Türkiye genelinde çok sayıda banka şubesi olmamasına rağmen son yıllarda ciddi bir müşteri potansiyeline ulaşmış olan Aktif Bank, bu gelişmesini piyasaya sürmüş olduğu N Kolay Kredi paketine borçludur. Şubesi olmayan noktalarda da kişilere sunduğu bu kredi paketi ile; kişilerin tatil, evlilik, eğitim ya da bunun gibi birçok alanda kullanacakları finansmanları onlara sunmaktadır. Aktif Bank kredi başvurusu yapacak olan kişilerin bulundukları yerde herhangi bir banka şubesi olmasına da gerek yoktur. Çünkü, dijital bankacılık hizmetlerini geliştirmiş olan Aktif Bank, internet üzerinden yapacağınız tüm kredi başvurularınıza kısa sürede yanıt verecektir.

Kişiler N Kolay Kredi paketini özellikle sosyal medya üzerinden görmektedir. Çünkü, Aktif Bank tarafından yapılan reklam çalışmalarının büyük bir kısmı, internet siteleri ve sosyal medyalar üzerinden yapılmaktadır. Durum böyle olunca sıradan reklam çalışmalarına göre daha fazla verim elde etmektedirler. Eğer N Kolay Kredi hakkında kısa ve net bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız, şu şekilde açıklama yapabiliriz.

N Kolay Kredi, nakit ihtiyacı olan kişilere sunulan ve hiçbir şekilde banka şubesine bağlı kalmadan alınabilen, ödeme işlemlerinde de herhangi bir bankanın ATM noktasından yardım alacağınız kredi paketidir. Bu kredi paketinin kişilere sağladığı en büyük fayda ise, herhangi bir şubeye gitmeden başvuru yapılması ve kredi almak için sunulan ağır şartların bulunmamasını söyleyebiliriz.

N Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank kredi başvurusu için, banka müşterileri ve herhangi bir hesabı bulunmayan kişiler için farklı başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Eğer Aktif Bank hizmetlerinden faydalanıyorsanız, tek yapılması gereken Aktif Bank’ın resmi internet sitesine girmek ya da N Kolay Kredi için oluşturulmuş olan kurumsal internet sitesine giriş yapmaktır. Her iki platformda da sizlerden telefon numaranız ve cep telefonu numaranız talep edilecektir. Bilgileri doldurduktan sonra da, kredi kullanım şartları ile ilgili bir form ekrana yansıyacaktır.

Birçok kişi kısa sürede kredi başvurusunu tamamlamak için bu formları okumak istememektedir. Ama, N Kolay Kredi için yapılacak başvuru işlemlerinde, sözleşme şartları kısa tutulmuş ve bundan dolayı kişilerin okumaları teşvik edilmiş durumdadır.

Eğer banka müşterisi değilseniz, N Kolay Kredi internet sayfasına girin ve karşınıza çıkan formda istenilen bilgileri doldurun. Başvur butonuna tıklamanızın hemen ardından girdiğiniz bilgilerin doğruluğu teyit edilecek ve ardından kredi siciliniz ile ilgili inceleme yapıldıktan sonra, Aktif Bank kredi başvurusu sonucunuz size gönderilecektir.

N Kolay Kredi’den Kimler Faydalanabilir?

Aktif Bank kredi başvurusu işlemlerinde herhangi bir banka şubesine gitme zorunluluğu bulunmadığından dolayı, kişilerin belirli şartları taşımaları için maddeler oluşturulmuştur. Genel itibari ile bu şartları özetleyecek olursak; kişilerin 18 yaşını tamamlamış olmaları, kredi notlarının en az 1400 olması ve banka sicillerinde de hiçbir cezanın olmamış olması gerekmektedir.

Eğer yukarıda belirtilen şartlar kişiler tarafından tamamlanıyorsa, yüksek bir ihtimal ile Aktif Bank kredi başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır.

Aktif Bank Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Aktif Bank’ın sunmuş olduğu N Kolay Kredi’de şubeye gitme ya da herhangi bir Aktif Bank şubesine bağlı kalma zorunluluğu olmadığından dolayı, kredi başvurusu onaylanan ya da kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, onaylanan kredilerini nasıl geri ödeyecekleri konusunda merak içerisindedir. Aktif Bank tarafından N Kolay Kredi için yapılan açıklamalar ve kişilerin kredi borçlarını ödemeleri konusunda sunulan hizmetler şunlardır.

 • Aktif Bank’tan alınan kredilerin geri ödenmesi için ilk olarak Aktif Bank şubeleri ya da ATM noktalarından faydalanılabilir.
 • Eğer Aktif Bank internet bankacılığı hesabı kullanılıyorsa, hesaplar arası aktarım yaparak kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • Aktif Bank kredi başvurusu yapan ve kredi başvurusu da onaylanan kişiler için bir banka hesabı oluşturulacaktır. Bu banka hesabı ile ilgili IBAN bilgileri size teslim edildiğinden dolayı her ay farklı bir hesaptan bu hesaba EFT yaparak, kredi borcunuzun gecikmeden ödenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Aktif Bank, kullanıcılarının kolaylık yaşaması adına birçok banka ile de anlaşma sağlamış durumdadır. Aktif Bank’tan onaylanan kredisi olan kişiler, Akbank, Vakıfbank ve PTT Matik noktalarına başvurarak, kredi başvurularını ödeyebilirler.
 • Kişilerin kredilerinin ödeyecekleri son yöntem ise, PTT şubeleridir. Doğrudan şubelere başvurarak yalnızca 2 TL masraf ödedikten sonra anında kredi taksitinizi ödeyebilirsiniz.

PTT’den Aktif Bank Kredisi Nasıl Ödenir?

Aktif Bank kredi başvurusu yaptıktan sonra taksitlerinizi ödemek için PTT sizin için kolay bir yöntem ise, ister PTT şubelerinden isterseniz de PTT matik noktalarından kredi ödemesi yapabilirsiniz. PTT şubelerinden yapılacak kredi ödemelerinde kişilerin yalnızca nüfus cüzdanları ile birlikte başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Şubelerden görevli memur aracılığı ile yapılacak işlemlerde hem kredi borcunuz hem de işlem ücreti olarak alınan 2 lira tahsil edilecektir.

Eğer PTT şubelerinden vakit kaybetmek istemiyorsanız, PTT matik noktalarından da kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun için PTT matik noktalarına geldikten sonra sırası ile şu işlemleri yapmalısınız.

 • Kartsız işlem başlatabilmek için ATM noktasında bulunan Giriş butonuna tıklayın.
 • Anlaşmalı Banka İşlemleri kategorisine giriş yapın.
 • Hesaba Para Yatırma, Nakit Para Yatırma seçeneklerini tıklayın.
 • Banka tarafından size teslim edilen IBAN numarasını girin.
 • İstenilen bilgileri tuşlayın.
 • Alınan masraflar ve kredi borcunuzu kapsayacak şekilde parayı, PTT matiklere verin.

Yalnızca bu altı adımı takip ederek, Aktif Bank kredi ödemelerinizi gerçekleştirebiirsiniz.

 

Kategori: