Binlerce banka müşterisine hizmet sunmuş olan ING Bank, kişilerin hayat boyunca ihtiyaç duyabilecekleri her alanda bir bankacılık hizmeti sunmaya da devam etmektedir. Hazırlanan kredi paketleri ile birlikte özellikle yüksek finansman ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalışan banka, kullanıcılarına da düşük faiz oranları sunarak, hem ödeme işlemlerinde hem de toplam borç maliyeti konularında yaşanabilecek problemleri en aza indirmeyi amaçlamaktadır. ING Bank kredi başvurusu işlemlerinde sunulan seçeneklerin fazla oluşundan dolayı da, kredi kullanmak isteyen kişiler bankaya gitmeden önce ön başvuru işlemlerini tamamlayabilmekte ve bu da kredi kullanımı konusunda çok önemli bir hız kazandırmaktadır.

ING Bank kredi başvurusu için tercih edebileceğiniz kredi türleri, tamamen kullanım alanına ve sizin gelir kaynağınıza yani meslek grubunuza göre şekillendirilmiş durumdadır. Eğer düzenli olarak bir işte çalışıyorsanız yani sigortalı olarak farklı bir kişiye ait işyerinde çalışıyorsanız size sunulan kredi paketleri ayrı oalcaktır. Fakat, kendinize ait bir işletmeniz bulunuyorsa ya da KOBİ ünvanını taşıyorsanız bu durumda hem size sunulan kredi paketleri farklılaşacak hem de bireysel müşterilere oranla daha fazla kredi kullanımına sahip olacaksınız.

Öncelikli olarak bireysel banka müşterilerine sunulan kredi paketlerine bakacak olursak; her türlü ihtiyacınız için kullanım sağlama şansınızın bulunduğu ihtiyaç kredileri, sıfır ya da ikinci el otomobil satın alabileceğiniz taşıt kredileri, yeni bir ev ya da işyeri alabileceğiniz konut kredilerinden bahsedebiliriz. Bununla birlikte, bireysel banka müşterileri için ihtiyaç kredisi paketleri içerisinde çok ayrı kullanım alanları bulunan kredi paketleri de bulunmaktadır. Bu kredi paketleri ile birlikte eğitim, sağlık, tatil ya da ev eşyası gibi ihtiyaçlarınız için özel kredi faiz oranları ve vade sürelerinden de faydalanabilirsiniz.

ING Bank İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde bankalardan alınan hizmetlerin temelinde gelen ihtiyaç kredileri, ING Bank’ın yaptığı özel bir düzenleme ile çok ayrı bir durumda karşımıza çıkmaktadır. Şuan ülke genelinde onlarca banka, hazırlamış olduğu ihtiyaç kredilerinde belirli faiz oranları ile hizmet sunarken, ING Bank tarafından güvenilir müşteriler için çok daha ayrı bir hizmet sunulmaktadır. Bilindiği gibi kredi notu bankacılık sektöründe en çok faydalanılan terimlerin başında gelmektedir. Hepimizin Kredi Kayıt Bürosu’nda bulunan ödeme kayıtları dikkate alınarak hazırlanmış bir kredi notu vardır.

ING Bank da bu kredi notlarını kullanarak hem bizlerin bankacılık alanında daha iyi hizmet alabilmemizi sağlıyor hem de kredi notumuza göre sunmuş olduğu faiz oranları ile, ihtiyaç kredilerinin maliyetini bizler için bir hayli düşürüyor. ING Bank kredi başvurusu yapıldığı zaman, banka görevlisi tarafından öncelikli olarak TC kimlik numaramız alınarak kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Bizler bireysel olarak kredi notu sorgulaması yaptığımız zaman, belirli bir miktar ödemek durumunda kalıyoruz. Fakat, banka tarafından yapılan bu sorgulama işleminden bizler için herhangi bir ücret talebi söz konusu olmamaktadır.

Aynı zamanda, ING Bank kredi başvurusu yaparken banka görevlisinin yapmış olduğu sorgulama sonucumuz, bizlerin Findeks hesabına kayıt yapılmaktadır. Bu sayede Findeks sistemindeki üyeliğimize girdiğimiz zaman bankanın yaptığı sorgulama sonucunu da görüntüleyebilmekteyiz. Banka görevlisinin yapmış olduğu kredi notu sorgulamasının ardından, bizler için hazırlanan özel faiz oranlarından faydalanabilmemiz için kredi notumuzun en az 1600 seviyesinde olması gerekmektedir. Bu seviyede ya da üzerinde bir kredi notuna sahipseniz, bankanın size ihtiyaç kredisi kullanımı için sunacağı faiz oranı şu şekildedir.

 • Findeks kredi notunuz, yapılan sorgulama işleminin ardından 1600 ve 1699 aralığında sonuçlanmışsa, bankanın size ihtiyaç kredisi kullanımı için sunacağı faiz oranı %1,39 olacaktır.
 • Findeks kredi notu sorgulama işleminin ardından, kredi notunuzun sonucu 1700 ie 1749 aralığında ise, bu durumda bankanın size ihtiyaç kredisi sunarken faydalanmanızı sağlayacağı faiz oranı %1,39 olacaktır.
 • Findeks kredi notunuz 1750 ile 1799 aralığında ise, ihtiyaç kredisi kullanımınız için %1,29’luk faiz oranından faydalanabilirsiniz.
 • Findeks kredi notunuz 1800 ve üzerinde bir sonuç ile ortaya çıkmışsa, bu durumda bankanın size sunacağı ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,09 olacaktır.

Görüldüğü üzere, bankanın kredi notuna özel olarak hazırladığı faiz oranlarında, güvenilir banka müşterileri için çok özel fırsatlar bulunmaktadır. 3 ve 48 aylık vade seçenekleri dahilinde kullanım sağlayabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde, toplam kredi tutarı üzerinden %0,5 hesaplama yapılacak ve çıkan sonuç dosya masrafı olarak onaylanan kredinizden tahsil edilecektir.

ING Bank kredi başvurusu için sunulan faiz oranlarını dikkate alarak bir hesaplama yapacak olursak, karşımıza şu sonuç çıkacaktır.

 • Kredi Miktarı: 10 bin TL
 • Kredi Vadesi: 48 ay
 • Aylık Kredi Faiz Oranı: %1,09
 • Yıllık Kredi Faiz Oranı: %13,08
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı: %17,1511
 • Aylık Toplam Maliyet Oranı: %1,3279
 • Toplam Sigorta Masrafı: 580,24 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 50 TL
 • Birinci Yıl Ödenecek Taksit Tutarı: 199 TL
 • İkinci Yıl Ödenecek Taksit Tutarı: 253 TL
 • Üçüncü Yıl Ödenecek Taksit Tutarı: 321 TL
 • Dördüncü Yıl Ödenecek Taksit Tutarı: 408 TL

ING Bank tarafından sunulan krediden ödeme planında en dikkat çeken nokta, aylık kredi taksitlerinin ilk yıl 199 TL gibi düşük bir rakam ile başlayıp, yıllara göre artış göstermesidir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olarak hazırlanan ödeme planıdır. Eğer siz ilk etapta daha fazla borç ödeyip sonraki dönemlerde rahat etmek istiyorsanız ödeme planı tam tersi bir hal alabilir. Bundan dolayı, değişen miktarlarda mı yoksa her ay aynı miktarda mı ödeme yapmak istediğinize karar verdikten sonra kredi başvurunuzu yapmalısınız.

ING Bank Konut Kredisi

Herkesin bir ev sahibi olması için çalışmalarını sürdüren ING Banki, konut kredisi kullanımında da çok özel fırsatları kullanıcılarına sunmaktadır. Banka tarafından hazırlanan konut kredisi paketlerinde, faiz oranlarının yanı sıra ödeme işlemlerinde de kişilerin seçimine bırakılan bir tarzda ödeme planı hazırlanmaktadır. Buna göre; kişiler aylık gelirleri ya da ellerine geçecek toplu paraya göre her ay farklı miktarda ödeme yapabilecek ya da ara ödemeler ile kredi borçlarını daha kısa bir sürede kapatabilecekler. Bunun için bankanın hazırladığı ödeme planlarından ilki eşit taksitli olanlardır. Bu ödeme planına göre her ay ne kadar ödeme yapacağoınızı bilmek istiyor ve gelirinizi de buna göre ayarlamak istiyorsanız, banka toplam borcunuzu seçtiğiniz vade süresi ne olursa olsun her ay eşit miktarlara bölecek ve ödemenizi talep edecektir.

Bunun yanı sıra, eşit ana para ödemeli ya da ara para ödemeli konut kredisi ödeme planlarını da tercih edebilirsiniz. Tıpkı ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi burada da seçim tamamen size bırakılmıştır. ING Bank kredi başvurusu için size uygun olan paket konut kredilerinden oluşuyorsa, bankanın sunduğu faiz oranları ve örnek hesaplamamız şu şekilde olacaktır.

 • Aylık Ödenecek Taksit: 1000 TL
 • Alabileceğiniz Konut Fiyatı: 87.767 TL
 • Bankanın Vereceği Kredi Tutaro: 65.825 TL
 • Faiz Oranı: %1,12
 • Kredi Tahsis Ücreti: 329 TL

Aylık 1000 TL ile ING Bank kredi başvurusu yaptığınız zaman, size sunulacak olan kredi miktarı ve ne kadarlık bir konut alabileceğiniz yukarıdaki gibidir. Hesaplamadan da anlaşılacağı gibi bankanın sunmuş olduğu konut kredisinde, konutun tüm değeri için bir finansman sağlanması söz konusu değildir. Bundan dolayı, ING Bank kredi başvurusu yapmadan önce belirli bir miktarda birikiminizin olmasına dikkat etmelisiniz. Bankaya yapacağınız başvurularda ise, hangi evi almak istediğinize karar vermiş olmalısınız. Sonrasında evin değeri eksper tarafından hesaplanacak ve sunulacak kredi miktarı ancak bu işlemin sonrasında belirlenecektir.

ING Bank’ın hazırladığı konut kredisine başvururken, öncelikli olarak nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ve şuan oturduğunuz adrese gelmiş ve adınıza kayıtlı olan faturalardan birisini yanınıza alarak şubeye gitmeniz gerekmektedir. Burada sizden hangi evi satın almak istediğiniz sorulacaktır. Eve karar verdikten sonra evin tapusunun ve kat irtifak belgesinib fotokopisini yanınıza alarak, kredinin miktar bakımından incelenmesi için adım atabilirsiniz.

 

Ing Bank Taşıt Kredisi

ING Bank’ın hazırlamış olduğu taşıt kredisi paketi ile birlikte, isterseniz sıfır km bir otomobil için isterseniz de ikinci el bir otomobil için finansman başvurusunda buluanbileceksiniz. Banka sıfır km araçlar için sizden proforma faturasını talep edecek ve aracın gerçek değeri üzerinden Ing Bank kredi başvurusunu değerlendirecektir. Fakat, ikinci el araçlarda işleyiş biraz daha farklıdır. Çünkü, ikinci el araçlarda banka tarafından hem belirli bir yaşa kadar olan araçlara kredi sağlanmakta hem de bankanın uygun gördüğü araç marka ve modelini seçmiş olmanız gerekmektedir.

Araç markalarına göre yapılan anlaşmalar sonucunda daha özel fırsatları sunan ING Bank, kredilerden faydalanacak kişileri öncelikli olarak şubelerine davet etmekte ve burada hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi sunmaya çalışmaktadır. Bankanın taşıt kredisi hakkındaki özellikler şu şekildedir.

 • Sıfır km araçlar ya da sekiz yaşını geçmemiş ikinci el araçlar için kredi sağlanmaktadır.
 • Vade süresi olarak kişilerin en az 3 en fazla da 48 ayı seçmiş olması gerekmektedir.
 • Kredi tahsis ücreti, onaylanan taşıt kredisi miktarının %0,5’lik kısmını oluşturacaktır.
 • Zorunlu olarak ferdi kaza ya da hayat sigortası yapılması gerekmemektedir.
 • Teminat olarak satın alınan sıfır km ya da ikinci el aracın bankaya ipotek edilmesi yani rehin gösterilmesi gerekmektedir.

ING Bank kredi başvurusu için taşıt kredisini seçenler, yukarıdaki şartları uygun bulmuşsa, yapılacak örnek hesaplamamız şu şekilde olacaktır.

 • Onaylanan Taşıt Kredisi Miktarı: 50 bin TL
 • Aylık Kredi Taksiti: 1.503 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 72.136 TL
 • Faiz Oranı: %1,34
 • Kredi Tahsis Ücreti: 250 TL

Ing Bank taşıt kredisi için hazırlanan faiz oranları dikkate alınarak yapılan hesaplama bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sunulan faiz oranı ve kredi kullanımı hakkındaki özellikler size de uygun gelmişse, bu durumda banka şubelerine istenen belgeleri götürerek başvurunuzu yapabilir ve 24 saat içerisinde de taşıt kredisi başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Ing Bank kredi başvurusu yaparken, sıfır km araç seçimi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgenize ek olarak, sıfır km araç için satıcı tarafından düzenlenen proforma faturasını da bankaya getirmelisiniz. Bunun dışında da, ikinci el araç alacak kişilerin, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah yerini gösteren belgelerin yanında, ikinci el otomobilin araç ruhsatının fotokopisini ya da aslını banka şubesine getirmesi gerekmektedir.

İstenilen belgeler tamamlandıktan sonra şubeler üzerinden yapılacak başvuruda gelir durumunuz, çalışma süreniz, kredi notunuz, banka istihbarat sonucunuz ve de aracın özellikleri dikkate alınarak bir değerlendirme yapılacaktır. Bu değerlendirme sonucunda kredi başvurunuzun sonucu hakkında bankanın yolladığı kısa mesaj ya da doğrudan ING Bank müşteri hizmetlerini arayarak, detayları öğrenebilirsiniz.

Kategori: