Kolajen Markaları

Vücutta bulunan protein çeşitlerinden bir tanesi olan kolajen aynı zamanda en çok bulunan protein çeşidi olma özelliğine de sahiptir. Vücut için oldukça faydalı bir madde olan kolajenin bazı durumlarda eksikliği görülebilmekte ve bu durumda kolajen markaları tarafından üretilen kolajen takviyeleri kullanılmaktadır.

Vücutta kıkırdak, deri, tendon, kan damarları ve omur arası gibi noktalarda bulunmakta olan kolajen genellikle vücut tarafından otuzlu yaşlardan itibaren daha yavaş üretilmeye başlamaktadır. Bu da zamanla cilt yüzeyinde yıpranmalara, erken yaşlanmalara veya ekle mağaralarına sebep olmaktadır.

Bu durumda doktorlar tarafından önerilmekte olan kolajen takviyelerinin kullanılması vücudun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarını sağlamaktadır. Böylece erken yaşlanma veya karışıklık gibi problemler de hızla ortadan kalkmaktadır.

En çok kullanılmakta olan kolajen markaları şöyle listelenebilir;

8- Suda kolajen

7- Nutraxin Kolajen.

6- Ncs Kolajen.

5- FLX Kolajen.

4- Voonka Kolajen.

3- Naturagen Kolajen.

2- Nevfix Kolajen.

1- Day2Day Kolajen.

8- Suda Kolajen

Birçok farklı kolajen markası bulunsa da bazı markalar birçok kişi tarafından kullanılmış ve uzman dermatologlar tarafından onaylanmıştır. En iyi kolajen markası olarak bilinen Suda kolajen birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Sıvı kolajen markaları içerisinde satılmakta olan Suda Kolajen sıvı ampuller halinde satılmaktadır.

Alman kolajen markaları içerisinde yer alan sudan kolajen kolajen takviyeleri içerisinde en çok tercih edilen kolajen markaları içerisinde yer almaktadır.

kolajen-markalari

Suda Kolajen – Kolajen Markaları

7- Nutraxin Kolajen

Sıvı kolajen markaları içerisinde yer alan Nutraxin Kolajen takviyesi yetişkinlerin kullanımı için önerilmekte ve tip 1 ile tip 3 kolajen çeşitlerini içermektedir. Aromalı kolajen takviyeleri içerisinde yer alan bu ürün ayva suyu ile tatlandırılmaktadır. İçerisinde sentetik renklendirici ve koruyu gıda içermezler.

50 ml’lik şişeler halinde satılmakta olan bu kolajen aynı zamanda hyalüronik asit, L-karnitin, C vitamini içermektedir.

kolajen-markalari

Nutraxin Kolajen- Kolajen Markaları

6- NCS Kolajen

İçerisinde tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajen içermekte olan Ncs Kolajen takviyesi aynı zamanda Hyaluronik asit, glutatyon ve D vitamini içermektedir. Tablet formunda satılmakta olan kolajen takviyesi tabi tutulduğu tüm testlerden geçmiştir.

Eklemler için en iyi kolajen markası olarak da bilinen Ncs Kolajen takviyesi tendonlarda ve ligamentlerde az bulunduğunda sertleşmeye ve şişmeye neden olmaktadır.

kolajen-markalari

Ncs Kolajen – Kolajen Markaları

5- Flx Kolajen

Tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajen çeşitlerini içermekte olan FLX Kolajen markası cilt için en iyi kolajen markası olarak bilinse de aynı zamanda eklemler için kolajen kullananlar tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde eklemlere de içerisinde bulundurduğu tepki kolajen sayesinde fayda sağladığı bilinmektedir.

Besin takviyesi olan bu kolej şenler içerisinde aynı zamanda hidrolize kolajen, hiyalüronik asit ve C vitamini de içermektedir. Tablet formunda satılmakta olan FLX kollajen markası yapılan tüm testlerden başarılı bir şekilde geçmiştir.

kolajen-markalari

Flx Kolajen – Kolajen Markaları

4- Voonka Kolajen

Tempolu bir iş veya okul hayatı bulunan kişilerin mutlaka enerjilerinin düşmemesi için dengeli ve düzenli olarak beslenmeleri ve vücudun ihtiyaç duyduğu maddelerin tam olarak bulunması gerekmektedir.

Bu durumda özellikle cilt ve eklemler için oldukça önemli bir protein türü olan kolajenin de eksikliği görüldüğü takdirde mutlaka takviye olarak alınması gerekmektedir. Otuzlu yaşlarınızda geçmişsiniz ve cilt üzerindeki kırışıklık ya da eklemlerinizi ağrı veya şişme meydana geliyorsa bu vücudunuzdaki kolajen miktarının artık ciddi oranda yavaş üretilmeye başladığı anlamına gelmektedir.

Bu durumda Voonka kolajen kullanımı yaparak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarını sağlayabilirsiniz. Hidrolize tip 1 kollajen türü içeren bu ürün sadece cilt yüzeyi için kullanılmakta ve bu nedenle de cilt için en iyi kolajen markaları arasında yer almaktadır.

kolajen-markalari

Voonka Kolajen – Kolajen Markaları

3- Naturagen Kolajen

Naturagen kolajen markası tablet, kapsül, toz veya sıvı formlarda kolajen takviyesi ürünleri üretmektedir. Ürünlerinin içerisinde bulundurduğu tip 1, tip 2 ve tip 3 kolajenleri sayesinde hem eklemler için hem de cilt yüzeyi için ihtiyaç duyulan kolajenin sağlamaktadır.

Bu ürünler sayesinde kolajen eksikliğinin ortaya çıkardığı tüm semptomlar kısa zamanda ortadan kaldırılarak özellikle ilerleyen yaşlarda meydana gelen cilt kırışıklıkları ve erken yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılmaktadır.

kolajen-markalari

Naturagen Kolajen – Kolajen Markaları

2- Nevfix Kolajen

Kapsül formunda satılmakta olan Nevfix Kolajen markası ürünleri vücudun ihtiyaç duyduğu kolajen miktarını sağlarken aynı zamanda içerisinde bulundurduğu hiyalüronik asit, hidrolize kolajen, glutatyon ve c vitamini ile vücudun ihtiyaç duyduğu bu maddeleri de sağlamaktadır.

Sabah ve akşam birer tablet olmak üzere tok karınla kullanılması gereken bu kolajen markası özellikle eklemler için en iyi kolajen markası sınıfında da yer almaktadır.

Özellikle birçok kullanıcıya sahip olan Nevfix Kolajen kullananların yorumları üzerinden de aslında vücut için oldukça önemli etkileri olduğundan bahsedebiliriz. Aynı zamanda da bu yorumlar üzerinden vücutta sağladığı değişiklikleri doğrudan öğrenmeyi ve görme şansı bulabiliriz.

kolajen-markalari

Nevfix Kolajen – Kolajen Markaları

1- Day2day Kolajen

Çocukluktan itibaren günlük hayat temposuna alışmaya çalışan vücudumuz ihtiyaç duyduğu tüm maddelere sahip olmak istemektedir. Bu noktada özellikle yoğun bir hayat temposuna sahip olan kişilerin zamanla vücutlarında bulunan birçok madde üretilmeye veya daha yavaş üretilmeye başlamaktadır.

Bu nedenle de zamanla bu maddeler eksikliği nedeniyle vücutta birtakım semptomlara yol açabilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç duyulan maddenin takviye olarak alınması gerekmektedir. Vücut için en çok ihtiyaç duyulan madde ise kolajen olmaktadır.

Day2Day Kolajen markası tarafından üretilmekte olan ürünler likit, saşe, tablet ve toz formlarında satışa sunulmaktadır. İçerisinde hem sığır hem de balık kaynaklı kolajen formlarına yer veren bu ürün içerisinde bulundurduğu tip 1, tip 2 ve tip 3 formundaki kolajen türleri sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm kolajeni vücuda sağlamaktadır.

kolajen-markalari

Day2day Kolajen – Kolajen Markaları

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Cildinizi Besleyen ve Nemlendiren En iyi 11 BB Krem