamalarından biridir.

Bebelac

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Yeni doğanlar için Bebelac1 ve doğumdan itibaren kullanılabilecek Bebelac Gold seçenekleri bulunmaktadır. Bebelac1; demir, omega3, omega6, protein, kalsiyum, folik asit, vitamin, mineral, prebiyotik lif, balık yağı, nükleotit ve taurin içeriği ile bebeklerin gelişimini destekleyici etkiye sahiptir. Bebelac Gold ise; fermente içeriğe sahip, sindirime yardımcı olan, gaz ve kabızlık yapmayan bir bebek mamasıdır. Bebeklerin ihtiyaç duydukları vitamin ve minerallerin emilimlerinin arttırılabilmesini sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bebelac Nutrikonfor da Bebelac Gold’a alternatif olarak gaz ve kabızlık sıkıntısı çeken bebeklerde tercih edilebilmektedir. Bebelac’ın bebek mamalarının içerisinde ilave şeker bulunmamaktadır. Sadece laktoz vardır.

Similac

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Geliştirilmiş formülü ile yeni doğan bebeklere tavsiye edilebilecek olan Similac bebek mamalarının 360 ve 850 gramlık iki boyu bulunmaktadır. Nükleotit ilavesi, prebiyotik, B12, C, D, E, K vitaminleri ve laktoz+oligosakkarit içeren özel bir karışımdır. İçeriğinde palmiye yağının bulunmadığı ise özellikle belirtilmektedir. ABD’de kurulmuş olan bu firmanın bebek mamaları birçok ülkede satışa sunulmaktadır ve ülkelere göre bebek mamalarının içeriği farklılık gösterebilmektedir. Bu özelliği ile diğer bebek mamalarından ayrılmaktadır.

Hipp

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Organik süt ile üretilen ve bebek maması konusunda organik bir marka olma niteliği taşıyan Hipp, ebeveynler tarafından oldukça güvenilir bulunmaktadır. Gluten ve şeker ilavesi içermeyen Hipp’in bebek maması olarak tercih edilmesinin nedenlerinden biri de; içeriğinin anne sütüne eşdeğer olmasıdır. Omega3 ve omega6 yağ asitleri bulunduran bir bebek mamasıdır. Bebeklerin beyin, göz ve sinir sistemlerinin gelişimi için önemli bileşenleri içeriğinde barındırmaktadır.

En iyi multivitaminler hakkında bilgiler yazımızdadır.

Hero Baby

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Doğal tarım uygulaması ile yetiştirilen meyve ve sebzelerin en yalın hallerine getirilmesi ile beraber güvenli kavanoz maması üretilmesi süreci ile geliştirilen bebek mamalarıdır. Katkı maddesi içermeyen bebek mamaları, hava geçirmeyen özel kaplarda satışa sunulmaktadır. İçeriğinde ise; nükleotit, omega3, omega6 yağ asitleri ve prebiyotik bulunmaktadır.

Humana

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

350 gramlık bir toz mama kutuları ve 800 gramlık bebek maması vardır. Toz mama kullananlar; ortalama 100 ml hazırlayarak 25 kere biberonu dolduracak şekilde bu kutuyu tüketebilmektedirler. Bebek sütünün içerisinde kullanılabilir karbonhidrat olarak bir tek laktoz bulunmaktadır. Omega3, omega6, galakto-oligosakkarit, nükleotit ilaveli bir içeriğe sahiptir. En iyi bebek maması olarak kabul edilen mamalardan biri olan Humana; Almanya’dan ithal edilmektedir. Almanya’daki formülü ile Türkiye’de satışa sunulanların formülü aynıdır.

Golden Goat

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Keçi sütünden elde edilen bir bebek mamasıdır. Bebekler için gerekli olan protein ve yağ asidi gibi birçok bileşeni bünyesinde barındırmaktadır. İnek sütü içeren bebek mamaları ile keçi sütü içeren Golden Goat kıyaslandığında; keçi sütü içeren bebek mamalarında daha fazla yağ asidi bulunduğu, farklı bir protein kaynağı olduğu ve sindirim açısından daha yararlı olduğu için Golden Goat tercih edilmektedir. Türkiye’de üretimi olmamakla beraber, bütün aşamalar Yeni Zelanda’da gerçekleştirilmektedir. Bebek mamalarının içeriğinde kullanılan sütler; üretici firmanın kendi çiftliklerindeki keçilerden elde edilmektedir. Sütler üzerinde çeşitli testler yapıldıktan sonra bebek mamalarının üretimi gerçekleştirilmektedir.

Evolvia

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Yeni doğan bebekler için anne sütüne oldukça yakın olduğu için tercih edilen bebek mamaları içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Sindirim sisteminin düzenlenmesi ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için uygun prebiyotik bileşenleri içeren bir bebek mamasıdır. Prebiyotik lif, omega3 yağ asidi, demir, vitamin, nükleotit ve taurin içeren bir mamadır.

SMA

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Açılımı Simulated Milk Adaptation olan, 1915 yılından beri üretimi yapılan bir İrlanda markasıdır. Özellikle yurt dışında bebek maması olarak daha fazla tercih edilen SMA, Nestle’nin bir markasıdır. Bebeklerin beslenmeleri üzerine çalışmalar yapan araştırma merkezlerine sahip olan Nestle’nin bir markası olduğu için ebeveynler ve doktorlar tarafından güvenilir bulunan bir bebek mamasıdır. Yeni doğanlar için SMA1 tercih edilmelidir ve whey proteini en yüksek olan, aynı zamanda şeker içermeyen bir mama çeşididir. Sadece anne sütünde bulunan alfa-laktalbuminin ilk kullanıldığı bebek maması olma niteliği taşımaktadır. Devam sürü olarak kullanılan SMA2’nin diğer bebek mamalarına olumsuz özelliği; içeriğinde probiyotik ve prebiyotik olmamasıdır. Bunun nedeni ise; yararı %100 olarak kanıtlanmamış olan maddeleri bebek mamalarının içeriğine eklemek istemeyen bir marka olmalarıdır.

En iyi yabancı alışveriş siteleri detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Töpfer

En İyi Bebek Maması – 2021 Güncel – Ebeveynlerin En Çok Tercih Ettikleri Öneri

Avustralya’da ekolojik bir ortam içerisinde yetiştirilen Saanen cinsi keçilerden elde edilen süt ile üretimi yapılan bir bebek maması markasıdır. Üretim aşamaları organik kurallara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. BCS tarafından denetlenmektedir. Aynı zamanda organik sertifikası bulunan ürünleri vardır. Alerji riskini en aza indiren Töpfer markasının bebek mamalarının oligosakkarit oranı, inek sütünden elde edilen mamalara göre 5 kat daha fazla olmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Laktoferrin, B1 ve B2 vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, selenyum, omega3 yağ asidi, vitamin, mineral ve aminoasit gibi maddelerden oluşan bir içeriği bulunmaktadır.

En İyi Bebek Maması İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yeni Doğanlar İçin En İyi Bebek Maması Nedir?

Yeni doğan bebek mamaları; besin dengesi sağlanan, sindirim kolaylığı olan ve anne sütüne benzetilen mamalardır. Similac1’in yeni doğan bebeklere uygun geliştirilmiş, nükleotit ilavesi, prebiyotik, B12, C, D, E, K vitaminlerini içeren, palmiye özel yağı bulunmayan bebek maması bulunmaktadır.

Doktorlar Tarafından Önerilen Bebek Maması Hangisidir?

Doktordan doktora ve bebek mamasına başlatılacak olan çocuktan çocuğa, önerilen bebek maması değişiklik göstermektedir. Ancak doktorlar tarafından sık önerilen bebek mamaı markaları; Hipp, Aptamil, Similac, Bebelac’tır.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Bebek Mamaları Nelerdir?

Güvenilirlik açısından bebek mamalarının Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığına dikkat edilmelidir. En iyi bebek maması denilince; Aptamil, Bebelac, SMA, Evolvia, Golden Goat gibi markalar akla gelmektedir.

 

En İyi Bebek Maması ile ilgili yorumlarınızı, sorularınızı ve tavsiyelerinizi bekliyoruz.