Su, insan hayatı ve tüm canlılar için büyük bir öneme sahiptir. İnsan vücudunun yüzde altmışı sudan oluşmaktadır. Su, insan anatomisinde yer alan organların, vücut sistemlerinin ve kas yapılarının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra, cilt ve saç yapısının sağlığı açısından da oldukça fayda sağlamaktadır. Günlük olarak belirli bir miktarda su tüketilmesi, vücut sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, su tüketimi kişilerin mutlu olmasını, cildin nemlenmesini, baş ağrılarının giderilmesini ve kilo verme sürecinin daha kolay olmasını da sağlamaktadır. Tüketimi gerçekleştirilen tüm suların tadı aynı değildir. Gerçekten su tüketimi yapan kişileri, bu tat ayrımının farkını tek bir yudumda anlayabilirler. Suyun içiminin sert ya da yumuşak olmasının yanı sıra, tatlı ya da acı gelebilmesi de mümkündür. Sularda meydana gelen bu tat farkı, suların sahip olduğu pH değerleri ile ilgilidir. Tüketilebilecek en iyi damacana su markaları şu şekildedir;

11. Buzdağı Su

buzdagi

pH değeri 7.1 olan Buzdağı su, Sakarya ilimizde yer alan Keremali Dağı’ndan elde edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, ülkemizde tüketilebilecek en iyi sular listesinde yer almaktadır. Çok fazla bir ilde temin etme imkanı bulunmayan Buzdağı su, ev ve iş yerlerinde kullanılabilecek ve insan sağlığı açısından fayda sağlayacak sular arasında bulunmaktadır.

10. Fuska Su

Fuska Su

Fuska su, Sakarya’da yer alan Sapanca Dağ’larının en yüksek kesimlerinden temin edilmektedir. pH değeri 7.5 olan su, oldukça yumuşak bir içime sahiptir. Fuska su içerisinde bulunan yüksek mineral seviyeleri, insanların vücut sistemlerinin ihtiyaç duyduğu miktarları karşılayabilmektedir. Sağlıklı ve temiz paketleme sistemleri ile uzun süre tazeliğini koruyabilen su, insanların güvenle tercih edebileceği su markaları arasında yer almaktadır.

9. Taşkesti Su

Taskesti Su

pH değeri 9 olan Taşkesti su, Bolu ilinin Taşkesti ilçesinden temin edilmektedir. Paketleme işlemlerinde polikarbonat kullanımını gerçekleştirmeyen firma, suların oldukça uzun süre taze kalarak sahip olduğu özellikleri korumasını sağlamaktadır. Taşkesti su markası da yapılan analizler sonucunda tüketimi güvenle sağlanabilen su markaları arasında yerini almayı başarmıştır. Firmanın su paketleme işlemlerinde hiçbir temas olmaması da suyun titizlik ile müşteriye ulaştırılmasını sağlamaktadır.

8. Javsu

javsu

Ankara ilimizin Kızılçam ilçesinden temin edilen Javsu, Jandarma Asayiş Vakfını Destekleme A.Ş tarafından kurulmuştur. Javsu markasının pH değeri 6’dır. Güvenli ve sağlıklı bir şekilde bu markanın tüketilmesi tercih edilebilir.

7. Munzur Su

Munzur Su

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yer alan dağlardan gelen ve özenle paketlenen Munzur suyun pH değeri 4’tür. Buna rağmen oldukça yumuşak bir içim lezzetine sahip olan su, kısıtlı bir çevreye dağıtım yapmaktadır. Özenle paketlenen sular, yapılan araştırmalar ve analizler sonucu tam not almış ve insanların güvenli bir şekilde tüketebileceği sular arasında yerini almıştır.

6. Tekir Su

tekir su

Toros Dağları’ndan elde edilen Tekir suyun pH değeri 2’dir. Tekir su markası, düşük sodyum oranına sahiptir. Bu özelliği ile oldukça dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir. Alkali özelliğine de sahip olan Tekir su, özellikle tuz diyeti yapan kişilerin güvenle tüketebileceği bir markadır.

5. Abant Su

Abant Su

Abant su; Bolu, Kocaeli ve Gölcük’ten gelen doğal kaynak sularından elde edilmektedir. pH değeri 2 olan Abant su, Kocaeli ve Bolu’ya yakın illerde bulunabilmektedir. Abant su, damacana dolumlarının yanı sıra, farklı boylardaki ambalajlar ile satışa sunulmaktadır. Kişilerin düzenli olarak sağlıklı bir şekilde tüketebileceği Abant su, en iyi damacana su markaları arasında yer almaktadır.

4. Erikli Su

erikli su

Ülkemizin hemen her iline dağıtım ağı bulunan Erikli suyun pH değeri 6’dır. Uludağ’dan elde edilen su, ülkemizde en çok tercih edilen su markaları arasında yer almaktadır. Oldukça keyifli bir içime sahip olan Erikli su, damacana ambalajlarında da satışları bulunmaktadır.

3. Hayat Su

Hayat su

Ülkemizde birçok ilde satışa sunulan Hayat suyun pH değeri, beş farklı dolum noktasından temin edildiği için değişiklik göstermektedir. Hayat suyun pH değeri genellik ile 6 ile 8 arasında değişkenlik göstermektedir. Oldukça fazla tercih edilen Hayat su, yapılan analizlerde de sağlıklı olduğunu kanıtlamış bir firmadır.

2. Pınar Su

Pinar Su

Pınar su, ülkemizde oldukça uzun yıllardan beri severek tüketilen su markaları arasında yer almaktadır. Uludağ, Gökçeağaç, Akçağaç ve Madran olmak üzere dört farklı kaynaktan dolumları gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle pH değerleri 7-8 arasında değişiklik gösterebilmektedir. Oldukça yumuşak bir içime sahip olan Pınar suyu, evlerinizde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

1. Saka Su

saka su

Saka su markası da sevilerek tüketilen ve analizlerden başarılı sonuçlar alan su markaları arasında gelmektedir. Saka su, Çamlıca ve Köyceğiz’de yer alan dolum tesislerinden, sağlıklı bir şekilde farklı ebatlardaki ambalajlara doldurulmaktadır. Eşsiz lezzeti ve her yerden temin edilebilme özelliği ile Saka su markası da en iyi damacana su markaları arasında oldukça önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.