Döviz alım ve satım işlemleri ile uğraşacak olan kişilerin bu işlemleri yapmak için bankayı doğru seçmesi oldukça önemlidir. Hatta döviz alım ve satım işlemlerinin en önemli basamağı da banka seçimidir. Fakat döviz alım ve satım işlemleri için çalışacağımız bankanın seçimini yaparken bankaların sunduğu olanakları, komisyonları, kur makaslarını güncel olarak takip etmeniz gerekmektedir. Zira bu tarz belirleyici etmenler sürekli olarak değişim içindedir. Dolayısıyla döviz alım – satım işlemleri için bankaların sunduğu olanakları güncel olarak takip ederek bu tarz işlemler için kendimizce en uygun ve size en çok kar sağlayacak banka tercihini daha kolay verebilirsiniz. Güncel bilgileri kullanarak sizler için döviz alım satım işlemlerinde en iyi banka listesini hazırladık.

Odeabank Döviz Alım / Satım

Döviz Alım Satım İşlemlerinde En İyi Bankalar – 2021 Güncel – Tercih Edilebilecek 5 Avantajlı Banka

Odeabank tarafından müşterilerine oldukça düşük kur makası oranları sağlanmaktadır. Odeabank müşterileri bu düşük kur makası oranlarından faydalanabilir. Bu düşük kur makası oranları Odeabank için mesai saatleri dahilinde geçerlidir. Mesai saatleri haricinde ise yapılan alım işlemleri güncel döviz kurundan daha düşük bu şekilde gerçekleşir. Elbette satış işlemleri de döviz kurunun yukarısında olur. Odeabank bu sistem ile kendi mali durumunu korumayı amaçlamaktadır. Odeabank’ı diğer bankalardan ayıran en temel özelliklerden biri de banka tarafından uygulanan bu tedbir yöntemidir. Geç saatlerde dahi döviz kur makası oranları bakımından oldukça iyi oranlar sunan Odeabank sağladığı bu avantaj ile döviz alım – satım işlemleri ile uğraşan müşterileri için diğer bankalardan ayrıcalıklı bir konumdadır. Odeabank’ta döviz bulundurmanız durumunda döviz alım – satım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Ayrıca en iyi motivasyon filmleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Halkbank Döviz Alım / Satım

Döviz Alım Satım İşlemlerinde En İyi Bankalar – 2021 Güncel – Tercih Edilebilecek 5 Avantajlı Banka

Halkbank, internet bankacılığı sistemine yeni geçen bankalardan birisidir. İnternet bankacılığı sistemine diğer bankalara nazaran biraz daha geç geçmiş olsa da sunduğu hizmetler bakımından diğer bankalarla arasında bir fark bulunmamaktadır. Hatta epey yenilikçi hizmetler de Halkbank internet bankacılığı üzerinden sunulmaktadır. Bunun için Halkbank mobil aplikasyonunu telefonunuza indirebileceğiniz gibi internet bankacılığı sistemin ne de kullanabilirsiniz. Halkbank internet ve mobil bankacılık üzerinden sağlanan hizmetlerden biri de döviz alım – satım işlemleridir. Bu hususta Halkbank diğer bankalarla kıyaslandığında Halkbank’ın en düşük kur makası oranları sunam bankalardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Halkbank üzerinde dolar kuru için 0.1 kuruş, Euro için ise 0,15 kuruş kur makası uygulanır.

Enpara.com – QNB Finansbank Döviz Alım / Satım

Döviz Alım Satım İşlemlerinde En İyi Bankalar – 2021 Güncel – Tercih Edilebilecek 5 Avantajlı Banka

QNB Finansbank tarafından geliştirilen dijital bankacılık hizmeti veren enpara.com müşterileri için döviz alım ve satım işlemlerinde ciddi avantajlar sunmaktadır. Dijital bankacılık hizmeti sunan enpara.com üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemleri için herhangi bir şekilde ücret kesintisi bulunmamaktadır. Enpara.com’da kur makası ise ortalama 0.1 ile 0.2 oranı arasındadır. Enpara.com tarafından sağlanan büyük avantajlardan diğeri ise döviz kurlarının oldukça kısa bir süre içerisinde güncellenmesidir.

Enpara.com dijital bankacılık hizmeti sağladığı için döviz kurlarına 6 saniye gibi kısa bir süre içerisinde devamlı olarak güncelleyebilmektedir. Dolayısıyla enpara.com müşterileri daima en güncel kur tutarları üzerinden işlem yapabilir. Kur işlemleriniz için enpara.com mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Bütün işlemlerde hızlı sonuç alabileceğiniz enpara.com mobil uygulama ile döviz alım – satım işlemlerinizi de epey hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Döviz alım satım işlemlerinde en iyi bankalar arasından biri olan enpara.com’u tercih ederek zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Döviz Alım / Satım

Döviz Alım Satım İşlemlerinde En İyi Bankalar – 2021 Güncel – Tercih Edilebilecek 5 Avantajlı Banka

Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştireceğiniz döviz alım ve satım işlemlerinde banka tarafından sizlere birtakım kolaylıklar sağlanmaktadır. Örneğin Ziraat Bankası’nın geliştirdiği “Forward İşlemi” sistemi ile birlikte yapacağınız döviz alım – satım işlemleri daha önceden belirlenmiş olan kur üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısıyla Ziraat Bankası üzerinden “Forward İşlemi” aracılığı ile gerçekleştireceğiniz döviz alım – satım işlemlerinde kur değişikliklerinden etkilenmez gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Forward işlemlerinde sunulan alt limit 50.000 USD ve bu tutarla eşdeğer dövizler olmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden vadesiz mevduat yapılabilen bütün döviz türleri ise Forward para birimi olarak geçerlidir. Forward da dahil olan diğer vadeli döviz seçenekleri ise aşağıdaki gibidir:

  • EURO / USD
  • Sterlin / USD
  • İsviçre Frangı / USD
  • Japon Yeni / USD
  • TL / USD
  • TL / Sterlin

En iyi alışveriş siteleri hakkında detaylar yazımızdadır.

İş Bankası Döviz Alım / Satım

Döviz Alım Satım İşlemlerinde En İyi Bankalar – 2021 Güncel – Tercih Edilebilecek 5 Avantajlı Banka

İş Bankası’nın uyguladığı döviz kur makası oranları yukarıdaki bankalara nazaran biraz daha yüksek olmaktadır. Güncel dönemde döviz kurlarında yaşanan ani hareketlilikten kaynaklı olarak çoğu banka döviz alım – satım işlemlerini durdurma kararı almıştır. İş Bankası ise döviz piyasasında meydana gelen bu hareketliliğe rağmen müşterilerine döviz alım ve satım işlemleri yapacak imkânı sağlamaya devam etmektedir. Hatta İş Bankası üzerinden yapacağınız döviz alım ve satım işlemleri diğer bankalarla kıyaslandığında oldukça sağlam bir alt yapıya sahip olduğundan dolayı daha güvenilirdir. Döviz alım ve satım işlemleri ile uğraşan banka müşterileri için bu işlemlerin gerçekleştirilmesi esnasında birtakım aksaklıklar söz konusu olabilmektedir. Çoğu müşteriler döviz alım satım işlemleri yaparken sitenin çöktüğüne ya da sistemde problemler meydana geldiğine şahit olmuştur.

İş Bankası’nda ise böyle aksaklıkların yaşanması durumu söz konusu değildir. Sağlam bir alt yapıya sahip olan İş Bankası döviz alım ve satım işlemleri için müşterilerine kusursuz işleyen bir sistem sunmaktadır. Dolayısıyla döviz alım satım işlemlerinde en iyi bankalar içerisinde biri olmaktadır. Diğer bankalara nazaran daha yüksek komisyon almasının sebebi de döviz kur alım ve satım işlemleri için sağlığı altyapının kalitesinde gizlidir. Eğer döviz alım ve satım işlemleri esnasında sistemsel ya da işlem yaptığınız banka listesi ile alakalı problemler yaşamak istemiyorsanız vereceğiniz komisyondan biraz ödün vererek döviz alım ve satım işlemlerinizi İş Bankası üzerinden daha konforlu ve rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca en iyi katı meyve sıkacağı detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Döviz Alım Satım En İyi Banka ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

7/24 döviz alım satım işlemi yapılabilen bankalar hangileridir?

Türkiye İş Bankası, Akbank, Halkbank, Garanti BBVA ve Denizbank üzerinden 7 gün 24 saat boyunca döviz alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz kur makası nedir?

Döviz alım satım işlemlerinde döviz alım ile döviz satış arasındaki kuru farklıdır.

En iyi döviz alım satım uygulaması hangisidir?

TF-X Target üzerinden döviz alım satım işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz Alım Satım En iyi Banka konusuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.

Kategori: