Ah şu evlerin dili olsa da konuşsa… Bu listede sıraladığımız 10 ev, dillendirilmeyecek kötülüklere mekân oldu. Gerileceksiniz… Baştan uyaralım da.

 

 1. John Wayne Gacy’nin Evi

john-wayne-gacy-ilginc-cinayetler

Palyaço kıyafetleri giyip hastanelerde çocukları eğlendiren sıradan bir adamdı. Herkesin çok sevdiği, iyi niyetli, sevimli bulduğu biriydi John Wayne Gracy.

Ancak, Chicago halkı Gracy ile ilgili gerçekleri öğrendiğinde mevzu farklı bir hale geldi. Hakikat ortaya çıkınca Katil Palyaço olarak anılmaya başlandı.

Gracy, tespit edildiği kadarıyla en az 33 küçük çocuğa cinsel istismarda bulundu. Hem de 1972 – 1978 yılları arasında; tam 6 senelik bir süre zarfı içerisinde yaptı bunu. Windy City’de bulunan bu evde, hastaneden ve bölgeden kaçırdığı çocukları ellerinden ahşap bir panoya kelepçeleyerek tutsak etti. Kimisini boğarak öldürdü, kimisini yavaş yavaş; açlık ve susuzlukla.

Polis, bu evin altında ve etraftaki çöp yığınlarının arasında toplam 29 çocuk cesedi buldu.

 

2. Amityville Korku Evi

amityville-korku-evi-ilginc-cinayetler

23 yaşındaki Ronald Butch Defeo, ailenin en büyük çocuğu.

1974 senesinde bir gece yarısı ebeveyn odasına girdi ve uykudaki anne ve babasını öldürdü. Ardından sinsice kardeşlerinin odasına girdi ve onları da vahşi bir şekilde katletti.

Ertesi gün iş yerine giden Defeo, çalışma arkadaşlarına evine bir çetenin baskın yaptığını ve tüm ailesini öldürdüğünü söyledi. Polis, bir müddet Defeo’nun kendi güvenliği için onu karakolda tuttu. Birkaç gün içerisinde Defeo vahşeti itiraf etti ve teslim oldu.

Halen daha hapishanede ve altı farklı daha cinayetten yargılanıyor. Ömür boyu hapse mahkum edildi. Bu ev, şimdilerde turistlere hizmet etmekte. Evin içerisinin bu ilgiye göre dizayn edilmesi de son derece enteresan.

 

 

3. Andrea Yates’in Evi

andrea-yatesin-evi-korkunc-cinayetler

Andrea Yates, 2001 senesinde 5 çocuğunu banyoda boğdu.

6 ila 7 yaşlarında olan çocukların katledildiği bu ev Houston’da.

Yates, mental bir rahatsızlığa sahip. Hapishanede geçirdiği altı senenin ardından, Kerrville Texas’ta düşük güvenlikli bir mental hastaneye yatırıldı.

Tüm bu vahşetin üzerinden üç sene geçmesinin ardından eve bir adam taşınmış. Kendisine bu hikâyeden rahatsız olup olmadığını soranlara ise “Ama evin konumu çok iyi” cevabını veriyor.

 

4. Anthony Hardy’nin Kuzey Londra’daki Dairesi

antony-hardy-ilginc-cinayet

Hardy’nin foyasının ortaya çıkması, yatağında bir hayat kadının kafasında morluklar ve kesiklerle bulunmuş olmasıyla başladı.

Başta polis Hardy’i yakalıyor, ancak tutuklayamıyor. Sebebi ise yapılan araştırmada kadının kalp krizinden öldüğünün belirlenmesi. Hardy bundan sonra bir defa karakolluk oluyor.

Evin önündeki çöp bidonlarını karıştıran bir dilenci, burada iki farklı kadına ait uzuvlar buluyor. Araştırmanın ardından polis, evdeki kan izleriyle bu organlar arasında bağ kuruyor. İşte bu olay Hardy’nin takma ismine kavuşmasıyla sonuçlanıyor; Camden Kanlı Katili!

Henüz çözülmeyen 6 cinayetle daha ilişkisi olduğu düşünülen Hardy, yeterli kanıt polis tarafından bulunamadığından dolayı suçlanamıyor. 2003 senesinde ömür boyu hapsi istenen Hardy’e, aynı zamanda 2010 senesinde kişilik bozukluğu rahatsızlığı tanısı konuluyor.

 

5. Stephen Griffiths’in Apartmanı

Stephen-Griffiths-en-ilginc-cinayetler

Stephen Griffiths; diğer adıyla Yaylı Ok Katili, Bradford’da üç kadını öldürdü.

2009 ile 2010 yılları arasında gerçekleşen cinayetler, Griffiths’in bir kadını yaylı ok ile öldürürken güvenlik kamerasına yakalanmasıyla ortaya çıktı. Kafadan vurduğu kadını evine doğru bu resimdeki apartmana sürükleyerek götürdüğü bölgedeki kameralar tarafından deşifre edildi. Normalde o ok ile geyik avlayan Griffiths, aynı okla toplamda üç kadını öldürdü, parçalayarak etlerini yedi. Kullanmadığı parçalarını da nehre attı.

Griffiths, şu anda ömür boyu hapse mahkûm edilmiş durumda. Dairesi ise tekrar modellenmiş ve satışa çıkarılmış. Şu anda burada bir üniversite öğrencisi yaşıyor.

 

6. Jeffreyh Dahmer’in Apartmanı

Jeffreyh-Dahmer-en-korkunc-cinayet

Jeffery Dahmer, ilk kurbanını henüz 18 yaşındayken öldürdü.

Milwaukee’deki apartman dairesinde 1978 ile 1991 yılları arasında 16 genç adamı daha katletti. Kurbanlarını para teklif ederek kandıran Dahmer, içkilerine uyku hapları katıyor, ardından boğuyor. Sonrasında da kurbanların cenazelerine tecavüz ediyor.

Şanslı bir kurban bir şekilde Dahmer’in apartmanından kaçıyor ve polise, kendisini deli bir adamın kaçırdığını, kalbini yemekle tehdit ettiğini açıklıyor. Polis, Dahmer’in dairesine baskına gidiyor ve kıyafet dolabının içerisinde yüzlerde Polaroid fotoğraflar olduğuna şahit oluyor. Aynı zamanda buzdolabında özenle paketlenmiş insan uzuvları, birkaç kafa, süslenmiş ve boyanmış dekoratif kuru kafalar, asit içerisinde beklemeye alınmış kolsuz bacaksız insan vücutları…

Dahmer, toplamda 17 cinayetten sorumlu tutuluyor. Hatta bir cinayetini büyükannesi ille birlikte yaşadığı dönemde işlemiş. Bu kurbanın eski kız arkadaşı olduğu düşünülüyor.

 

7. Anthony Sowell’in Evi

Anthony-Sowell-ilginc-cinayetler

Bu genç, henüz çocuk yaşlardayken çevresine kötü haberi zaten vermiş. Şiddetli geçimsiz ebeveynleri ve 6 kardeşiyle birlikte büyüyen Anthony Sowell, 2 yaşındaki kuzenine tecavüz etmiş. Bu suçu işlediğinde ise henüz 11 yaşındaymış.

Denizci olarak askerlik yapmaya karar veren Sowell, bu kariyer planını daha fazla uzatmadan kısa süre sonra tekrar Ohio, Cleveland’a dönmüş. Akabinde bir kadını bu evde infaz eder ve 15 sene hapis yatar.

2005 senesinde hapisten çıkan Sowell, Cleveland Belediye Başkanı’nın yeğeniyle romantik bir ilişkiye başlar. Bir süre sonra kız arkadaşı Sowell’in evinden ceset kokuları geldiğini iddia eder. Sowell ise üvey annesinin ve eve yakın bir noktada bulunan sosis fabrikasının pisliklerinin koktuğunu savunur.

Bir kadının tecavüze ve saldırıya uğradığını iddia etmesinin üzerine 2009 senesinde eve baskına gelen polis, bu evde iki eskimiş ceset ile karşılaşır. İki gün sonrasında Sowell tutuklanır ve evin içerisinde ve çevresinde 11 kadın cesedi daha ortaya çıkar. Evi belediye yıkar ve Sowell ölüm hapsine tıkılır.

 

8. Lizzie Borden’ın Evi

Lizzie-Borden-ilginc-cinayet

1892 yazında Andrew Borden, salondaki koltuğunda balta ile parçalanmış bir vaziyette bulunur. İkinci karısı olan Abby de üst kattaki yatak odasında parçanmış şekilde bulunur. Fall River bölgesinde bulunan insanlar, Andrew’in kızı Lizzie’yi cinayetlerden sorumlu tutar. Ancak kasabadaki hâkimler kızı suçlu bulmazlar.

Günümüzde bu ev, kahvaltı dahil konaklama hizmeti sunan bir işletmeye dönüşür. İşlerinin de oldukça iyi gittiğini belirtmekte fayda var.

 

9. Manson Aile Cinayeti Evi

manson-aile-cinayet-evi

1969 yazında Manson aile üyeleri 9 insanı, 4 farklı lokasyonda, 5 hafta içerisinde öldürdü.

Kurbanlardan en ünlüsü oyuncu Sharon Tate. Charles Manson’ın talimatıyla hayranları oyuncunun evine giriyor, Tate’i ve evdeki diğer 4 misafirini öldürüyor. Cinayet, Tate’in kocası şehir dışındayken gerçekleşiyor. Sharon Tate öldürüldüğünde sekiz aylık hamileydi. Ölene kadar Manson’ın hayranları (aile) tarafından bıçaklandı. Katillerden biri evin duvarına Tate’in kanıyla Pig (domuz) yazar. Charles Manson ve hayranları, müebbet hapse mahkum edilirler.

1994 senesinde bu ev, tamamen imha edilmiş ve yerine yeni bir malikâne dikilmiş. Malcolm in the Middle ve Full House’ın yapımcısı, şu an bu evde yaşamakta.

 

10. Goof Aile Evi

goof-aile-evi-cinayet

Temmuz 1995’te Goof ailesi evi baştan boyatmaya karar verir. Anne Irma Goff, küçük oğlunu ziyarete Ocean City’e gider. O gün Irma’nın ailesi çok vahşi bir şekilde katledilir. Bir gün evvelinde Irma, badanacısına yardımcısını getirmemesi konusunda uyarır. Sebebi de Irma’nın, kızlarının çevresinde yabancı insanları istememesiydi. Uyarılmasına rağmen badanacı yardımcısını da yanında getirir ve ekstra yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Irma evden uzaklaştığı anda badanacının yardımcısı Alvares, en küçük kıza tecavüz eder. Tecavüz ettiği kızı ve patronunu öldürür.

9 saat sonrasında Alvarez, diğer iki kızı ve babaları eve geldiğinde hepsini öldürür. Cinayetleri patronunun üzerine atan Alvarez, kendisini savunmak için onu öldürdüğünü iddia eder. Alvarez şu anda ıslah kurumunda tutsak.

Irma ve oğlu ise halen o evde yaşamaya devam etmekteler. Cinayetlerin suçlusunun ev değil; Alvarez olduğunu dile getiriyorlar.

 

Kategori: