İnsan vücudunun her 10 veya 7 yıl içerisinde yenilendiği iddiası asla gerçek değildir. Eğer öyle olsaydı bugün için ölümsüz olurduk. İnsan vücudunda hücrelerin yaşlanması ve buna bağlı gelişen yaşlılık sonucunda herkes ölür. Ölüm olmaması için insanların organlarının veya hücrelerinin değiştirilmesi bile yeterli değildir.İnsan Vücudu Kendini 7 Yılda Bir Yeniler Mi?

Hepimiz bir gün öleceğiz ve bu sebeple her gün yaşlılığı düşünerek geçiremeyiz. Ancak hücrelerinin yenilendiğini düşünerek hep genç kalacak olduğunu düşünen bazı insanlar yok değil. Bu insanların büyük bir bölümü kendilerini bu psikolojiye soktuklarında 7 yılda bir kendilerini daha genç hissettiklerini düşünebilirler. Ama bu yanlıştır.

Öldükten sonra bile yaşayan hücrelerimiz varİnsan Vücudu Kendini 7 Yılda Bir Yeniler Mi?

İnsan olarak canlıyız. Öldükten sonra bile vücudumuzda mevcut olan 50-75 trilyon hücreden bir kısmı yaşamaya devam ediyor ve 18-24 saat içerisinde tüm hücrelerimiz ölmüş oluyor. İnsanlık tarihinde hiçbir kimsenin hücrelerinin yenilendiği ve ölümsüz olduğu kanıtlanması mümkün olmamış bir olaydır, çünkü böyle bir gerçeklik payı maalesef ki yoktur.

Keşke olsaydı ve tüm hücrelerimiz kendi kendine yenilense ve bizlerde rahat bir şekilde ölümsüzlük olmasa bile genç kalmanın tadını çıkarmaya başlayabilirdik.

Öleceğiz ve asla eskisi gibi olamayacağız

İster organ değişimi olsun, ister cilt üzerinde yapılacak işlemleri, isterseniz kimyasal ilaçların hepsini bir araya toplayın yine siz eski siz olamayacaksınız. 16 yaşındaki haliniz ile 55 yaşındaki haliniz asla bir olmayacak ve olamaz. Hücelerimizin yenilenmiyor olması görünüşte herhangi bir sıkıntı vermediği için tarihte her zaman yaşandığı üzere bundan sonrasında da insanlar hücreleri yenilenmeden yaşayacaklar.

Herhangi bir insanın hücrelerinin 7 veya 10 veya 50 yılda veya 100 yılda yenilenmesi mümkün olmamaktadır. 100 yaşına kadar yaşasanız bile hücreleriniz asla yenilenmeyecek ve aksine daha fazla git gide yaş aldıkça her saniye hücreleriniz dış etkenler ve yedikleriniz, aldıklarını ve yaptıklarınıza bağlı olarak gittikçe yaş alacak ve sizinle beraber bir gün onlarda ölümü tadacaklar.

İnsan vücudunda herhangi bir hücrenin yenilenmesi durumunda birçok hastalık olmazdı ve 7 yılda tüm hastalar iyileşebilirdi. Beyin hücrelerinde sorun olduğu için yürüyemeyen hastalar yürümeye başlar, ya da konuşma bozukluğu olan birisi daha iyi konuşmaya başlayabilir veya hafif kızarıklık sorunu olan insanlar hafif kızarıklık problemi yaşamazdı.

Hücrelerimizi değiştiremeyizİnsan Vücudu Kendini 7 Yılda Bir Yeniler Mi?

Aynı zamanda insanlar olarak hiçbir hücremizi asla yenileyemez ve asla onları bir başkası ile değiştiremeyiz. Cerrahi veya dışarıdan yapılacak hiçbir müdahale hücrelerin yenilenmesini veya değişmesini mümkün kılamaz. Hücrelerin yenilenmesi ancak yeniden doğum sayesinde mümkün olabilir ve bu durumda insanlar için maalesef mümkün değildir.

  • İnsan vücudunda 50 ila 75 milyon hücre bulunmaktadır
  • Bir bebek doğar doğmaz bu hücreleri yaşlanmaya başlar ve ölümüne kadar kendisi ile beraber olur
  • Ölüm sonrasında hücreler 18-24 saat daha canlı kalmaya devam edebilir ve bu hücreler 18-24 saat sonra ölür
  • İnsanların 100 yılda bile hücrelerinin yenilenmesi mümkün olamazKategori: