Uzakdoğu’ya tatile giderseniz ya da beş yıldızlı bir otelde kalırken ve masajsız dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Çünkü bütün bir yılın yorgunluğunu daha kolay atabilir ve kendinizi bulutun içinde hissetmek için becerikli eller ile masaj yaptırabilirsiniz. Peki hangi masaj türünü seçerdiniz? Dünyadaki birçok ülke / bölge kendi kültürlerine uygun farklı masajlar sunar. Bu konuda size yardımcı olmak için masaj çeşitleri hakkında bilgileri burada derledik. İşte sizler için araştırdığımız masaj çeşitleri şunlardır:

  • Klasik masaj,
  • Thai masajı,
  • Aromaterapi masajı,
  • Shiatsu masajı,
  • Sıcak taş masajı,
  • Baş, boyun ve omuz masajı,
  • Refleksoloji,
  • Spor masajı.
  • Derin Doku Masajı

Şimdi de bu güzel masajların detaylarına birlikte bakalım.

Ayrıca reiki eğitimi hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Klasik Masaj Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Klasik masajı (İsveç masajı olarak da bilinir) tercih ettiğinizde günlük yorgunluk ve sizi rahatsız eden sıkıntılardan kurtulabilir, rahatlayabilir ve daha mutlu hissedebilirsiniz. Genellikle aromatik yağlardan yapılan bir masaj sırasında arka planda dinlendirici bir müzik varsa kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilir ve bu masajla kendinizi şımartabilirsiniz.

Thai Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Uzakdoğu’ya, özellikle Tayland’a gitmeyi planlıyorsanız, ülkenize Thai masajı yaptırmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Uzakdoğu’nun geleneksel medikal yönteminde bu masaj yöntemi, bir uzman eliyle vücudunuza baskı, gerginlik ve esneme gibi hareketleri uygular. Thai masajında ​​yarı sert bir yüzeyde en az bir buçuk saat süren bazı kuvvetli hareketler sizi zorlayabilir. Ama sonuçta, kendinizi iyi hissettiğinizde, buna değer bulacaksınız. Bu masaj yöntemi, bazen dört saate kadar süren 60 farklı harekete sahiptir ve hiç kullanmadığınız vücut bölgelerinde bile rahatlama hissi verebilir. 2500 yıllık Thai masajı tedavisi ile tatilinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Aromaterapi Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Birçok otel kaplıcasında, uzun bir masaj türleri listesi bulacaksınız ve hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız aromaterapi masajını tercih edebilirsiniz. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi aromatik yağlar ve bitki özleri ile yapılan bu masaj hafif ve rahatlatıcıdır. Masör nazikçe masaj yapar, vücudunuz aromatik yağı kolayca emer ve tüy gibi hisseder. Tatildeyken aromaterapi masajını tercih etmenin yanı sıra günlük yaşamın stresinden de kurtulabilir veya kendinizi şımartabilirsiniz. Bu masaj genellikle 60 dakika sürer.

En iyi termal oteller listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Shiatsu Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Japonya, Uzak Doğu’daki en ilginç ülkelerden biri olmasının yanında Shiatsu masajının da ilk çıktığı memlekettir. Bu tür masaj genellikle tedavi amaçlı kullanılır. Masözün sihirli parmakları vücudun belirli bölgelerine baskı uygular, böylece doku ağrısından kurtulursunuz. Ancak dikkatli olun; bu masaj biraz da sert olabilir.

Sıcak Taş Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Sıcak taş masajı ile tüm negatif enerjiden kurtulabilirsiniz ve ayrıca iş, ulaşım veya özel hayattaki sorunların olumsuz etkilerinden anında kurtulursunuz. Bu tür masajda sıcak veya soğuk taşlar kullanılır. Taşlar hakkında konuşma. Bu taşlar özenle seçilmiş şifalı volkanik taşlardır. Turistler tarafından çok sık bir şekilde tercih edilen ve oldukça popüler olan bir masaj türü olarak bilinir.

Baş, Boyun ve Omuz Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Baş ağrısı, sırt sertliği, sinirlilik, boyun ağrısı ve hatta uykusuzluğunuz olduğunda baş, boyun ve omuz bölgelerine masaj yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Hindistan’a giderseniz, Hindistan’daki hemen herkesin bu tür bir masajı bildiğini görebilirsiniz. Çünkü Hindistan’da bu masaj ailede öğreniliyor. Vücudunuzdaki bütün gerginliğin ve yorgunluğun anında alınmasını sağlayan bu masaj türü, bir kere yaptırdıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceğiniz kadar sizi memnun bırakacaktır.

Refleksoloji Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Refleksoloji aslında ayağa uygulanan dengeleyici bir masajdır. Yani bu masaj ile duygusal ve fiziksel olarak bir denge halinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Uzakdoğu geleneğinde bu masaj şifa amaçlı da kullanılmaktadır. Çünkü refleksoloji, ayaktaki özel noktaların vücudun çeşitli organlarını temsil ettiği felsefesine dayanır. Uzakdoğu’da alternatif tıp geleneğine güveniyorsanız uzman masaj ile çare bulabilirsiniz.

Spor Masajı Nedir?

Masaj Çeşitleri Nelerdir? – Masaj Çeşitleri ve Vücuda Etkileri

Ne tür bir spor yapıyor olursanız olun, bir uzmana uyarıcı egzersiz uygulayarak veya egzersizden sonra rahatlayarak performansınızı artırabilirsiniz. Kendinizi daha dinç hissedebilir ayrıca daha atik olabilirsiniz. Spor masajı, sporcular arasında oldukça sık olarak rastlanan bir masaj türüdür.

Masaj Çeşitleri Sıkça Sorulan Sorular:

Bali masajı sert bir masaj türü müdür?

Bali masajı çok sert bir masaj değildir. Bali masajı, yavaş yoğurma hareketleriyle baştan ayağa kan akışını hızlandırmaya da yardımcı olabilir. Bali masajında akupunktur ve refleksoloji de önemlidir.

Bölgesel masaj ne anlama gelmektedir?

Baş, boyun, boyun, omuzlar, bel, kollar ve bacaklar ve diğer bölgelere uygun olan ve genellikle sorunlu bölgeler için kullanılan bir masaj uygulamasıdır.

Boyun masajının püf noktaları nelerdir?

Boyun masajı sırasında, başınız ve omuzlarınız arasındaki alanı nazikçe sıkmanız, birkaç kez tekrarlamanız (serbest bırakma) ve ardından ağrılı bölgeye bastırmak için yalnızca bir parmağınızı kullanarak yaklaşık 20-30 saniye tutmanız gerekir. , Kaslar gevşeyene kadar. Rahatladığınız zaman size rahatlama sağlayacaktır.

Masaj en fazla kaç dakika sürmelidir?

Hiç sorunu olmayanlar için rahatlatıcı bir masaj yaptırıyorsanız, bunu haftada en fazla iki kez yapabilirsiniz. -Çok fazla yapmayın çünkü döngüyü hızlandırır. -Genel masaj süresi 30-45 dakikadır. Spor masajı 8-10 dakikadır.

Masaj spordan önce mi yapılmalıdır yoksa spordan sonra mı yapılmalıdır?

Spor masajı spor aktivitelerinden önce ve sonra yapılabilir. Egzersizden önce ritmik, enerjik bir spor masajı kasların ısınmasını sağlayabilir, kan dolaşımını iyileştirebilir ve kas dokusunu gerebilir. Spor yapmadan önce yorucu masajlardan kesinlikle kaçınmalısınız.