Denizcilik sektöründe sağlamış olduğu finansmanların ardından daha geniş bir hedef kitleye hitap etmeye başlayan Denizbank, birbirinden farklı alanda kullanılacak kredi paketleri ile sürekli olarak gündeme gelmekte ve kredi başvurusu yapmak isteyenlere cazip teklifler sunmaktadır. Denizbank tarafından hazırlanan kredi paketlerinde, şartları tamamlayan müşteriler için birbirinden ayrı kolaylıklar da bulunmaktadır. Genellikle ihtiyaç kredileri paketinde karşımıza çıkan belgesiz ve kefilsiz krediler bunlara en güzel örnektir.

Denizbank’ın sağlamış olduğu avantajlar sadece bunlarla da sınırlı değildir. Hem bankanın müşterileri hem de ilk kez Denizbank ayrıcalıklarından faydalanmak isteyen kişiler için, birbirinden farklı kredi başvuru kanalları da bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınızın ortaya çıktığı her an kredi başvurunuzu yapabiliyor, ardından da başvuru sonucunuzu birkaç dakika içerisinde cep telefonunuza gelen kısa mesaj ile öğrenebiliyorsunuz.

Denizbank Kredi Paketleri Nelerdir?

Denizbank’ın sunmuş olduğu krediler oldukça çeşitlidir. Genel itibari ile kategorilere baktığımız zaman;

Görüldüğü üzere, hem düşük bütçelerde başvuru yapılabilecek kredi paketleri hem de işletmeler için gerekli olan yüksek finansmanlar, Denizbank tarafından hazırlanan kredi paketleri ile kolay bir şekilde elde edilebilektedir. Burada dikkat edilmesi gereken kredi paketi ise, Denizbank KOBİ Kredisi’dir. Bu kredi paketinde iki farklı uygulama bulunmaktadır. İlkinde, KOBİler tarafından Denizbank şubelerine gidilerek yapılan başvurular değerlendirilmektedir. Bu kredi paketinde, uygun koşullarda faizler ve vade seçenekleri bulunmaktadır. KOBİ kredilerindeki diğer bir uygulama ise, KOSGEB işbirliği ile verilmektedir.

KOSGEB veri tabanına kayıt olup, 50  bin liraya kadar olan hibe ya da kredisi onaylanan kişiler için, Denizbank tarafından destek sağlanmaktadır. Onaylanan kredi paketinin KOSGEB veri tabanındaki kaydı banka şubesine getirildikten sonra, bu kredi paketi için gerekli işlemler yapılmaktadır. Bunun dışındaki kredilerde aynı durum geçerli değildir. Denizbank kredi başvurusu, her kredi paketi için kısa bir sürede çözümlenirken, KOBİ kredilerinde süreç biraz daha uzun sürebilmektedir.

 

Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi başvurusu için sunulan birçok alternatif başvuru kanalının olduğunu az önce sizler ile paylaşmıştık. Kişilerin tercih ettiği yöntemlere göre kredi başvurularının yapılacağı kanallara baktığımızda şu sıralamayı görebiliriz.
 • Cepten Denizbank Kredi Başvurusu: İhtiyaç kredisi paketlerinden herhangi birisi için başvuru yapacak olan kişilerin, ilk kullanabileceği yöntem, cep telefonlarından yapılan sms başvurularıdır. Bunun için oluşturulan Denizbank sms bankacılığı numarası 3280’dir. Cep telefonlarından gönderilecek kısa mesaj ile başvurular değerlendirilirken, ilk olarak sicil kaydı üzerinden inceleme yapılmaktadır. Bu incelemede kredi notu ve kredi siciline göre olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanmaktadır. Kişilerin cep telefonlarından yapacakları kredi başvurusu için; KREDIM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaralarını yazıp, bu kısa mesajı 3280’e göndermeleri yeterli olacaktır.

DenizBank-kredi-faiz-oranlari

 • Denizbank İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu: Denizbank müşterilerinin genellikle tercih ettiği kredi başvuru kanalı, internet bankacılığıdır. Kişisel bilgiler ile giriş yapılabilen Denizbank internet bankacılığı hesabına giriş yapıldıktan sonra, Krediler, İstenilen Kredi Paketi, Başvuru seçeneklerinin takip edilmesi gerekmektedir. Son olarak başvuru yapılırken sizlerden cep telefonu numaranız ve TC kimlik numaranızı tekrar yazmanız istenebilir. Bu tamamen güvenlik tedbiri için oluşturulmuştur. Doğru bilgileri tuşlayıp, hizmet sözleşmesini onayladıktan sonra, Denizbank kredi başvurusu işleminiz kayda alınacaktır. Yaptığınız başvurular hem cep telefonunuza kısa mesaj yolu ile bildirilecek hem de internet bankacılığı üzerinden başvurunuzun durumunu öğrenebileceksiniz.

 

 • Denizbank Banka Şubelerinden Kredi Başvurusu: Denizbank şubelerine gidilerek yapılacak tüm kredi başvuruları, en net sonucu sizlere verecektir. Çünkü, sms ya da diğer başvuru kanallarından yapılan tüm başvurular, ön başvuru niteliğinde görülmektedir. Ön başvurularda ise gelir durumu göz önünde bulundurulmadan yalnızca kişilerin kredi sicillerine göre yanıt verilmektedir. Banka şubelerinde ise bu durum söz konusu değildir. Eğer sizin için en iyi başvuru yöntemi banka şubesi ise, bazı belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bunlardan en önemlileri, kimliğiniz ve aylık gelirinizi gösteren maaş bordronuzdur. Bu belgeleri yanınızda bulundurduktan sonra başvurunuzu kısa bir sürede yapabilirsiniz.

 

 • Denizbank Telefon Bankacılığı Kredi Başvurusu: Denizbank’ın hem müşterileri hem de ilk kez hizmetlerinden faydalanacak kişiler için hazırlamış olduğu telefon bankacılığı hizmetinde, müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerin ardından kredi başvuruları işleme alınmaktadır. Bunun için yapılması gereken telefonlardan 444 0 800 numarasının aranmasıdır. Ardından müşteri temsilcisine bağlanıp başvuru yapmak istediğiniz kredi türünü belirtmeniz yeterli olacaktır.

 

Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için ilk olarak size ne kadar bir finansman desteği gerekiyor onu belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü, ihtiyaç kredisi paketlerinde bin lira ile 55 bin lira arasında başvurular kabul edilmektedir. Bu azami sınırın üstünde bir kredi tutarı için farklı kredi paketine başvuru yapılması gerekmektedir.

Denizbank ihtiyaç kredileri için yukarıda belirtilen tüm başvuru kanalları doğrudan uygulanabilmektedir. Fakat, internet bankacılığı, sms bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden yapılan başvurular olumlu sonuçlandıktan sonra, kişilerin banka şubelerine gitmesi gerekmektedir. Banka şubelerine gidildiğinde ise, sizlerden şu belgeler talep edilecektir.

 • Bankada doldurulacak bireysel kredi başvuru formu.
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge.
 • Yerleşim yerini gösteren belge. Eğer bu alınamıyorsa, adınıza kayıtlı olan herhangi bir faturayı bankaya sunabilirsiniz.
 • Gelir olarak kira geliri gösterilmişse, adınıza kayıtlı olan mülkün tapusunun fotokopisi ve kira sözleşmesi yanınızda bulunmalıdır.
 • Herhangi bir faiz getirisinden söz ediliyorsa, bu durumda yatırım hesabına ilişkin belgelerin sunulması gerekmektedir.

Bu belgeler bankaya sunulduktan sonra kredi başvurusu kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Denizbank’ın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi paketlerinde, 48 aya kadar vade seçenekleri ile %1,55’ten başlayan faiz oranları bulunmaktadır. En az bin lira en fazla da 55 bin lira için yapılacak kredi başvurularında, seçilen vade ve istenen kredi bedeline göre farklı faiz oranları sunulacaktır.

 

Denizbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Denizbank taşıt kredisi başvurusu yapma isteyen kişilerin karşısında iki farklı kredi paketi bulıunmaktadır. Bunlardan ilki sıfır araçlar için yapılırken, diğeri ikinci el araçlar için yapılmaktadır. Her iki kredi paketinin ortak özellilerine bakacak olursak;

 • Hem sıfır hem de ikinci el taşır kredilerinde her ay sabit faizli ödeme seçenekleri sizlere sunulacaktır.
 • Sizlerin tercihine göre kredi ödemeleriniz üç aylık ertelemeli olacak şekilde hazırlanabilir.
 • Taksitlerinizi dilerseniz kısa bir sürede kapatabilir, dilerseniz de daha esnek hale getirebilirsiniz.

denizbank-taşıt-kredisi-hesaplama

Taşıt kredisi için başvuru yapacak kişilere, başvuru tutarları doğrudan teslim edilmemektedir. Banka politikalarına göre belirlenen sınırlarda bu kuralları değerlendirecek olursak;50 bin liraya kadar olan kredi başvurularının yüzde yetmişi, 50 bin liranın üzerindeki bir taşıt için ise onaylanan kredi limitinin yüzde ellisi teslim edilmektedir. Arada kalan farkın ise, kişiler tarafından tamamlanması gerekmektedir.

Taşıt kredisi için başvuru yapılırken, bankaların sizlerden talep edeceği belgeler şu şekildedir.

 • Banka görevlisinden alacağınız bireysel kredi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı veya pasapor, ehliyet.
 • Aylık belgelenebilir gelirinizi onaylı hali

Banka bu belgelere ek olarak kira kontratı, tapu örneği ya da aracın ipotek edilmesini de talep edebilmektedir.

 

Denizbank Konut Kredisi Başvurusu

denizbank-konut-kredisi

Denizbank’ın hazırlamış olduğu konut kredileri, Mortgage Kredisi olarak akıllarda kalmıştır. Denizbank konut kredisi başvurusu ile birlikte, kişilerin hayallerini süsleyen dairelere en kısa sürede ve en kolay şartlarda kavuşmaları için her zaman uygun faiz oranları sunulmaktadır. Ayrıca, ödeme kolaylığı sağlamak ve tıpkı kira öder gibi kredi borcunu ödemek isteyen kişiler için 25 yıllık ödeme tablosu hazırlanabilmektedir. Denizbank tarafından hazırlanan Mortgage Kredisi için sizden talep edilecek belgeler ise şu şekildedir.

 • Bireysel kredi başvuru formunun doldurulmuş ve imzalanmış hali.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin nüfus cüzdanı, pasaportu ya da sürücü belgesi
 • Gelir belgesi.
 • Gelir belgesi sunamayan yani kendi işinin başında olan kişiler için şirketin imza sirküleri, son üç yıla ait vergi levhası örneği istenmektedir.
 • Kredi başvurusuna söz konusu olan konutun kat mülkiyet tapusu.
 • Evin değerini net bir şekilde belirleyen eksper raporu

Bu belgelerin tamamlanması ile birlikte banka 48 saat içerisinde başvurunuzu değerlendirecek ve sizlere geri dönüş yapacaktır.

denizbank-konut-kredisi-faiz-oranlari

 

Denizbank Kredilerinden Kimler Faydalanabilir?

Denizbank kredi başvurusunda bulunan her birey için ne yazık ki olumlu sonuçlar çıkmamaktadır. Bundan dolayı, kişilerin kredi başvurusu yapmadan önce kısa bir araştırma yapması, kredi başvurularının onaylanıp onaylanmayacağı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Denizbank hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerde aranan özellikler ve hangi başvuruların onaylanacağını merak edenler için ise şu sıralamayı yapabiliriz.

 • İlk olarak kredi notunuzun belirtilen değerlerde olması gerekmektedir. Findeks sistemi üzerinden kendiniz kredi notunuzu sorguladıktan sonra kredi başvurusunda bulunursanız, bu çok daha doğru bir adım olacaktır. Çünkü, başvurunuzun olumsuz sonuçlanması ve bu sonucun da kredi notunuzdan kaynaklanıyor olması, kredi notunuzun geriye doğru bir değer almasına sebep olabilmektedir.

 

 • Eğer kredi notunda bir problem görülmüyor ve banka politikalarına uygun bir değerde kredi notuna sahipseniz, Findeks Risk Raporu’nuza bakabilirsiniz. Bu rapor, sizin bu zamana kadarki banka geçmişinizi göstermektedir. Eğer, en az 4 yıl öncesinde olmak üzere bir kara liste cezası bulunuyorsa, bu durum başvurunuzun doğrudan reddedilmesine neden olacaktır.

 

 • Gelir belgesi sunamayan kişilerin kredi başvurusu ne yazık ki olumlu değerlendirilmemektedir. Ayrıca, başvurulan kredi miktarı ile gelir belgesi arasında bariz bir açık bulunuyorsa, bu başvurular da onaylanmamakta ya da daha makul miktarlarda onaylanarak kişilere sunulmaktadır.

Burada bahsi geçen üç madde, kredi başvuruları sırasında olumsuz yanıt alan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bundan dolayı, gelir belgesi durumu tamamlandıktan sonra, Findeks sistemi üzerinden tüm sorgulamalar yapılmalı, ardından da banka şubelerine ya da diğer başvuru kanallarından bir tanesi kullanılarak başvuru yapılması gerekmektedir.

 

Denizbank Kredi Kampanyaları

Denizbank, sürekli olarak kredi paketlerini güncellemekte, mevcut kredi ürünlerine ek olarak da zaman zaman yenilerini piyasaya sürmektedir. Genellikle bayramlarda ya da yeni yıllarda ortaya çıktığını düşündüğümüz bu kredi kampanyaları, yılın birçok döneminde sizlere sunulmaktadır. Bundan dolayı Denizbank kredi başvurusu için daha uygun koşullardan faydalanacağınız kampanyalardan haberdar olmak için, Denizbank internet sitesini belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz ya da anında haberdar olabilmeniz için e-mail aboneliği işlemini tamamlamanız yeterli olacaktır. Bu abonelik işleminden herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir.

Abonelik işleminin ardından da yeni çıkan ya da güncellenen bir kredi paketi olduğunda, bankanın size özel olarak sunduğu bir kredi paketi olduğunda en kısa sürede haberdar olabilecek, tek bir tuşlama ile de anında kredi başvurunuzu yapabileceksiniz. Bu da uygun fırsatların değerlendirilmesi açısından son derece önemlidir.
Kategori: