Voleybol Topları  – Voleybol, oldukça keyifli bir spor olarak, özellikle sahil, sokak, bahçe, salon gibi alanlarda kişilerin keyifle oynayabildiği bir spordur. Voleybol için özel olarak üretilen ve aynı zamanda oynanma alanına özel olarak da tasarlanabilen voleybol topları, günümüzde özellikle profesyonel anlamda sporcuların antrenman veya maçlarda kullandığı ürünlerin yanı sıra, keyif almak için oynayan kişilerin kullanabileceği toplar da üretilmektedir.

Voleybol topu markaları, günümüzde oldukça fazladır ve bu markaların salon veya plaj gibi oynanma alanına, profesyonel veya standart voleybol topu olmasına, numara sayısına yani boyutuna veya sahip olduğu özelliklere göre değişen pek çok farklı voleybol topu modeli bulunmaktadır.  Özellikle profesyonel veya amatör olarak bu sporla ilgilenen veya oynamayı seven kişilerin tercih edebileceği kaliteli markalar ve en çok tercih edilen modellerinden bazıları şöyledir;

4. Molten V5M2500 5 No Voleybol Topu

3. Mikasa V200w FIVB Onaylı Voleybol Maç Topu

2. Avessa VL400 Voleybol Topu

1. Voit CV304 Voleybol Topu

Molten V5M2500 5 No Voleybol Topu

Japonya’nın Hiroşima kentinde bulunan ve özellikle ürettiği spor malzemeleri ile dikkat çeken bir marka olan Molten Corporation, özellikle voleybol, hentbol, basketbol, futbol gibi takım sporları için top üretimi yapan ve özellikle takım sporları için profesyonel arenada çok sık tercih edilen kaliteli markalardan biridir. Aynı zamanda amatör olarak oynanan takım sporları için de kaliteli toplar üretmektedirler.

Özellikle voleybol için üretmiş oldukları pek çok farklı model ile dikkat çeken bu markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Molten V5M2500 5 No Voleybol Topu, her kullanım alanına uygun olarak gerek antrenmanlarda gerek okullarda gerek keyif için kişilerin oynadığı voleybol oyunlarında sıkça kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Molten markasının, 5 numaralı ve V5M2500 modeli bu voleybol topu, yaklaşık 275 gramlık bir ağırlığa sahiptir. Yüzeyi oldukça sağlam bir deri olan yumuşak poliüretan kaplıdır ve kumaş destekli butil iç astara sahiptir. İç lastiğinde ise lateks kullanılan bu model, özellikle sert veya yumuşak zemin fark etmeksizin her türlü zeminde kullanılabilmektedir.

Makine dikişli bir ürün olan Molten V5M2500 5 No Voleybol Topu, kırmızı-beyaz ve yeşil renklere sahiptir. Özellikle okulların beden eğitimi dersleri ve spor aktiviteleri için uygundur.

Molten V5M2500 5 No Voleybol Topu

Voleybol Topları – En İyi 4 Voleybol Topu

Mikasa V200w FIVB Onaylı Voleybol Maç Topu

Mikasa V200w FIVB Onaylı Voleybol Maç Topu modeli, Mikasa markasının profesyonel voleybol topu modellerinden biri olarak, CEV, FIVB ve ÖVV federasyonlardan onaylı ve resmi organizasyonlarda kullanılan bir maç topu modelidir. Olimpiyatlar, CEV Avrupa Ligi, Türkiye Voleybol Ligi gibi daha birçok resmi organizasyonda tercih edilen bir marka ve model olarak, önemli özelliklere sahiptir.

Mikasa voleybol topu konusunda en çok tercih edilen markalardan biridir ve gerek profesyonel gerek amatör alanda kullanılabilen, farklı kullanım alanları için uygun olan toplar üretmektedir. Mikasa’nın bu modelinde ise, aerodinamik bir panel tasarımı bulunmakta ve bu sayede oyunculara daha iyi bir top kontrolü sağlamaktadır.

Aerodinamik teknolojisi sayesinde mikrofiber sentetik deriden oluşan bir dış yüzeye sahip olan bu model, delikli ve kabartma şeklinde bir poliüretan deriden üretilmiştir. 270 gramlık bir ağırlığı bulunan Mikasa markasının bu voleybol topu modelinin renkleri ise sarı ve mavidir.

Mikasa V200w FIVB Onayli Voleybol Mac Topu

Voleybol Topları – En İyi 4 Voleybol Topu

Avessa 8 Panel VL400 Voleybol Topu

Avessa markasının pek çok farklı yapıda modeli bulunmaktadır ve voleybol topu konusunda çok tercih edilen bir markadır. Avessa 8 Panel VL400 Voleybol Topu,  hem iç hem de dış sahalarda oynanmaya uygun bir model olarak, özellikle amatör bir şekilde ve arkadaşları ile birlikte keyif almak için voleybol oynayan kişiler tarafından veya okullarda spor aktivitelerinde kullanılmak adına oldukça sık tercih edilen ürünlerden biridir.

Avessa VL400, 8 panele sahip bir orjinal voleybol topu olarak, profesyonel alan veya sahaların yerine kişilerin gündelik hayatta oynayabilecekleri bir fiyat performans ürünüdür.  PVC malzemeden üretilen ve dış yüzeyinde kauçuk kullanılan Avessa markasının bu modeli, 280 gramlık bir ağırlığa sahiptir.

Özellikle bu ürünü tercih eden voleybol severlerin en çok şikayetçi olduğu konu ise oldukça sert bir yapıda olması sebebiyle oynayan kişilerin kollarını acıtması ve ağrıtmasıdır. 5 numaralı bir yetişkin topu olarak, sert ve yumuşak zeminlerde oynanabilmektedir.

Avessa 8 Panel VL400 Voleybol Topu

Voleybol Topları – En İyi 4 Voleybol Topu

Voit CV304 Voleybol Topu

Voit, özellikle amatör sporcuların voleybol topu konusunda en çok tercih ettiği markalardan biridir. Pek çok farklı kullanım alanı için ürettikleri, farklı yapılarda çeşitli modellere sahiptir. Özellikle piyasa da Voit markasının en çok tercih edilen modellerinden biri ise Voit CV304 Voleybol Topu olmaktadır. 5 numaralı bir yetişkin topu olarak ortalama fiyatı ve kişilerin bahçe, plaj, salon, taş zemin gibi pek çok voleybol oynanabilecek alanda kullanabilmesi sebebiyle tercih edilen modellerden biridir.

PVC’den üretilmiş olan bu top, makine dikişlidir ve iç lastiğinde Butly kullanılmıştır. Oldukça renkli bir model olarak 3 farklı renge sahiptir ve aynı zamanda 3 farklı renk seçeneği de bulunmaktadır. Bunlar şöyledir;

  • Voit CV304/083: Yeşil-turuncu- pembe
  • Voit CV304/084: Mavi-sarı- turuncu
  • Voit CV304/085: Beyaz-sarı- lacivert

Voit markasının profesyonel voleybol topu modellerinden farklı olarak daha çok gündelik oynanışlar ve sokak veya plaj voleybolu için uygun bir modeldir. Voleybol oynamaktan keyif alan ve çeşitli sert veya yumuşak zeminlerde voleybol oynamak için topa ihtiyacı olan kişiler için yumuşak voleybol toplarından biridir.

Voit CV304 Voleybol Topu

Voleybol Topları – En İyi 4 Voleybol Topu

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Canlı Müzik Mekanları
Kategori: