Akbank Kredi Başvurusu


Akbank Direkt Kredi Başvurusu

Hem çalışanlar hem de emekliler için uygun koşullar ile kredi hizmeti sunmakta olan Akbank, 2017 yılı için hizmetlerinin büyük bir çoğunluğunda uygulanan faiz oranlarını aşağı çekmiş durumdadır. Bankanın hazırlamış olduğu kredi başvurularına baktığımızda, düşürülen faiz oranlarının başta bireysel ihtiyaç kredileri olmak üzere, konut ve taşıt kredilerinde de aynı şekilde olduğu görülmektedir. Akbank kredi başvurusu lemlerinde faydalanılacak bu avantajlar yalnızca da bireysel banka müşterilerine sunulmamaktadır. Bankadan ticari yaşama yönelik özel kredi paketleri üzerinden de hizmet alınabilmektedir.

Akbank kredi başvurusu işlemlerinde hem bireysel hem de ticari banka müşterileri tarafından başvuru yapılabilecek kredi paketlerini ele aldığımızda, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi için detayları şu alt başlıklar ile ele alabiliriz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank kredi başvurusu için ilk olarak ele alacağımız kredi paketi, ihtiyaç kredisi paketidir. Bilindiği gibi ihtiyaç kredileri gündelik yaşamda ortaya çıkabilecek her ihtiyacınız için kullanabileceğiniz, koşullarının da bir hayli uygun olduğu kredi paketlerinden oluşmaktadır. Akbank’ın da her türlü ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisine baktığımız zaman, üç ayrı kredi hizmeti karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; genç çalışanlara yönelik hazırlanan, emeklilere hazırlanan ve genel anlamda ihtiyaç kredisine başvuran bireylere sunulan krediler olarak birbirinden ayrılmaktadır.

İlk olarak emeklilerin yapacağı Akbank kredi başvurusu hakkındaki detayları ele alalım. Bankanın emekliler için hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisi paketinde, 10 bin liraya kadar hiçbir şekilde dosya masrafı talep etmemektedir. 10 bin liraya kadar emeklilerin dosya masrafsız olarak faydalanacakları ihtiyaç kredisi paketinde de faiz oranları sabitlenmiştir. %1,30 oranındaki kredi faizinden faydalanarak kredi kullanımı sağlarken, borçlarınızı da kendi belirlediğiniz tarihlerde 3 aydan 48 aya kadar yapabileceksiniz.

Akbank’ın ihtiyaç kredisi paketleri için hazırlamış olduğu bu özel kredi paketi hakkındaki kampanya koşullarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Söz konusu dosya masrafsız ihtiyaç kredisi paketinde, en fazla 10 bin liraya kadar başvuru yapılabilecek ve yalnızca emeklilerden başvurular kabul edilecektir.
 • Başvuru yapacak olan kişiler, Akbank üzerinden Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağkur emeklisi olmalı ve emekli maaşlarını da Akbank üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir.
 • Emekli maaşını Akbank’tan almayan kişiler, bankada kısa sürede emekli maaşlarını bankaya taşıyabilir, maaşlarını çekecekleri hesabı açtırabilir ve emeklilere yönelik geliştirilen promosyon kampanyasından da faydalanabilirler.
 • Banka şubesinden yapacağınız başvurularda, nüfus cüzdanınız ve emeklilik belgenizi yanınızda bulundurmalısınız.

Kampanya koşulları Akbank tarafından yukarıdaki gibi belirlenmiştir. Kredi paketinde kişiler için yapılacak olan zorunlu hayat sigortası bulunmaktadır. Kredi Hayat Sigortası bedeli de yıllık prim tutarı ile kredi tutarı arasında yapılan hesaplama ile mümkündür. Burada yıllık prim tutarı kredi tutarının binde 13,82’si kadar olacatır. Müşterilerin yani başvuru yapacak olan kişilerin yaşlarına göre bu oranların düşmesi ya da belirli oranda yükselmesi biraz daha fazladır.

Akbank kredi başvurusu için ihtiyaç kredilerini seçen ve emekliler için hazırlanan koşulları taşıyan kişiler için yapacağımız örnek hesaplama şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 10.000 TL
 • Vade: 48 Ay
 • Faiz Oranı: %1,30
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %20,4130
 • Aylık Borç: 297,53 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 14.281,23 TL

Dosya masrafsız ve kolay alınabilecek kredi paketi için yapılan hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Bunun dışında katılım sağlayabileceğiniz Akbank ihtiyaç kredisi paketleirne baktığımız zaman, özellikle ertelemeli kredi almak isteyen kişiler için çok özel fırsatların olduğunu görebiliriz.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Akbank kredi başvurusu yapacak ve borcunu da 3 ay ertelemeli bir şekilde yapmak isteyen kişilere, 50 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Şartları tamamlayan tüm bireylerin katılım gösterebileceği bu kredi paketinde, detaylar şu şekildedir.

 • 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için banka %1,29’dan başlayan faiz oranları ile hizmet sunacaktır.
 • Kredi borcu için seçilecek olan vade süresi maksimum 48 aydır.
 • 3 ay ertelemeli olarak hizmet almak isteyen vatandaşlarımız, Akbank ihtiyaç kredisinde en fazla 45 aylık vade seçeneğini seçebilirler.
 • Kredi paketi için başvuruda bulunacak olan kişiler, Akbank telefon şubesi, Akbank Direk mobil uygulaması ve banka şubelerinden kısa bir sürede başvurularını yapabilirler.
 • Banka şubeleri tarafından istenecek olan belgeler; nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, gerekli görülmesi durumlarında ikametgah belgesi, gelir belgesi ve özel sektörde çalışan kişilerden SGK hizmet dökümü belgesidir.

Akbank’ın 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi paketindeki hizmet detayları bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bankanın hazırladığı kredi paketi için örnek bir hesaplama da şu şekilde olacaktır.

 • Başvuru Miktarı: 10.000 TL
 • Aylık Taksit: 513,27 TL
 • Faiz Oranı: %1,45
 • Vade Süresi: 24 Ay

Eğer bu şartlar ile Akbank kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, internet sitesi, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, yukarıda ihtiyaç kredisi için belirttiğimiz belgeleri yanınıza alarak, size en yakın noktada bulunan Akbank şubesine giderek de kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu

Akbank kredi başvurusu işlemlerinde, yeni bir ev hayalinizi gerçekleştirmek için faydalanacaksanız, bu durumda geliştirilen konut kredilerine başvuru yapmanız gerekecektir. Akbank, konut kredisi kullanacak olan müşterileri için %1,11’den başlayan faiz oranları ile sizleri ev sahibi yapacaktır. Bütçenize uygun bir şekilde alabileceğiniz konut kredisi paketinde, doğrudan Mortgage servisi ile sizlere hizmet sunulacaktır.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  Finansbank Kredi Kartı Başvurusu - Güncel Kart ve Kampanyalar

Eğer Akbank’tan bir konut kredisi başvurusunda bulunarak evinizi almak isterseniz, banka size 120 aya kadar borcunuzu ödemek için ayrıcalık sunacaktır. Sabit faiz oranları ile sahip olabileceğiniz kredi paketinde, örnek hesaplama şu şekilde olacaktır.

 • Kredi Tutarı: 100.000 TL
 • Vade Süresi: 60 Ay
 • Faiz Oranı: %1,11
 • Kredi Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %14,5617
 • Diğer Ücretler ve Masraflar: 866,00 TL
 • Aylık Taksit Bedeli: 1.512,04 TL
 • Toplam Geri Ödenecek Konut Kredisi Bedeli: 182.811,20 TL

Akbank kredi başvurusu işlemleri için bankanın açıkladığı faiz oranları ve masraflar dikkate alınarak yaptığımız hesaplama bu şekildedir. Hizmet alacak olan kişiler hem banka şubelerinden hem de internet üzerinden aynı oranlar ile hizmet alabilecektir. Kredi paketinde bankanın onaylamış olduğu miktar için belirli bir kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu doğrultuda kredi tahsis ücreti hesaplanırken, size verilecek olan kredi tutarı dikkate alınacaktır. Bankadan onaylanan kredinizin toplamının binde beşlik kısmı kredi tahsis ücreti olarak kayda geçecektir.

Diğer ücretler olarak adlandırılan kısımda, 116 Türk Lirası değerinde taşınır taşınmaz rehin ücreti alınmakta ve ekspertiz ücreti olarak da 750 TL tahsil edilmektedir.  Konut sigortası işlemlerinin de başlatılacağı Akbank şubelerinde, konut sigortası için yıllık ortalama olarak 180 TL, DASK için yıllık ortalama 120 TL prim kesintisi yapılacak ve toplam borca bu kesintiler eklenecektir. Kredi hayat sigortası için de ortalama olarak yıllık prim tutarı kredi tutarı dikkate alınarak binde 13,82 olacak şekilde tahsil edilecektir.

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Hem sıfır hem de ikinci el otomobil almak isteyenlere yıl boyu taşıt kredisi paketleri ile hizmet sunan Akbank, aynı zamanda 3 ayrı kampanyayı da hizmete açmış durumdadır. Şuan mevcut bir arabası olan ve yenilemek isteyen kişiler, Honda marka bir araç aşacaklar ve Toyota modellerinde bir araç almak isteyen kişiler için ayrı ayrı kredi hizmetleri sunulmaktadır.

Akbank kredi başvurusu işlemlerinde, mevcut aracını yenilemek isteyen vatandaşlarımız için yalnızca yaz aylarında özel fırsatlar sunulmaktadır. Kampanya dahilinde sıfır ve ikinci el otomobillerin alımı mümkündür. Başvuru işlemleri için banka şubelerine gidilmesi ve banka şubelerindeki başvuru işlemleri için de nüfus cüzdanı, ikametgah durumunu gösteren belge ile gelir belgesinin getirilmesi gerekmektedir. Kişilerin araç yenileme kapsamında alacakları kredide, sıfır ve ikinci el otomobiller için de ayrı belgelerin istenmesi mümkün olacaktır.  Araç yenileme kapsamında hazırlanan kredi paketi içi şuan 48 aya kadar %1,31’lik faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi işlemleri sırasında karşınıza çıkacak diğer masraflar ve kredi faiz oranlarını hesaba kattığımızda yapacağımız hesaplama da aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru Miktarı: 20.000 TL
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Faiz Oranı: %1,31
 • Kredi Tahsis Ücreti: 100.000 TL
 • Aylık Toplam Maliyet Oranı: %1,60
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %20,9212
 • Aylık Taksit Bedeli: 1.491,42 TL

Yukarıda yapmış olduğumuz hesaplama, aracını yenilemek isteyen kişilerin faydalanacağı faiz oranı ve dosya masrafları dikkate alınarak hesaplanmıştır.

Akbank kredi başvurusu için sizin tercihiniz Toyota ve Honda marka araçlardan yana olacaksa, taşıt krediniz için daha ayrı kredi şartları karşınıza çıkacaktır. Örnek verecek olursak, Toyota marka araçlar için bankanın hazırlamış olduğu kredi paketindeki faiz oranı %1,29’dan başlamaktadır. Toyota marka araçlar için hem sıfır hem de ikinci el taşıt kredisi alabilirken, yapacağımız hesaplama ve sizin karşınıza çıkacak ödeme şablonu şu şekilde olacaktır.

 • Başvuru Miktarı: 40.000 TL
 • Vade Süresi: 36 Ay
 • Faiz Oranı: %1,29
 • Aylık Taksit: 1.457,68 TL

Eğer Honda marka bir otomobil almaya karar vermişseniz, aynı şekilde sıfır ve ikinci el bir otomobil için kredi hizmeti alabilirsiniz. Burada bankanın size sunacağı faiz oranları %1,32’den başlamaktadır. Yine aynı şekilde güncel veriler ışığında hesaplama yapacak olursak, şu şablonu hazırlayabiliriz.

 • Başvuru Miktarı: 40.000 TL
 • Vade Süresi: 36 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,32
 • Aylık Kredi Taksiti: 1.466,40 TL

Buradaki hesaplama da Akbank kredi başvurusu işlemlerini taşıt kredisi ve Honda marka araçlardan yana kullanacak olan bireylere sunulan şartları içermektedir.

Akbank Taşıt Kredisinde İstenen Belgeler

Akbank kredi başvurusu yapacak olan bireylerin her birinden ayrı ayrı belgeler talep edilmektedir. Buradaki belgelerden taşıt kredisi için istenecek olan belgeleri de şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Başvuru yapan kişinin nüfus cüzdanı. Eğer nüfus cüzdanı yoksa onun yerine pasaportu ya da sürücü belgesi de kullanılabilir.
 • Banka talep ederse, adres bilgilerinizi içeren güncel faturalardan birisini ya da doğrudan ikametgah belgenizi getirmelisiniz.
 • Gelir durumuna yönelik belge.
 • Araç değerine yönelik fatura ya da noter tarafından düzenlenmiş satış sözleşmesi.

Gelir belgesi kapsamında farklı durumlar söz konusudur. Ücretli çalışanlar maaş bordrosu ya da işveren tarafından düzenlenmiş onaylı belge, serbest meslek sahipleri vergi levhası, firma ortaklarından ticaret sicil gazetesi ile kuruluş ilan fotokopisi, gayrimenkulü olan ve buradan da kira geliri olan kişiler için tapunun aslı ya da fotokopisi, emekli olan kişilerin yapacakları başvurularda da emekli maaşlarının bulunduğu hesap cüzdanı.

Yukarıdaki belgeleri hazırladıktan sonra Akbank kredi başvurusu işlemlerini yapabilirsiniz. Yapılan incelemede belgelerin yanı sıra kredi sicili ve banka kredi notu da dikkate alınacaktır. Bundan dolayı, başvuru işleminden önce kredi notu sorgulaması yapmanız daha doğru olacaktır.


What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Beğendim
0
Beğendim
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format