Basketbol en çok sevilen spor dallarından biridir. Basketbol aktivitenizi daha keyifli şekilde sürdürebilmeniz için kaliteli bir basketbol topu olması önemlidir. Doğru basketbol topu, daha profesyonel şekilde maçları yapabilmeniz için önemli olacaktır.

Basketbol topu alacak olanlar en iyi basketbol topları markaları araştırma ihtiyacı duyabilir. Sizin için en iyi basketbol topu markalarını listeledik.

5- Molten BGR7 Fiba Onaylı No:7 Kauçuk Basketbol Topu

4- Molten B7R2-T Kauçuk 7 No Basketbol Topu

3- Nike Skılls G Antetokounmpo Basketbol Topu

2- Spalding TF-150 No:7 Basketbol Topu

1- Nike Jordan Playground 8P

En iyi basketbol topu çeşitleri arasında yer almaktadır. Harika bir basketbol maçı yapmak istiyorsanız tam size göre.

5- Molten BGR7 Fiba Onaylı No:7 Kauçuk Basketbol Topu

Molten BGR7 Fiba Onaylı No:7 Kauçuk Basketbol topu 13 yaş ve üzeri kişiler için uygundur. Topun kolay şekilde kavranarak pratik şekilde oynanmasını sağlayacak kauçuk detayla hazırlanmıştır. Yüksek dayanıklılık kapasitesinde olduğundan dolayı basketbol maçlarınızı sıkıntısız şekilde oynama şansına sahip olabilirsiniz. 12 panelli dizayn ile hazırlanmış olan basketbol topunun Federasyon onaylı olduğunu söyleyebiliriz.

Molten BGR7 Fiba Onayli Kaucuk Basketbol Topu

Molten BGR7 Fiba Onayli Kaucuk Basketbol Topu

Bu sayede profesyonel bir şekilde maç yapmak isteyenlerin tercih edeceği çeşitlerden biri olarak ön plana çıkar. Nizami ölçüler dikkate alınarak hazırlanmış olurken aynı zamanda turuncu ve bej renktedir. Kolay kullanım özelliğine sahip olan basketbol topunu sorunsuz şekilde oyun oynarken kullanabileceksiniz. FIBA tarafından belirlenen standartlarda olduğundan dolayı iyi bir basketbol topu arayışında olan sporcularında satın alabileceği ürünlerden biri olmayı başarıyor.

4- Molten B7R2-T Kauçuk 7 No Basketbol Topu

Kauçuk ile dayanıklılık seviyesi daha da arttırılmış olan basketbol topunu sorunsuz bir şekilde kullanacaksınız. Kauçuk malzemesinin verdiği dayanıklılık, kalite ve kullanışlılık neticesinde daha iyi şekilde bir basketbol maçları oynama şansına sahip olacaksınız. Erkek profesyonel basketbol topu olarak ifade edildiğini söyleyebiliriz. 567-650 gr ağırlığında hazırlanmış olan basketbol topu ile artık harika maçlar çıkarabilmeniz mümkün olacak.

Molten B7R2 T Kaucuk 7 No Basketbol Topu

Molten B7R2 T Kaucuk 7 No Basketbol Topu

Basketbol topların sentetik, kauçuk, deri olanları bulunurken nasıl bir basketbol topu istiyorsanız istediğiniz çizgilerde hazırlanmış olanları da bulabilirsiniz. Basketbolun oynanacağı alana göre basketbol topu seçiminde bulunabilirsiniz. Basketbol topu özellikleri nasıl olduğu bilindiği zaman haliyle istediğiniz basketbol topları bulmanız mümkün olacaktır. Belirlenen standartlara en iyi şekilde uygun bir basket topu olmasından dolayı sorunsuz bir şekilde basketbol müsabakasının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

3- Nike Skılls G Antetokounmpo Basketbol Topu

Basketbol topunun mutlaka FIBA standartlarına uygun olması gerekir. ike Skılls G Antetokounmpo Basketbol Topu bakıldığında bu standartları en iyi şekilde taşıdığını da söylememiz mümkündür. Kolay bir şekilde kavranabilme özelliğinde olmasından dolayı basketbol maçlarını sıkıntısız bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. 13 yaş ve yukarısındaki çocuklar için uygun olan basketbol topunu artık basketbol maçlarınızı yapmak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Nike Skills G Antetokounmpo Basketbol Topu

Nike Skılls G Antetokounmpo Basketbol Topu

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de basketbol maçlarına ilgi oldukça fazladır. Sadece maç izlenmediği gibi oynayanlarında sayısı bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. İster amatör şekilde olsun isterse profesyonel şekilde olsun basketbol topunun istenen özelliklere uygun şekilde olması gerekir. Siyah, turuncu olmak üzere tercih edebileceğiniz farklı renk seçeneklere sahiptir.

Basketbol topunun uygun fiyatlı olmasının yanı sıra iyi bir performans sunması da önemlidir. Bu sebepten dolayıdır ki basketbol topunun istenen kriterlere mutlaka uygun şekilde olması gerekir. Basketbol salonunda sokakta kısaca dilediğiniz hemen her yerde oynayabileceğiniz şekilde olmalıdır. Fakat bir basketbol topunun oynayacağınız yere mutlaka uygun olmasına dikkat edilmelidir.

2- Spalding TF-150 No:7 Basketbol Topu

Spalding TF 150 No: 7 basketbol topu turuncu renktedir. Kolay kavrayabileceğiniz yapısı sayesinde rahat bir basketbol maçı yapmanızı sağlar. En iyi basketbol topu arayanların kullanabileceği çeşitlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Spalding, ilk kurulduğu yılından beridir basketbol topunda uzman bir marka haline gelmeyi başarmıştır.

Spalding TF 150 No7 Basketbol Topu

Spalding TF-150 No:7 Basketbol Topu

Doğal olarak basketbol topu denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olmayı başarıyor. 1983 senesinden bu yana basketbol topu üretim çalışmalarında etkin bir rol üstlenmeyi başarmıştır. Eğer ki kaliteli bir basketbol topu arıyorsanız seçebileceğiniz markalardan biri de Spalding olacaktır. Özellikle topun kauçuk bir dış yüzey kısmı olması da dış mekanlarda da rahatlıkla oynanabilir olmasını sağlıyor.

Basketbol severler tarafından bakıldığında en çok sevilen ve tercih edilen modellerden biri olmayı başarıyor. Yüzey kısmı incelendiğinde ise toplamda 8 adet pano yer almaktadır. Dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı sorunsuz bir şekilde basketbol maçlarınızı oynamaya başlarsın.

1- Nike Jordan Playground 8P

Nike markası tarafından da basketbol severlerin sorunsuz şekilde kullanacağı basketbol topları tasarlanıyor. Onlardan biri olarak ise karşımıza Nike Jordan Playground 8P çıktığını söylemeliyiz. Dış mekan basketboluna son derece uygun olmasından dolayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yapısının nasıl olduğuna göz attığımız zaman ise hem sürtünme hem de darbelere karşı oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Nike Jordan Playground 8P

Nike Jordan Playground 8P

Basketbol topunda kullanılmış olan dayanıklı kauçuk malzeme, topun daha da darbelere karşı dirençli olmasını sağlamaktadır. Her ne kadar sürtünme ve darbe durumu olsa da yapısında da istenmeyen bozulmalar yaşanmaz. Profesyonel için bakıldığı zamanda son derece iyi olarak ifade edebileceğimiz bir antrenman topu olarak öne çıkar. Deformasyon olmadan bundan böyle sorunsuzca kullanabilirsiniz.
Kategori: