koşu bandı

İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi sürecinde hepimiz hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar evlerimizde vakit geçirmek zorunda kaldık. Haliyle yasaklar sebebiyle de spor salonlarına gidemez, koşu ve yürüyüşe de eskisi kadar çıkamaz olduk. Kimimiz evde durduğu yerde yürümeye başladı kimimiz pilates ile kendini esnetti kimimiz ise yoga ile içinde bulunduğumuz olumsuz dönemde rahatlayıp motive olmaya çalıştı.

Spor salonunda antrenman yapmanın yerini tutmasa da evde spor yaparken kullanabileceğimiz aletlerden biri olan koşu bandı, sağlığımız için gün içerisinde hareketlilik sağlamamıza yarayacak iyi bir seçenek. Eğer fazla kilolarınızdan muzdaripseniz ve nereden başlamanız gerektiğinden emin olamıyorsanız Kilo Vermeyi Zorlaştıran 30 Alışkanlık içeriğimize de mutlaka göz atın!

Diğer yandan pandemi beraberinde koşu ve yürüyüş bantlarına olan talep artınca fiyatlar da oldukça arttı. Profesyonel ihtiyaçlara cevap veren salon tipi modeller dışında kalan ev tipi koşu bantları da oldukça farklı özellikleriyle ve fiyat seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Marka ve çeşitler arasında kaybolmadan alacağınız koşu bandını daha kolay seçebilmeniz için yazımızda en iyi koşu bantlarını listeledik.

Her birinin özellikleri ve yapısı diğerinden farklı olan koşu bantları arasında tercih yapmadan önce bazı noktaları dikkatlice incelemeniz, yapacağınız spordan maksimum verim alabilmeniz için önemlidir. En iyi koşu bandı modelini arayan spor severlerin koşu bandı almadan önce dikkat etmeleri gereken birkaç detaya göz atarak başlayalım.

 

 

 

Koşu Bandı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

dikkat edilmesi gerekenler

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ilk olarak koşu bandının taşıma kapasitesine göz atmanız gerekir. Modelleri incelerken siz de göreceksiniz ki her birinin farklı bir kapasitesi var ve alacağınız modelin ağırlığınızı gerçekten taşıyıp taşıyamayacağından emin olmanız gereklidir. Bu sayede hem olası sakatlanmaların önüne geçer, hem de koşu bandınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlarsınız.

Koşu bandı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da koşu bandının zemin malzemesidir. Araştırmalara göre normal zeminde koşarken ayak ağrısı ve kramp görülme olasılığı daha yüksektir, dolayısıyla bu durumu engellemek için uzun süreler kullanacağınız koşu bandının zemininin esnek bir malzemeden yapılmış olması gerekiyor.

Evde spor yapacaklar için mutlaka dikkat edilmesi gereken diğer bir ayrıntı da koşu bandınızı koyacağınız yere karar vermek olmalı. Alan belirledikten sonra koşu bantlarının ebatlarını kontrol ederek almanız veya yer sıkıntısı çekiyorsanız buna göre katlanabilir modeller arasından seçim yapmanız tavsiye edilir.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta da alacağınız bandın size sunduğu yürüyüş alanı. Daha rahat adımlar atabilmek ve olası sakatlanmaların önüne geçebilmek için vücut ölçülerinize ve boyunuza uygun bir koşu bandı seçmelisiniz.

Kullanım özelliklerini değerlendirirken ise spor alışkanlıklarınızı gözden geçirerek manuel veya daha fonksiyonel modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Dolayısıyla koşu bandının hızı ve fonksiyonları da mutlaka dikkat edilmesi gereken özelliklerden. Bazı koşu bantları yürümeyi zorlaştırmak, daha fazla kalori yakılmasını sağlamak ve farklı kas gruplarını çalıştırmak için eğim gibi çeşitli fonksiyonlara sahip oluyor.

Tüm bu kriterlerin yanı sıra koşu bandının motor gücü ve çıkardığı ses seviyesi de belirleyici birer unsur olabiliyor. Özellikle apartman dairelerinde yaşayanlar, komşularını da düşünmek sorumluluğunda olacakları için bu konuya dikkat etmek isteyebilirler.

Son olarak servis ağı yaygın olan, bilindik ve güvenilir bir marka ve model seçmek yaşayabileceğiniz teknik sorunları çözmek için en kısa sürede destek alabilmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

En İyi Koşu Bandı Modelleri

 

 

1) Runpad Yer Kaplamayan Akıllı Koşu Bandı

runpad

Listemizin ilk sırasında yer alan Runpad koşu bandı, zarif ve yer kaplamayan tasarımının yanı sıra güçlü sistemi ile alabileceğiniz en iyi koşu bantlarından biri!

Spora başlamadan önce telefonunuzu Bluetooth yardımıyla cihaza bağlayabilir ve sevdiğiniz müzikleri yüksek ses kalitesi ile dinleyebilirsiniz. Ürünün altında bulunan gizli tekerlekler sayesinde zorlanmadan istediğiniz yere taşımanız da mümkün. Ayrıca gövdesinde kullanılan alüminyum alaşım sayesinde hem hafif hem de son derece dayanıklıdır.

Yer tasarrufu sağlayan koşu bandı katlandığında 9 cm kalınlığa sahip oluyor, bu sayede katlı haldeyken koltuk, yatak altı veya dolap arkası gibi birçok yerde kolayca saklayabilirsiniz. Evi küçük olanlar veya yeterli saklama alanı bulunmayan kullanıcılar için oldukça ideal!

Teknik özellikler:

 • Bant Boyu: 120 cm
 • Bant genişliği: 46 cm
 • Maksimum taşıma kapasitesi: 120 kg
 • Çalışma tipi: Motorlu
 • Motor gücü: 0,75 HP
 • Maksimum hız: 0 – 8 km/s

 

2) Voit Orthopedics 52 Deluxe Koşu Bandı

voit

Profesyonel spor ekipmanlarıyla ve ürünleriyle sık sık adını duyduğumuz bir marka olan Voit’in Orthopedics 52 Deluxe modeli Dual Deck zemin sistemi, ışıklı LCD ekran ve gelişmiş gösterge bildirimi gibi her modelde olmayan gelişmiş fonksiyonları bir arada bulunduruyor.

Zaman, mesafe, hız, kalori gibi bilgileri ekrandan takip edebildiğiniz ürünün 12 farklı program arasında egzersiz tipinize uygun olanları seçerek çalışabilirsiniz. Üzerinde tablet veya laptop koymak için özel bölüm de bulunan üründe mp3 ve hoparlör gibi cihazlar için USB girişleri de yer almaktadır. Bluetooth özelliği sayesinde telefonunuzu cihaza bağlayıp spor yaparken koşu bandı hoparlöründen müzik de dinleyebilirsiniz.

Cihazın shock-absorbing özellikli zemini, yürürken veya koşarken dizleri ve bilekleri darbeden korumak amacıyla oluşturulmuş yumuşak kauçuk katmanlı bir sistemine sahiptir. Katlanabilir tasarımda olan bu modelle atacağınız her adımda Voit kalitesini hissedeceksiniz. Ancak cihaz salon tipi ve profesyonel kullanıma uygun olduğu için ev tipi yürüme bantlarına kıyasla oldukça yüksek fiyatlı.

Teknik özellikler:

 • Motor Gücü: 3.5 HP
 • Dual Deck zemin sistemi
 • 150 kg maksimum taşıma kapasitesi
 • 5″ LCD ekran gösterge (zaman, mesafe, hız, eğim, kalori, nabız, program, vücut yağ oranı)
 • Hız: 0.8-20 km/h
 • 12 hazır program, 3 kullanıcı program ve 1 manuel program
 • 15 seviyeli otomatik eğim
 • Katlanabilir
 • Net: 92 kg Bürüt: 102 kg cihaz ağırlığı
 • Elden nabız ölçme

 

 

3) Dynamic Proform Power Plus Koşu Bandı

dynamic

Listemizin 3. sırasında sağlam ve kaliteli spor ürünleri ile bilinen Dynamic markasının; nabız ve vücut yağını ölçme, masaj yapma ve otomatik eğim ayarlama gibi profesyonel özellikleri ile göze çarpan Proform Power Plus modeli yer alıyor.

Cihazda yer alan LCD gösterge paneli ile spor yaparken hız ve adım gibi verilerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca özel soğutma sistemi sayesinde motorun ömrü korunur ve hasar görme ihtimali düşer. Dynamic Proform Power Plus koşu bandında yer alan fonksiyonel programlar sayesinde gerçek bir fitness eğitimiyle çalışıyor gibi egzersiz yapabileceksiniz.

Teknik özellikler:

 • Taşıma kapasitesi: 120 kg
 • Çalışma tipi: Motorlu
 • Motor gücü: 2 hp
 • Maksimum hız: 0,8 – 12 km/s
 • Katlanabilme: Var

 

 

4) Ultima Masajlı Koşu Bandı

ultima

Ultima masajlı koşu bandının öne çıkan özellikleri arasında bulunan masaj fonksiyonu sayesinde spor yaparken vücudunuza masaj uygulaması sağlanır. Saatte 14 km hıza kadar koşabileceğiniz koşu bandıyla 3 kademede manuel eğim sağlanabiliyor. Cihazın LCD gösterge panelinde yer alan bilgiler arasında nabız, hız ve mesafe bilgilerinin yanı sıra kalori, yağ oranı gibi parametreler mevcuttur.

Maksimum 110 kg taşıma kapasitesine sahip olan cihazın pratik hız kontrol tuşlarıyla rahat bir egzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz. Profesyonel salonlarda kullanımın yanı sıra evde de rahatlıkla kullanılabilecek ürünün katlanabilir tasarımı ve tekerlekleri sayesinde rahatlıkla başka bir odaya taşıyabilirsiniz ve yerden tasarruf ederek saklayabilirsiniz. Hoparlör ve USB girişleri modelin diğer özellikleri arasındadır.

Ultima marka koşu bantları arasında en çok satan model olan Ultima DC-3000 fiyat / performans açısından çok tercih ediliyor. Darbe emici amortisör sistemi sayesinde koşu esnasında vücut ağırlığının banda verdiği baskı emilir ve koşu bandının ömrünün uzun olmasını sağlar, aynı zamanda ses seviyesi de azalır, bu sayede apartman dairesinde yaşayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir.

Teknik özellikler:

 • Motor Gücü: 2.75 HP DC Motor
 • Hız: 1-14 Km/H
 • Manuel Eğim (3 Kademe)
 • Gösterge Bilgileri: Nabız, hız, mesafe, kalori, yağ oranı, program bilgileri
 • Elden nabız ölçme
 • Maksimum Taşıma Kapasitesi: 110 Kg
 • Mp3 Ve Usb Giriş
 • Darbe Emici Amortisör Sistemi

 

 

5) Fox Fitness Target 80H Koşu Bandı

fox

Pratik ve profesyonel bir koşu bandı arayanları buraya alalım! Sadece 5 dakikada kurup uzaktan kumanda ile çalışabilme özelliği sayesinde rahatlıkla antrenmanınızı yapıp yine 5 dakikada yerine kaldırabileceğiniz Fox Fitness Core koşu bandı, akıllı sistemi sayesinde yağlama gerektiğinde kullanıcıyı uyararak oluşabilecek mekanik sorunların önüne geçiyor.

Ayrıca enerji tasarrufu modu da bulunan Fox Fitness Core, açık olduğu ancak kullanılmadığı zamanlarda kendini soğumaya alarak hem elektrik faturanızı uçurmaz hem de uzun süreli ve güvenli kullanım sağlar.

Tasarımında kullanılan esnek zemin teknolojisi sayesinde rahat ve sessiz bir antrenman yapmanızı sağlayan cihaz, maksimum 90 kg’a kadar taşıyabilmektedir. Ancak cihazın nabız ölçüm özelliği bulunmuyor.

Teknik özellikler:

 • Taşıma Kapasitesi: 90 kg
 • Gösterge Şekli: LCD Ekran
 • Katlanabilme: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Aşırı Yük Koruması: Var
 • Wi-Fi: Var
 • Çocuk Kilidi: Var
 • Bluetooth: Var
 • Ürün Ağırlığı: 48 kg
 • Hız: min 1 km/s – max: 8 km/s

 

 

6) Magnum Aeson 2.60 Hp Koşu Bandı

magnum

Magnum Aeson koşu bandı ile spor yaparken; zaman, mesafe, kalori, eğim, yağ oranı gibi parametreleri LCD ekran üzerinden takip edebilirsiniz ve yine gösterge üzerinden hız ve eğim değerlerini ayarlayarak ideal egzersiz programınızı oluşturabilirsiniz.

Ürünü amortisörlü katlama fonksiyonu sayesinde kolayca kapatabilir açabilir ve taşıyabilirsiniz. Ayrıca düşük enerji tüketimi ve düşük ses seviyesi ile ev ve apartman daireleri içerisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Teknik özellikler:

 • Maksimum Taşıma kapasitesi: 120 kg
 • Çalışma tipi: Motorlu
 • Motor gücü: 2,6 hp
 • Maksimum hız: 0 – 14 km/s
 • Katlanabilme: Var

 

 

7) Fit And Smart 2500M Koşu Bandı

fit and smart

Fit and Smart 2500M koşu bandını, çift emniyet sistemi ve sağlam gövdesi ile uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunan cihazlardan biridir.

Ürüne dahil bulunan ve koşu veya yürüyüş yaparken de kullanabileceğiniz masaj kemeri ile bacak, karın, kalça gibi belirli bölgelerinizdeki yağın daha hızlı yakılmasını sağlayabilirsiniz. Cihazdaki MP3 girişi ve yüksek kalite hoparlör ile spor yaparken müzik dinleyebilirsiniz.

Teknik özellikler:

 • Maksimum taşıma kapasitesi: 120 kg
 • Çalışma tipi: Motorlu
 • Motor gücü: 2,5 HP
 • Maksimum hız: 0 – 14 km/s
 • Katlanabilme: Var

 

 

8) Realx Portatif Yürüme ve Koşu Bandı

realx

Listemize ev tipi kullanıma daha uygun, hafif ve az yer kaplayan ve salon tipi modellere kıyasla daha uygun fiyatlı portatif yürüme bantları ile devam ediyoruz.

Tasarımlarında kullandığı kaliteli malzemeler ile adından sıklıkla bahsettiren Realx markasının portatif koşu bandı özellikle evde spor yapmayı sevenler için oldukça kullanıcı dostu bir model.

Cihazın ayrıca ultra sessiz motoru ve LCD ekran ayarı bulunmakta. Maksimum taşıma kapasitesi 150 kg olan ürünün kendi ağırlığı ise sadece 17 kg! Bu koşu bandını evinizin küçük bir köşesine koyarak sesten ve kaplayacağı yerden endişe duymadan rahatlıkla spor yapabilirsiniz.

Teknik özellikler:

 • Akıllı uzaktan kumanda
 • LCD ekran
 • Ağırlık: 17 kg
 • Maksimum Taşıma Kapasitesi: 150 kg
 • Ultra sessiz motor
 • Şok emici süspansiyon sistemi
 • Kapladığı alan: 0,06 m2
 • Motor Gücü: 0,75 HP

 

 

9) Xiaomi Urevo U1 Yürüyüş Bandı

urevo

Xiaomi Urevo serisinin en sevilen yürüyüş bantlarından biri olan U1 modeli, hem az yer kaplaması hem de üstün performansı ve ihtiyacınız olan antrenman düzeyini otomatik olarak ayarlayabilmesi ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Tasarımıyla klasik koşu bantlarından farklı olan cihazda tutacak ve gösterge kısımları için yüksek bir panel bulunmuyor, bunun yerine çoğu yürüyüş bandında olduğu gibi spor matını andıran bir görüntüye sahip. Üstelik ağırlığı da yaklaşık 25 kg ve maksimum hızı 6,0 km’ye kadar çıkabiliyor.

Teknik özellikler:

 • Yürüyüş bezi alanı: 1200 x 420 mm
 • Maksimum yük: 90kg
 • Hız: en düşük 0.8 km/s – en yüksek 6.0 km/s
 • Ürün ağırlığı: 25 kg

 

 

10) Hattrick Expert Pro 3 Koşu Bandı

hattrick

Listemizdeki en çok satan modellerden biri olan Hattrick Expert Pro 3 koşu bandı, üzerinde yer alan LED ekranında hız, zaman, kalori ve mesafe göstergelerine sahiptir.

Maksimum 100 kilogram taşıma kapasitesi olan ürünün katlanabilir yapısı ve tekerleklerinin olması sayesinde kolayca taşınabilmektedir. Ayrıca sahip olduğu güvenlik kilidiyle çocuklarınızı daima korur ve olası kazaları engeller. Profesyonel salon tipi koşu bantları ile ev tipi yürüme bantlarının başarılı bir karışımı diyebileceğimiz cihaz evde spor yapmak isteyenlerin güvenle tercih edebileceği bir ürün!

Teknik özellikler: 

 • Maksimum taşıma kapasitesi: 100 kg
 • LED gösterge ekranı
 • Katlanabilme: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Aşırı Yük Koruması: Var
 • Wi-Fi: Var
 • Çocuk Kilidi: Var
 • Bluetooth: Var
 • Ürün Ağırlığı: 34 kg
 • Hız: minimum 1 km/s – maksimum 12,5 km/s

 

 

11) Pratikko Yürüyüş Bandı

pratiko

Tam bir fiyat-performans ürünü olarak karşımıza çıkan Pratiko yürüyüş bandı, akıllı, az yer kaplayan ve uzaktan kumandalı bir yürüyüş bandı isteyenler için hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir seçenek.

Ultra sessiz motora sahip olan koşu bandı, ayak sesini emen özel tasarım bandı dayesinde siz yürürken ya da koşarken ekstra ses de yapmıyor, bu sayede “Acaba çok ses yapıyor muyum?” diye dert etmeden sporunuza odaklanmanızı sağlıyor.

Cihazda kullanılan tekerlekler çok ince bir yapıda ve bu sayede koşu bandının toplam ağırlığı sadece 17 kilo! Ayrıca cihazın LED ekranı üzerinden sporunuzun kademesini de ayarlayabiliyorsunuz.

İdeal taşıma kapasitesi 100, maksimum taşıma kapasitesi ise 150 kg olan modelin şeritlerini 15 günde bir düzenli bir şekilde yağlayarak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Teknik özellikler:

 • Ayarlanabilir ışık seviyesine sahip LED ekran
 • Akıllı uzaktan kumanda ve tek tuşla kolay hız kontrolü
 • Ultra ince tekerlekli tasarım
 • Toplam ağırlık: 17 kg
 • 4wd şok emici süspansiyon sistemi
 • Sadece 0.06 m2 yer kaplar
 • Motor gücü 0.75 HP

 

 

12) Xiaomi Walkingpad A1 Pro

xiaomo

Yürüme bandı denince akla ilk gelen modellerden Xiaomi Walkingpad, uygun fiyatı, portatif yapısı ve az yer kaplaması gibi özellikleri ile evde spor yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Ayrıca spor yapacağınız alan küçükse ve sonrasında cihazı koyacak yeriniz yoksa Xiaomi Walkingpad sizin için çok ideal bir seçim olacaktır.

Spor yaparken yaktığınız kalori miktarı, adım ve mesafe gibi ölçümlerinizi akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama üzerinden görebilirsiniz. Xiaomi aynı zamanda mobil uygulaması üzerinden markanın akıllı bileklik, akıllı tartı gibi diğer cihazlarından gelen verilere de kolaylıkla erişmenizi sağlıyor.

Teknik özellikler:

 • Bant Boyu: 126 cm
 • Bant genişliği:5 cm
 • Maksimum taşıma kapasitesi: 100 kg
 • Çalışma tipi: Motorlu
 • Motor gücü: 2 HP
 • Maksimum hız: 0 – 7 km/s
 • Katlanabilme: Var

 

Koşu Bandı Yararları

Koşu bantları, birçok fayda sağlayan etkili bir egzersiz aracıdır. İşte koşu bantlarının bazı yararları:

 1. Kullanım Kolaylığı: Koşu bantları, herhangi bir zamanda ve hava koşulundan etkilenmeden evde veya spor salonunda kullanılabilir. İstediğiniz zaman koşu veya yürüyüş yapabilirsiniz.
 2. Kardiyovasküler Dayanıklılığı Geliştirir: Koşu bantında yapılan düzenli egzersizler, kalp ve akciğerlerin daha güçlü ve daha verimli çalışmasını sağlar. Bu da kardiyovasküler dayanıklılığı artırır.
 3. Yağ Yakımını Teşvik Eder: Koşu bantlarında yapılan yüksek yoğunluklu interval antrenmanları veya uzun süreli aerobik egzersizler, yağ yakımını hızlandırabilir ve kilo verme sürecini destekleyebilir.
 4. Kas Kuvvetini ve Dayanıklılığını Artırır: Koşu bantı üzerinde yapılan düzenli antrenmanlar, bacak, kalça ve karın gibi birçok kas grubunu etkili bir şekilde çalıştırır. Bu da kas kuvvetini ve dayanıklılığını artırır.
 5. Eklem Sağlığını Destekler: Koşu bantları, yüzeyin amortisyon özelliği sayesinde eklemlere daha az baskı yapar. Bu da koşu sırasında eklem stresini azaltır ve eklem sağlığını korur.
 6. Egzersiz Çeşitliliği Sağlar: Koşu bantları, hız ve eğim ayarları ile farklı egzersiz seçenekleri sunar. Sınırlı alanlarda bile interval antrenmanları, tırmanma, yokuş iniş gibi çeşitli egzersizleri uygulayabilirsiniz.
 7. Mental ve Duygusal Sağlığı Geliştirir: Egzersizin genel olarak stresi azalttığı ve endorfin salgıladığı bilinmektedir. Koşu bantı üzerinde yapılan egzersizler, mental ve duygusal sağlığı iyileştirir, enerji ve mutluluk seviyelerini yükseltir.

Ancak, bazı insanlar için koşu bantları sıkıcı olabilir veya eklemlere yoğun stres uygulayabilir, bu nedenle bireysel tercihler ve sağlık durumu dikkate alınmalıdır. Herhangi bir yeni egzersiz programına başlamadan önce bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.