Bazı alışkanlıklar vardır ve bunlar her yaştan erkek ve kadın için son derece kötü olan alışkanlıklardır. Kötü olan alışkanlıkların her birimiz için kötü olmasının temel birkaç sebebi vardır. Ortak noktaları ise ya fiziksel olarak, ya da psikolojik olarak bize zarar verebilecek olmalarından doğan sebepler olmaktadır. Sebep olarak her bir kötü alışkanlık bizim için belirli oranda zarar verir ve bir şekilde bizi etkiler.

Kötü olan zararlı alışkanlıklar arasında özellikle ilk sıralarda her zaman akla sigara gelirken, sigaradan çok daha zararlı olan tüketim ürünü olmayan alışkanlıklar olabilir.

Spor Yapmamak

Her zaman için olmasa bile haftanın belirli günlerinde mutlaka spor yapmak gerekir. Mümkünse özellikle de spor yapmayı ertelememek gerekir. Spor yapmayı her gün ertelerseniz bu alışkanlık haline gelir ve bunun sonucunda sporu bırakmış olarak kendinizi bulabilirsiniz. Sporu mutlaka aksatmadan yapmak gerekir.

Yağlı Yemekler Yemek

Mümkün oldukça her gün belirli oranda yağsız olan ancak hafif yağlı olan yardımcı yemekler tüketin. Haftanın belirli günlerinde yağlı yemek tüketmek sorun değil, aksine daha iyi olabilir. Yağlı yemek tüketimi son derece kısıtlı olmalıdır, ancak yağsız yemeklerin her gün yağlı yemekler olmadan tüketimi kabızlık ve benzer sağlık sorunlarına sebep olabilir. Yağlı yemek alışkanlığı özellikle cilt üzerinde bazı sorunlara ve mide yanması gibi sorunlar ile daha fazla kilo almanıza sebep olabilir.

Çok UyumakHerkes İçin Kötü Olan Alışkanlıklar

Mümkünse her gün ortalama 7 saat kadar uyumaya özen gösterin. Yaşınıza göre 4-8 saat aralığında uyku uyuyabilirsiniz. Ancak çok daha fazla uyumak veya kendinize uygun olmayan uyku düzeninde uyumak kötü bir alışkanlıktır.

Şikayet Etmek

Herkesi, her şeyi şikayet etmek en kötü alışkanlıklar arasındadır. İşyerinizde bir kişiyi gereksiz yere veya çok az sorun yaratıyor diye diğer arkadaşlarınıza sürekli olarak şikayet ederseniz bunun sonucunda siz sevilmeyen insan olarak kalırsınız ve kimse sizinle konuşmak istemez, veya kendiniz gibi gereksiz insanlar sizinle konuşur.

Küfür Etmek

Küfür her zaman için sorun yaratır. Arkadaşlarınız arasında bile küfür etmek sizin bu alışkanlığı edinmenize ve sonucunda sosyal ortamlarda da küfür etmenize zemin hazırlayabilir. Küfür etmekten mümkün olduğunda kısa sürede kurtulun ve alışkanlık olmamasına özen gösterin.

Zamanı Boşa Harcamak

Çalışmadan, bir şeyler yapmadan sadece dört duvarın arasında zaman geçirmek sağlıklı insanlar için ömrün boşa geçmesi demektir ve kötü bir alışkanlıktır. Dışarı çıkmak, eğlenmek ve diğer insanlar ile zaman geçirmek ise olması gerekendir.