Limonun yoğurtla ve pul biberle birlikte tüketiminin göbek erittiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Yakın çevremizde de bu limonlu yoğurt kürünü deneyip olumlu sonuç alanlar oldu.

Eğer yoğurdunuzu limonla karıştırır içine acı biber katarsanız gerçekten metobolizmanızı hızlandırır ve olumlu sonuçlar almaya başlarsınız.

Ancak bunu yatmadan önce yapmak son derece yanlış. Bir kere reflüyü tetikleyebilir. Başlıbaşına bu ciddi bir sorun. Ayrıca yatmadan önce beslenmek zaten başlıbaşına yanlış. Bunu asla önermiyoruz.
gobek-eriten-yogurt-kuru

 

Limonlu Yoğurt Kürü’nü Denemeye Başlamadan Önce LÜTFEN AŞAĞIDA YAZDIKLARIMIZI DİKKATLİCE OKUYUN.

Bu kürü yatmadan 2 saat önce uygulayabilirsiniz.

Burada asıl yağ yaktırıcı etkiyi şu şekilde sağlayabiliriz. Hepimiz kendi genel beslenme alışkanlıklarımızı değerlendirirsek, çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki akşamları çoğumuz karbonhidrat ağırlıklı besleniyoruz. Yemekten sonra meyve saati, çerez keyfi vb. kaçamakları sıklıkla yapıyoruz.

Şimdi bu noktada, akşam 7.30 gibi yemeğimizi yediğimizi düşünelim. Arkasından hiçbir tüketim yapmadan 9.30 sularında, yani yemekten 2 saat sonra, limonlu pul biberli yoğurt kürü tarifini uygularsak eğer, gerçekten karın yağlarımızda ciddi bir gerileme görebiliriz.

Bu tek başına limon, yoğurt, acı biber 3lüsünün bir etkisi değil, aynı zamanda gece yemeyi kısıtlamamızın da bir getirisi olarak karşımıza çıkacaktır.

Eğer bu 2 saat olayına dikkat etmez ve homili gırtlak yedikten sonra bu karın yağı yaktıran yoğurtlu kürü denerseniz tabii ki de hiçbir sonuç alamazsınız.

Bu dediklerimize dikkat ederseniz ve bu kürü tükettikten sonra sabaha kadar herhangi birşey tüketmezseniz, hafta içerisinde karın yağlarınızdaki erimeyi siz de hissedeceksiniz.

 

Zayıflatan Göbek Eriten Limonlu Pul Biberli Yoğurt Kürü Tarifi

 

Zayıflatan, Yağ Yaktıran – Göbek Eriten Pul Biberli Limonlu Yoğurt Kürü Tarifi

 

Limonlu Yoğurt Kürü için Gerekli Malzemeler:

  • Yarım Limonun Suyu
  • 3 Yemek Kaşığı Yoğurt (Yarım Yağlı olmasını öneriyoruz)
  • 1 Çay Kaşığı Pul Biber (Pul biberin yerine zencefil veya zerdeçal da kullanabilirsiniz)

 

Limonlu Yoğurt Kürünün Hazırlanışı:

3 yemek kaşığı yoğurt’a ikiye böldüğünün limonun yarısı sıkın. Daha sonra 1 çay kaşığı pul biberi üzerine ekleyip iyice karıştırın.

Yemekten sonra hiçbirşey yemeyin ve yemeklerden 1 buçuk – 2 saat sonra bu karışımı uygulayın. Karışımı uyguladıktan sonra da kesinlikle birşey yememelisiniz.

 

Emziren anneler, hamile bayanlar bu tarz kürlerden kesinlikle uzak durmalı. Yine aynı şekilde mide rahatsızlıkları olan kişilere de önermiyoruz.

 

Limonlu Yoğurt Kürü Yapanlar – Deneyenler – Kullananlar

Eğer limonlu pul biberli yoğurt kürünü daha önce denediyseniz, sizlerin de yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi duymak isteriz.

 

 

Bu yazımız bir tıbbi tavsiye kesinlikle değildir. Lütfen bu tarz tavsiyelere uymadan önce doktorunuza danışın.
Kategori: