Göbek yağlarının erimesi ve fit bir vücudun elde edilmesi için kişilerin birkaç basit tavsiyeye uyum sağlaması gerekmektedir. Evde Göbeğin erimesi için uygulanabilecek yöntem ve tekniklerden faydalanılarak, kısa zamanda fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Göbek eritmek için uygulanan basit yöntemlerin yanında, düzenli egzersiz yapılması ve günlük kalori alımının dengede tutulması şart koşulmuştur. Kişilerin sağlıklı vücuda sahip olmasına ve göbek bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmasına yol açacak tüyolar, yazı içerisinde başlıklar halinde ele alınmıştır.

Ayrıca kilo vermek hakkında sizi şaşırtacak gerçekler listesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

1- Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Beslenme Düzenine Dikkat Edilmelidir

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Beslenme alışkanlığı, bel ve göbek bölgesinde fazla yağların toplanmasını engelleyecektir. Beslenme alışkanlığı düzene girdiğinde, kişilerin göbeği daha hızlı ve kolay şekilde erimeye başlayacaktır. Beslenme düzeninin faydalarından bir tanesi de kan şekerini dengede tutmasıdır. Kan şekerini dengeli seviyede tutmak için gün içerisinde 4 ila 6 defa küçük öğünler tüketilmelidir. 3 defa ana öğün ve 3 defa ara öğün olacak şekilde planlanan günlük beslenme düzeniyle, kişilerin kan şekeri kontrol altına alınacaktır. Beslenme alışkanlığı edinirken, karbonhidrat ve protein alımını aksatmamak, buna uygun bir beslenme düzeni hazırlamak gerekmektedir. Doymuş yağ içeren besinler ve paketli gıdalar, tamamen bırakılmalıdır.

2- Besin Oranları Takip Edilerek, Beslenme Düzeni Oluşturulmalıdır

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Besin değeri takibi yapılarak, günlük beslenme alışkanlığı düzene sokulmalıdır. Vücuda giren kalorilerin tamamı, karbonhidrat içeren gıdaların tüketilmesiyle alınmaktadır. Karbonhidrat içeren yiyeceklerin tüketimine devam edilmesi, göbek bölgesindeki yağların eritilmesini zorlaştıracaktır. Gün içerisinde tüketilen yiyeceklerin, sadece %55’i karbonhidrat içerikli olmalıdır. Besinlerin karbonhidrat ağırlıklı olmaması ve diyet programının, yağ yakmaya olanak tanıması için günlük %55 kuralına dikkat edilmesi gerekir. Beslenme düzeni oluşturulurken, diyetisyenlerden yardım alınmalı ve uzman kontrolünde program geliştirilmelidir.

3- Zamanlamaya Dikkat Etmek ve Beslenmeyi Buna Göre Hazırlamak Gerekir

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Beslenme zamanının doğru şekilde ayarlanmasıyla, günlük kalorilerin yağ yerine enerjiye dönüşmesi sağlanabilir. Kişilerin metabolizma hızına ve bünyesine bağlı olarak, günlük yağ alım miktarı değişiklik gösterecektir. Günlük beslenme ihtiyacını karşılamak ve kan şekerini dengede tutmak adına, ortalama 2-3 saate bir yemek yenmesi gerekmektedir. Tüketilen besinler, ağır karbonhidrat ve yağ içermemeli, kalori dengesi düşük olmalıdır. Gece alınan kaloriler, vücudun doğrudan yağ üretmesine yol açacaktır. Akşam saat 6 ila 7’den sonra herhangi bir şey yenmemesi ya da kalori değeri düşük öğelerin alınması, yağlanmanın önüne geçecektir. Özellikle gece geç saatlerde bir şeyler yenmesi, doğrudan bel ve göbek bölgesinin yağlanmasına yol açar.

4- Yiyeceklerin Kalori Dengesi Ayarlanmalıdır

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Besinlerin kalori değeri dikkate alınarak, düzenli bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Karın bölgesinin düz olması ve göbekte biriken yağların erimesi için kalori dengesini sağlayacak beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Besin değeri tablosunun oluşturulmasıyla, günlük yağ, kalori ve karbonhidrat alımı dengede tutulmalıdır. Protein ve yağ dengesinin dengede tutulmasıyla, günlük beslenme değeri takipte tutulmalıdır. Bir gün içerisinde alınması gereken ortalama kalori miktarı, 200 civarındadır. 200’ün üzerine çıkan kalori değeri, kişilerde yağ birikmesine yol açacaktır.

5- Tutarlı ve Azimli Olmak Gerekir

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Diyet programında tutarlı olmak, günlük kalori alımının dengede kalması sağlanmalıdır. Diyet programında tutarlı olmak, göbek yağlarının hızla erimesine olanak tanır. Günlük diyet programı ve egzersiz programının düzenli şekilde devam edebilmesi adına, istikrarın bozulmaması gerekir. Haftalık diyet programına uyum sağlanması durumunda, haftada 1 defa ödül günü belirlenmelidir. Disiplinli diyet ve egzersiz programına uyum sağlarken, kan şekeri değerlerinin normal seviyede kalmasına özen gösterilmelidir.

6- Ağırlık Çalışmalarıyla Göbek Yağları Eritilebilir

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Haftalık spor programının en başında gelen ağırlık çalışmaları, bel ve göbek bölgesindeki yağların erimesini sağlayacaktır. Yağ yakımı için gerekli olan spor programları, günlük 30 dakika olacak şekilde ağırlık çalışması olacak şekilde hazırlanmalıdır. Günlük ağırlık çalışmalarıyla, ortalama 30 ila 50 kalori arası yakılmakta ve göbek bölgesindeki yağların erimesi sağlanmaktadır. Ağırlık çalışmalarına başlamadan önce, diyetisyenden onay alınmalı ve spor programı bu çerçevede hazırlanmalıdır. Tek başına yapılacak sporun yeterli olmadığını düşünen kişiler, profesyonel bir spor salonuna başvurabilir ve vücut kitle endeksine uygun şekilde, spor programını geliştirebilir. Özellikle karın bölgesine uygulanacak egzersizler, göbek ve bel bölgesindeki yağların erimesini kolaylaştıracaktır. Düzenli karın egzersizleriyle, karın kasları harekete geçirilir ve karın bölgesinde kas oluşumu sağlanabilir. Karın kaslarının gelişmesiyle, göbek yağları kısa sürede eritilecektir.

Karbonhidrat kilo verdirir mi? Hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

7- Düzenli Şekilde Yürüyüşe ve Koşuya Çıkılması Gerekir

Göbek Nasıl Eritilir? – Göbek Eritme İçin Yapılması Gerekenler

Günlük yürüyüş yapmak, vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlayacaktır. Her gün en az 1 saat yürüyüş yapıldığında, gün içerisinde alınan kaloriler yakılmaya başlanacaktır. Kalorilerin günlük olarak yakılması, vücutta ve göbek bölgesinde fazla yağların toplanmasını engellemektedir. Gün içerisinde, ortalama 3-5 gün arasında bisiklete binilmesi, karın ve göbek yağlarının erimesini kolaylaştıracaktır. Spor programları, kişilerin metabolizmasına, yaşına ve kilosuna göre değişiklik gösterecektir. Bir anda çok ağır sporların yapılması, sağlık açısından tehlike arz edebilir.

Göbek Nasıl Eritilir Konusu hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlıklı göbek eritme için neler yapılmalıdır?

Cevap: Sağlıklı şekilde göbek yağlarının erimesi için diyet programıyla birlikte, yürüyüş ve egzersiz planına uyum sağlanması gerekir. Sıkı bir program sonrasında, vücuttaki yağlar yakılmaya başlanacaktır.

Kısa sürede göbek nasıl eritilir?

Cevap: Kısa sürede göbek yağlarının erimesi için sıkı bir beslenme programı ve spor programı hazırlanmalıdır.