En iyi halı markası ve halıcılık konusunda ülkemiz son derece büyük başarılar elde etmiş, gerek bölge ülkeleri, gerek ise farklı kıtadan ülkelere bile halı ve halıcılık alanından ürünler ihraç eder duruma gelmiştir. Osmanlı döneminden beri özellikle saraylarda kullanılan halılar başta olmak üzere özel dokuma halılar günümüzde bölge ülkeleri arasında en çok Türkiye’de dikkat çekmekte ve de özellikle kaliteli dokuma halılara ilgi son yıllarda büyük oranda artmaktadır.

Özellikle fabrikasyon halı markalarıda son yıllarda çok ciddi değişimlere gitmemiş olsalar bile tüketicilerin taleplerine daha hızlı ve daha iyi kalite seçenekleri ile yanıt vermeye başlamış durumdalar. Bazı köklü halı markalarının ürünlerine ilgi son dönemde gerek kullanışlılık, gerek ise fiyat pahalılığı nedeniyle azalmış olsa bile sektörde çok fazla en iyi halı markası denilebilecek marka bulunmaktadır.

En İyi Halı Markaları Hangileri?

En iyi halı markaları arasında birçok marka bulunuyor. En kaliteli halı markası konusunda kişiden kişiye değişim gösterse bile listemizde yer alan tüm markaların halıları genel tüketicilerin 10/9 puan üzerinden beğenisini kazanan halılar üreten markalardır.

MerinosEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

Merinos 1970 yılında kurulmasının ardından özellikle 2005 yılından sonra daha fazla evde kendisine yer buldu. Markanın ürünleri son derece kaliteli olduğu kadar binbir çeşit model sunuyor olmasından dolayı tüketicilerin ilgisini çekmektedir. Merinos markasının halı ürünlerinin özellikle de çok kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

Eski reklamlarına nazaran son yıllarda televizyon reklamlarında pek fazla görülmüyor olsa da aralıklarla reklamlar veren marka artık Türkiye’de adından “en kaliteli halı markası dendiği zaman akla hemen onu gelir: Merinos” sloganını bile gelecekte kullanabilir.

Saray HalıEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

1972 yılında kurulan Saray Halı, 50’den daha fazla ülkeye halı ihraç etmektedir. Halı üretimi konusunda sadece Türk tüketicilerin değil, aynı zamanda yabancı ülkelerde de çok fazla kişinin ilgisini çekebilecek modellere sahiptir. Yaygın satış ağına sahip olan Saray Halı’nın Türkiye’de 1.000’den daha fazla satış noktası bulunduğu bilinirken, en yaygın satış ağına sahip en kaliteli halı markaları arasında markaya kesinlikle yer verilmelidir.

Saray Halı her yaştan her eve, her bütçeden her kitleye uygun binbir çeşit halı modeli ile adından söz ettirirken, özellikle de son yıllarda uygun fiyatlı halı modelleri ile birlikte tüketicilerin daha fazla ilgisini çekmeye başlamıştır. Kaliteli halılar ürettiği gibi markaya dönük bakış açısının olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

IKEAIKEA’ya İlk Kez Gidecek Olanlar İçin Önemli Bilgiler

İsveç kökenli bir firma olan IKEA’nın Türkiye’de milyonlarca evde ürünü bulunmaktadır. Halı, banyo ürünleri ve diğer tüm ev alanlarına uygun güzel ve kaliteli ürünler üreten markanın halı üretiminde de çok ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Özellikle yolluk ve paspaslar konusunda IKEA ürünlerinin son derece kaliteli olmasından dolayı en kaliteli yolluk markaları arasında markaya yer vermemek hata olur. IKEA ürünlerinin hem uygun fiyatlı olması, hem de kaliteli ve uzun ömürlü olmasından dolayı yeni ev döşeyecek olan çiftler tarafından bile çok fazla tercih edildiği biliniyor.

IKEA ayrıca halı ürünlerinde eve teslimat seçenekleri ve online mağazası sayesinde yüzlerce farklı halı, yolluk ve paspas modellerini seçmenize imkan sağlıyor.

DinarsuEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

1955 yılına dayanan temelleri ile adından sıkça söz ettiren Dinarsu özellikle de ilmek ve dokuma konusunda son derece beğeni kazanan markaların arasında ilk sırada yer alıyor.

En kaliteli halı markası nedir? Sorusu sorulduğunda Dinarsu ürünlerini kullanan kişiler kesinlikle markayı açık ara en kaliteli halı markaları arasında gösterecektir. Markanın ürünlerinin özellikle uzun ömürlü olması, yumuşaklık seviyesi ve iplik kalitesi konusunda tüketicilerinin beğenisini rahatlıkla kazandığı açık bir şekilde ortada.

Padişah HalıEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

2004 yılında Erdemoğlu Holding tarafından kurulan Padişah Halı bugün 4.000’den fazla satış noktası ve 13 bölge bayisi ile hizmet veriyor. Marka, sadece Türkiye’de değil birçok ülkeye ihracat yaparken, halı satışlarında Türkiye’de büyük bir yer tuttuğunu söylemek mümkün.

Atlas HalıEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

1967 yılında kurulan Atlas Halı, kaliteli modelleri ile tüketicilere hitap ederken, özellikle de son yıllarda adından daha fazla söz ettirmeyi başardı. Markanın ürünlerinin kaliteli konusunda tüketicilerin geri dönüşü son derece olumlu olurken, özellikle de uygun fiyatlı halı markaları arasında markaya yer vermemek elde değil. Marka uygun fiyatlı ürünlerden daha çok pahalı halı ürünlerine kadar envai çeşit seçeneği tüketicilere sunmuş durumda. Sürekli farklı halı modeller ile ayrıca adından yine çok söz ettiren Atlas Halı’nın tüketiciler tarafından sevilen markalar arasında ilk sıralarda yer bulduğu bilinmektedir.

En İyi Halı Markası Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularEn İyi Halı Markası – Türkiye’de En Kaliteli Halı Markası Hangisi?

En iyi halı markası Kadınlar Kulübü

Ev hanımları ve forum değerlendirmelerine bakıldığı zaman en iyi halı markası yanıtı genellikle değişken olsa bile listemizde yer verdiğimiz markaların ürünleri oldukça fazla beğeni kazanmaktadır. Elbette herkes her markayı denemediği için kendi denediği markayı yazması gibi bir durumun olduğunuda göz önünde bulundurmak gerekir.

Hangi marka halı önerirsiniz?

Halı markası önerisi konusunda yine listemizde yer verdiğimiz tüm halı markaları son derece güvenilir olan, uzun ömürlü halılar üreten ve oldukça iyi ilmek dokusu ve sıklığına sahip halılar üreten markalardır. Halı seçerken hangi markalar tercih edilmeli? Sorusuna listemizde yer verdiğimiz halı markaları örnek gösterilebilir.

Türkiye’nin en iyi halı markaları

Türkiye’nin en iyi halı markaları arasında yine yukarıda yer verdiğimiz markalar bulunmaktadır. Çünkü bu markalar Türkiye’nin en kaliteli kalı üreticileri arasında yer almaktadır.