Ülkemizde yıllardır faaliyette bulunan ICBC Turkey (eski adıyla Tekstilbank), alınan kararlar doğrultusunda ICBC bünyesine katılmış ve hizmetlerine de ICBC Turkey ismi ile devam etmektedir. Büyük ses getiren bu birlikteliğin ardından Türkiye genelinde ciddi bir gelişim kaydeden ICBC Turkey, müşteriler sunmuş olduğu hizmetleri arttırmaya başlamış ve daha fazla kişiye hizmet sunabilmek, müşteri sayısını arttırmak ve piyasadaki etkinliğini de daha uzun yıllar boyunca devam ettirmek için, birçok yeni şube de açmıştır. ICBC Turkey’in resmi internet sitesine giriş yaptığımızda banka tarafından sunulan hizmetlerin daha hızlı bir şekilde kullanıcılarına ulaştırılması için 44 şube sayısı ve toplamda da 51 banka ATM’si sayısına ulaşıldığı görülmektedir. ICBC Turkey kredi başvurusu yapacak olan kişiler, her ne kadar birçok başvuru alanını kullanabiliyor olsalar da, banka şubelerinin sayısının artması ile birlikte büyük bir avantaj elde etmiş durumdadırlar.

ICBC Turkey Bireysel Kredi Paketleri Nelerdir?

ICBC Turkey kredi başvurusu yapacak olan kişiler için kredi paketleri iyi ayrı şekilde sunulmaktadır. Bunlardan ilki Bireysel Kredi Paketi olarak adlandırılan kategoriyi oluşturmaktadır. Bu kredi kanalına baktığımız zaman en çok duyulan kredi paketleri karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi, bireysel kullanıcılar için hazırlanan kredili ürünleri oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, piyasada üretim yapan, ihracat ve ithalat üzerine bir işletmesi bulunan ya da KOBİ konumunda yer alan tüm işletme sahipleri için hazırlanan kredi paketleri de bulunmaktadır. Bu kredi paketleri Ticari Krediler olarak kendisine yer bulmuş durumdadır. Bu kredi kanalında, ticari kredilerin yanı sıra Spot Kredi, Rotatif Kredi, Dövize Endekslenmiş Kredi, Erken Kapama Opsiyonlu Değişken Faizli Dövize Endeksli Kredi, İşletme Kredileri, İskonto Kredileri ve İştira Kredileri karşımıza çıkmaktadır.

ICBC Turkey Biresel Kredi Paketleri Nelerdir?

ICBC Turkey’ın sunmuş olduğu bireysel kredi paketleri, yukarıda da belirttiğimiz gibi; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi ismi ile karşımıza çıkmaktadır. Bireysel kullanıcılar için hazırlanan bu kredi paketlerinde, başvuruların hızlandırılması ve banka müşterilerinin yapacakları tüm ICBC Turkey – Tekstilbank kredi başvurusu için banka şubelerine zorunlu kalmalarını engellemek adına, başvuru kanallarının çeşitlendirildiğini görmekteyiz. Bankanın müşterilerine sunduğu başvuru kanallarına bakacak olursak, şunlar karşımıza çıkacaktır.

  • Telefon ile kredi başvurusu
  • SMS ile kredi başvurusu
  • ICBC Turkey internet sitesine giriş yaparak kredi başvurusu
  • ICBC Turkey şubelerinden yapılacak kredi başvurusu

Tam dört ayrı kanaldan kabul edilen bireysel kredi başvurularında, kişilerden bazı belgeler de talep edilmektedir. Artık kredi başvurularında klasik bir hale gelmiş olan bu belgeler, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve banka tarafından ihtiyaç duyulması halinde talep edilen diğer belgelerdir. Telefon bankacılığı, SMS bankacılığı ya da ICBC Turkey internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapıp onay alan kişilerin doğrudan banka şubelerine başvurması, banka şubelerine gelirken de söz konusu belgeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

ICBC Turkey Telefon İle Kredi Başvurusu

ICBC Turkey (Tekstil Bank) kredilerinden faydalanmak isteyen kişilerin ilk başvuru kanalı telefon şubesidir. Yapılacak kredi başvurusu işlemlerinden faydalanmak için, 444 00 50 numarasının aranması yeterli olacaktır.

ICBC Turkey SMS İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu işlemlerinde en hızlı şekilde hareket etmek isteyen kişilerin tercih ettiği SMS bankacılığı için şu adımların izlenmesi yeterlidir. Kredi türü, TC kimlik numarası ve aylık belgelenilecek net gelir aralarında birer boşluk bırakılarak yazılmalı ve bu kısa mesajın da 0532 752 44 04’e gönderilmesi yeterli olacaktır. Onaylanan ya da reddedilen tüm kredi başvuruları, birkaç dakika içerisinde sizlere kısa mesaj yolu ile bilgilendirilecektir. Yalnızca ihtiyaç kredisi paketleri ve 50 bin lira üst limit için yapılacak kredi başvurularında kullanacağınız SMS bankacılığından, başvurunuz için olumlu sonuç almışsanız, bankanın sizden kefil talep etme ihtimali oldukça yüksektir.

ICBC Turkey İnternet Sitesinden Kredi Başvurusu

ICBC Turkey internet sitesine giriş yaparak, ihtiyacınız olan kredi miktarı ve tercih ettiğiniz kredi paketi için TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı kullanarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Bu yol ile yapılacak başvurular, ön başvuru olarak bankanın kayıtlarına geçmektedir. Bundan dolayı ICBC Turkey kredi başvurusu için ICBC Turkey internet sitesini seçen ve başvurusuna da olumlu dönüş alan banka müşterilerinin, istenen tüm belgeleri tamamladıktan sonra ICBC Turkey şubelerine giderek, başvuru işlemleri için gereken diğer adımları atmalıdırlar.

ICBC Turkey Ticari Krediler Nasıl Alınır?

ICBC Turkey kredi başvurusu işlemlerinde, ülkemizin ticari faaliyetlerine hız kazandırmak ve ticari işletme sahiplerinin gelişimlerini hızlandırabilmeleri amacı ile birçok kredi paketi sunulmaktadır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz ICBC Turkey ticari kredi paketlerine ek olarak, işletme sahiplerinin hem küçük hem de çok yüksek finansman ihtiyaçlarına anında yanıt verilmektedir. Ticari kredilere ihtiyaç duyan kişilerin ICBC Turkey şubelerine gitmeden önce ihtiyaçlarını belirlemeleri, ardından da bu ihtiyaçları için gereken tüm başvuru işlemlerini, ICBC Turkey şubelerine giderek yapmaları gerekmektedir.

ICBC Turkey kredi başvurusu yapacak olan ticari işletme sahipleri, tüm kredi paketleri için bireysel müşterilere sunulan şartlardan biraz daha fazlasını sağlamaları gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü, bireysel banka müşterileri yapacakları kredi başvurularını nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile karşılayabiliyorken, ticari kredi alacak kişilerin hem işletmelerinin sisteme kayıt altına alınabilmesi için vergi levhası örneklerini getirmeleri, hem de ticari kredi kullanım sözleşmesinde yer alan imza sirküleri veya Ticaret Sicil Gazetesi örneklerini bankaya sunmaları gerekmektedir. Bu şartları tamamlayan müşteriler için yapılan incelemelerin sonucunda hizmet sunulacaktır.

 
Kategori: