Mevduat hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirmek istiyor, fakat hangi bankanın mevduat hesabının sizin için daha avantajlı olduğunu merak ediyorsanız hazırladığımız bu yazı tam da sizler için. Zira birikimlerinizi mevduat hesabı açarak değerlendirmeye karar verdiyseniz bu hususta sizin için en önemli olan durum doğru banka ile çalışmaktır. Zira bankalar vade ve faiz bakımından çeşitli imkânlar sağlamakla birlikte müşterilerine başka olanaklar da tanımaktadır. Sizin için hazırladığımız en iyi olanakları sağlayan ve en iyi faiz veren banka listesine göz atarak bankaların sunduğu imkânlara dair kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

TEB Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

%11,25 oranı ne kadar faiz imkanları sunan TEB üzerinden e-mevduat hesabı açabilirsiniz. Ayrıca CEPTETEB internet bankacılık hizmetini kullanarak daha yüksek faizlerden yararlanmanız da mümkündür. CEPTETEB üzerinden açacağınız e-mevduat hesabınız için belirleyebileceğiniz vade seçenekleri ise günlük, haftalık, aylık ve yıllık şeklindedir.

En iyi yatırım araçları listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Denizbank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Denizbank’ın sunduğu faiz oranları müşterilerini memnun edecek türdendir. %8 oranında faiz imkânı ile Denizbank üzerinden e-mevduat hesabı açabilirsiniz. Denizbank bankacılık sektöründe daima ilerici bir banka olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla hem bankacılık teknolojileri hem müşteri memnuniyeti hem de müşterilerine sunduğu ürün çeşitliliği bakımından en iyi bankalar arasında yer alır. Denizbank üzerinden açabileceğiniz e-mevduat hesabı türleri ise şöyledir:

 • MevduatFon
 • Deniz Hesap
 • Mevduat Biriken Hesap
 • Ara Dönem Ödemeli Hesap
 • Web’de Mevduat

Garanti BBVA Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Garanti BBVA müşterilerine “e-Vadeli Hesap Hoş Geldin” kampanyası sunmaktadır. Bu kampanya dahilinde Garanti BBVA tarafından müşterilerine %8,25’e kadar varan faiz imkanları sunulmaktadır. Bunun dışında faiz oranlarının belirlediğiniz yatırım seçeneklerine göre değişmesi durumunda söz konusudur. Siz de Garanti BBVA üzerinden e-mevduat hesabı açarak söz konusu olan bu yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

HSBC Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

HSBC müşterilerine sunduğu vadeli hesap kapsamında %10,5 oranından başlayan faiz imkanları sunmaktadır. HSBC üzerinden mevduat hesabı açmak için banka şubelerine müracaat edebilirsiniz. Fakat internet bankacılığı üzerinden de e-mevduat hesabı açmanız mümkündür. HSBC üzerinden açacağınız mevduat ya da e-mevduat hesabı ile birikimlerinizi en güvenli yolla değerlendirebilirsiniz. Bu hususta belirlediğiniz vade sayısı da önem arz etmektedir. HSBC şubelerine müracaat ederek ya da telefon bankacılığı aracılığıyla bu konu hakkında bankadan daha detaylı bilgi almanız mümkündür.

Odeabank Vadeli Hesap

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Odeabank tarafından sunulan Oksijen Hesap ile bankanın sağladığı %12’ye varan faiz imkanından yararlanabilirsiniz. En iyi faiz veren bankalardan olan Odeabank’ın ürünü Oksijen Hesap ile birlikte 250 bin TL’ye kadar olan yatırımlarınız için sizlere %18,50 faiz oranı sunulmaktadır. 50 bin $ tutana kadar olan yatırımlarınız için ise %3,15 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Odeabank tarafından sunulan Oksijen Hesap hizmetinin en iyi yanlarından biri ise günlük vadesiz kullanım tutarı çekebilmektir. Yani belirleyeceğiniz günlük vadesiz kullanım tutarı akabinde mevduat hesabınızın bozulması söz konusu olmadan belli bir miktar para çekmeniz mümkün kılınmıştır. 7 gün 24 saat boyunca mevduat hesabınızdan para çekmeniz olanaklar dahilindedir. Ayrıca faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Oksijen hesap ile birlikte düzenli ödemelerinizi de sağlayabilirsiniz.

Ayrıca en iyi alışveriş siteleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Akbank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Akbank Direkt mobil uygulaması kapsamında müşterilerinin e-mevduat hesabı açma girişimleri için %7 oranına kadar faiz imkânı sunar. Akbank üzerinden e-mevduat hesabı açmak için tek yapmanız gereken telefonunuza Direkt mobil uygulaması indirmektir. İnternet bankacılığı sistemini kullanarak da e-mevduat hesabı açabilirsiniz. Akbank üzerinden e-mevduat hesabı için belirlenen faiz oranı sabittir. Yani mevduat hesabınız piyasada yaşanan hareketlenmelerden etkilenmez ve daha güvenli bir şekilde birikiminizi değerlendirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden ya da Akbank Direkt uygulaması ile hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Üstelik hesabınızı açmak için yalnızca birkaç tıklama yapmanız yeterli olacaktır. Akbank mevduat hesabının vade seçenekleri ise aşağıdaki gibidir:

 • 1 ay vadeli mevduat hesabı,
 • 3 ay vadeli mevduat hesabı,
 • 6 ay vadeli mevduat hesabı,
 • 12 ay vadeli mevduat hesabı,
 • 400 güne kadar belirleyeceğiniz gün sayısında mevduat hesabı.

Vakıfbank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Vakıfbank müşterilerine en yüksek faiz oranlarını sunan bankalardan biri olarak karşımıza çıkar. 2020 yılında Vakıfbank tarafından belirlenen faiz oranı %7’dir. Üstelik mevduat hesabınızı Vakıfbank üzerinden açmanız oldukça kolaydır. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetini kullanarak çok hızlı ve pratik bir şekilde e-mevduat hesabınıza açabilir, birikimlerinizi kazanca çevirmeye başlayabilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı hizmetini kullanarak müşteri temsilcisi aracılığıyla da dilediğiniz vade aralığında e-mevduat hesabı açmanız mümkündür.

Halkbank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Halkbank üzerinden e-mevduat hesabı açmak, birikimlerinizi kazanca çevirmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Zira Halkbank müşterilerine en yüksek faiz oranlarını sunmaktadır. Halkbank’ın internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetini kullanarak e-mevduat hesabınızı En kolay şekilde açabilirsiniz. Halkbank üzerinden açacağınız e-mevduat hesabı ile banka tarafından sunulan ve %7,75 oranına varan faiz imkanlarıyla birikimlerinizi değerlendirmeniz mümkündür. E-mevduat hesabını açmak için şubeye müracaat etmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık dışında telefon bankacılığı hizmeti ile de hesabınızı oluşturabilirsiniz. Banka tarafından sunulan bu yüksek faiz oranlarından 28 gün ile 999 gün aralığında yararlanmanız mümkündür. Ayrıca birikiminizin devlet güvencesi kapsamında olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla Halkbank’ı tercih etmek birikimlerinizi değerlendirmenin en risksiz yöntemlerinden biridir.

Alternatif Bank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

Mevduat hesapları için en yüksek faiz oranlarını müşterilerine sunan bankalardan biri de Alternatif Bank olmaktadır. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetini kullanarak çok kısa sürede ve pratik bir şekilde Alternatif Bank üzerinden e-mevduat hesabınız oluşturabilirsiniz. E-mevduat hesabınız için belirleye bileceğiniz vade aralığı ise 2 gün ile 732 gün arasıdır. Bu günler arasında dilediğiniz vadi aradığını belirlemeniz mümkündür. Alternatif Bank üzerinden e-mevduat hesabı açmanız için banka tarafından belirlenen alt limit ise 1.000 TL’dir. Alternatif Bank tarafından sunulan e-mevduat hesabının en iyi özelliklerinden biri de hesabınızın faiz oranının sabit olmasıdır. Böylece e-mevduat hesabınız piyasada yaşanan hareketliliklere karşı korunur. Dolayısıyla siz birikimlerinizi değerlendirirken Alternatif Bank da birikimlerinizi korumaktadır. Alternatif Bank tarafından müşterilerine sunulan faiz oranları aşağıdaki gibidir:

 • E-mevduat faiz oranları %12 ile %16 oranları arasındadır.
 • Dolar için belirlenen mevduat faiz oranı %0,35 ile %1,95 arasındadır.

Alternatif Bank tarafından sunulan ürünlerden biri de Vov Hesap’tır. Bu hesapla birlikte Alternatif Bank’ın sağladığı %12,5 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Bu hesap Alternatif Bank tarafından “Hoş Geldin Faizi” kapsamında müşterilere sunulmaktadır.

En iyi polisiye romanlar hakkında bilgiler yazımızdadır.

ING Bank Mevduat Hesabı

En İyi Faizi Veren Bankalar – 2021 Güncel – Avantajlı Faiz Oranlarına Sahip 10 Banka ve Özellikleri

ING Bank’ın geliştirdiği ve müşterilerine sunduğu e-Turuncu Hesap birikimlerinizi değerlendirmek için tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri olabilir. Zira ING Bank müşterilerine 1 yıllık Hoş Geldin faizi sunmaktadır. Yani e-Turuncu Hesabınızı açarak ING Bank’ın sunduğu %10’a kadar olan faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunun dışında eğer Turuncu Ekstralı bir müşteriyseniz ING Bank üzerinden açacağınız e-Turuncu Hesabınıza özel olarak %2 ek faiz uygulanır. En iyi faiz veren bankalardan biri olan ING Bank’ın bu olanaklarından yararlanmak için şubelere müracaat edebilir, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık yöntemlerini kullanarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

En İyi Faiz Veren Banka Konusuna Dair Sıkça Sorulan Sorular

Euro için en çok faiz veren banka hangisidir?

Aktif Bank 2020 yılında Euro için %1,10 faiz sunarak en çok faiz veren banka olmaktadır.

Dolar için en çok faiz veren banka hangisidir?

Odeabank ve Fibabanka Dolar için verilen en yüksek faiz oranı olan %1,50 faiz oranını sunmaktadır.

32 günlük vadeli mevduata en yüksek faizi veren banka hangisidir?

Burgan Bank 32 günlük vadeli mevduat hesabı için %10 oranında faiz sunarak en yüksek faiz oranını sağlayan banka olmaktadır.

En İyi Faiz Veren Banka konusundaki yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.