HSBC Kredi Başvurusu


HSBC Kredi Başvurusu

Müşterileri için kurumsal, yatırım bankacılığı ve bireysel bankacılık alanında birçok hizmet sunan HSBC Bank, özellikle uygun koşullar ile hazırladığı kredi paketleri ile müşteri sayısını her geçen gün biraz daha arttırmaktadır. Kişilere ve kurumsal firmalara finansman desteği sağlayan HSBC, uluslararası bankacılık faaliyetlerinden aldığı güç ile bugünkü değerini ortaya koymuş durumdadır. HSBC kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler için 7 gün 24 saat destek sunmak isteyen HSBC, hem başvuruları kabul ettiği hem de bankacılık alanında merak edilen tüm sorulara yanıt bulmak için, müşteri hizmetleri servisine de tam yetki vermiştir. Bu sayede, hem anlık olarak kredi başvurularınızı yapabiliyor hem de mevcut bir başvurunuz varsa bunun sonuçları hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

HSBC Kredi Çeşitleri Nelerdir?

HSBC kredi başvurusu için birçok kredi paketi bulunmaktadır. Bu paketlere baktığımız zaman; bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, tüketici kredisi ve taşıt kredisini bulabiliriz. Bireysel ihtiyaç kredi paketlerine gün içerisinde binlerce kişi başvurmaktadır. Çünkü, birçok bankada belirli kredi paketlerinde bulunan taksit erteleme fırsatları, HSBC Bank’ın tüm kredi paketlerinde geçerlidir. Bu sayede alınan kredinin ödemeleri bir sonraki ay ödenmeye başlayabileceği gibi, 3 ay sonrası için de ertelenebilmektedir.

Banka tarafından oluşturulan kredi paketleri için ayrı ayrı şartlar getirilmiş durumdadır. Bundan dolayı, HSBC Bank’ın sunduğu kredi paketlerine başvurunuzu yapmadan önce, sizler için araştırdığımız başvuru kanallarını ve başvuru şartlarını araştırmalısınız.

HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC tarafından hazırlanan kredi paketlerine başvuru yapmak isteyen kişiler için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

 • Banka şubesi üzerinden kredi başvurusu
 • Telefon bankacılığı ile kredi başvurusu
 • İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu

Üç farklı başvuru kanalı bulunan HSBC Bank’ta, tüm başvurular için aranan kriterler birkaç dakika içerisinde sorgulanmakta ve başvuru yapan kişiye anında bilgi verilmektedir. Bundan dolayı saatlerce ya da günlerce kredi başvurunuzun sonucunu beklemenize ya da müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak başvuru durumunuzu sorgulamanıza gerek yoktur.

 • Banka Şubesi Üzerinden Kredi Başvurusu: HSBC Bank şubelerine giderek kredi başvurusu yapmak isteyen bireyler, bahsi geçen tüm kredi paketlerine hızlı bir şekilde başvuru yapabilmektedir. Bankanın kredi başvurunuzu değerlendirebilmesi için, banka görevlisine kimlik bilgilerinizi vermeniz yeterlidir. Bunun için kimliğinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın. Eğer bankadan kredi almanızın önünde herhangi bir engel bulunmuyorsa, banka şubelerinden yapacağınız başvurular sırasında bankaya gelir durumunuzu ibraz edeceğiniz maaş bordronuzu alıp gitmenizde fayda vardır. Bu sayede hem hızlı bir şekilde kredi başvurunuzun diğer aşamalarına geçebilir hem de zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

 

 • Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvurusu: HSBC Bank’ın kredi paketlerine ön başvuru yapmak ve banka şubelerine gitmeden önce bir değerlendirme yapmak istiyorsanız, HSBC Telefon Bankacılığı’nı kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yapabileceğiniz HSBC Telefon Bankacılığı için tek yapmanız gereken 0850 211 01 11 hizmet numarasını aramaktır. 7 gün 24 saat lem yapabileceğiniz bu hizmet numarasından, anında yanıt alabilirsiniz.

 

 • İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvurusu: Eğer daha önce HSBC Bank hizmetlerinden faydalanmışsanız yani HSBC Bank internet bankacılığı hesabınız bulunuyorsa, kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için önce HSBC Bank internet adresine ardından da internet bankacılığı hesabınıza giriş yapın. Bunun ardından kredi başvurusu ile ilgili sayfaya gelin. Bu sayfa açıldığında sizden belirli bilgileri girmeniz istenecektir. Bankanın sizden talep ettiği bilgiler ilk etapta TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızdır. Bunun beraberinde hangi kredi paketine başvuru yapmak istediğinizi seçmeniz gerekecektir. Son aşamada bankaya gelmeden önce kredinizin değerlendirilmesi için gerekli olan gelir durumunuz ile ilgili formu doldurmanız yeterli olacaktır. Tüm bilgileri doldurup Başvur butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından çok kısa bir süre içerisinde başvuru sonucunuzu ekranda görebileceksiniz.

Hsbc Onlin Kredi Başvurusu Linki: www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/

HSBC İhtiyaç Kredisi

HSBC tarafından hazırlanan ihtiyaç kredisi paketleri ile, evlilik giderleri, eğitim harcamaları, beyaz eşya alımı, sağlık harcamaları ya da tatil masraflarınız için gerekli olan tüm giderlerinizi karşılayacak şekilde faydalanabilirsiniz. Görüldüğü üzere ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan bireyler için banka çok geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz üç başvuru kanalından herhangi birini seçerek, anında kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında en düşük bin lira en yüksek ise 50 bin lira için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

HSBC kredi başvurusu yapan kişiler olumlu dönüş alırlarsa, bankanın talep ettiği belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Kredinin alınabilmesi için gereken belgeler ise şunlardır.

 • Banka görevlisinin size sunacağı Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu’nun eksiksiz bir şekilde doldurulması.
 • Aylık gelir durumunuzu gösteren gelir belgesi. Bu belge, ücretli çalışanlar için son aya ait olmalıdır. Ayrıca, gelir belgesi çalışılan firmadan alınmalı ve görevli tarafından da imzalanmalıdır. Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kendi işletmesi bulunuyorsa, bu durumda imza sirküleri, ticaret sicil kaydı ve vergi levhası örneğini banka görevlisine sunmalıdır.
 • Serbest meslek ile meşgul olan kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi talep edilmektedir.
 • Kişilerin SSK bildirisinin son ayki örneği.

Bankanın genel itibari ile kredi başvurularında talep ettiği belgeler bunlardır. Fakat, kişilerin banka sicilleri ya da başvuruda bulundukları kredi limitine göre ek belgelerin talep edilme ihtimali de bulunmaktadır. Ek belgelerin yanı sıra teminat ya da kefil talep etme hakkı da bankaya aittir.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  Akbank Kredi Kartı Başvurusu

HSBC Taşıt Kredisi

HSBC kredi başvurusu işlemlerinde, almak istediğiniz hem sıfır hem de ikinci el taşıtlar için de kredi paketleri bulunmaktadır. Bankanın taşıt kredileri için oluşturduğu politikalara göre; sıfır km taşıtlarda aracın değerine göre farklı oranlarda ödeme yapılmaktadır. Eğer araç değeri 50 bin liraya kadar verilecek kredi ile karşılanabiliyorsa; banka bu değerin yüzde yetmişlik kısmını sizlere verecektir. 50 bin liranın üzerinde bir taşıt almak istiyorsanız da, HSBC araç değerinin yüzde ellisini sizlere verecektir.
Banka, belirli durumlarda kullanıcılardan kefil talep etmektedir. Eğer kefil gösterebileceğiniz kimse yoksa, satın alacağınız aracın bankaya rehin teminatı yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kredinin vade süresi dolduktan sonra borç tamamlanırsa, araç üzerindeki rehin de kaldırılacaktır.

İkinci el taşıt için alınacak taşıt kredilerinde, araç için yapılan kasko bedelinin yüzde yetmişi kadar kredi verilmektedir. Şuan güncel taşıt kredilerine bakıldığı zaman; 48 aylık vade seçenekleri sunulduğunu görmekteyiz. Kişiler bu vade süresi boyunca erken ödeme, ara ödeme ya da otomatik ödeme işlemleri yapabilirler.

Taşıt kredisi için bankaya sunulması gereken belgeler de şunlardır.

 • Taşıt Kredisi Başvuru Formu (Banka şubelerine gidildiğinde, görevli tarafından sizlere sunulacaktır.)
 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi (Yalnızca farklı bir kişiye ait firmada çalışan kişiler için.)
 • Serbest Meslek ve Ticari İşletme Sahipleri İçin Ticaret Sicil Gazetesi
 • Satın alınmak istenen aracın proforma faturası ile ruhsatın fotokopisi.
 • Başvuru formunda ikametgah bilgilerinizde yer alan adrese gelen ve adınıza kayıtlı olan faturalardan herhangi birisi.

Bu belgeler talep edildikten sonra banka sizden ek olarak kefil ya da teminat talebinde de bulunabilecektir. Bundan dolayı, yukarıda bahsedilen belgeleri hazırladıktan sonra banka şubesine gitmeli ve ek belge talep edileceğinden de haberdar olun.

HSBC Mortgage Kredisi

HSBC, yeni bir konut almak isteyen kişiler için Mortgage Kredisi desteği sunmaktadır. Bu kredi paketinden faydalanabilecek olan kişiler için en önemli şart ise, tamamı bitmiş olan bir konut almalarıdır. Eğer bu şart tamamlanıyor ve bitmiş bir ev satın alınmak isteniyorsa, doğrudan banka şubelerine başvuru yapılması gerekmektedir.

HSBC kredi başvurusu işlemleri sırasında Mortgage avantajlarından faydalanacak kişilerin yapacakları kredi başvurusunda en az 5 bin lira şartı bulunmaktadır. Üst sınır olarak bir değer belirtilmemiştir. Kredi paketinde faydalanılabilecek üst vade süresi ise 120 aydır. Banka şubesine başvuruda bulunurken satın alınmak istenen evin tapusunun aslı ya da fotokopisinin de getirilmesi gerekmektedir. Başvuru kayda alındığında, HSBC tarafından satın almak istediğiniz eve bir eksper gönderilecektir. Evin değerini belirleyecek olan eksper raporunda ne kadar bir değer belirlenmiş ise, banka bu değerin yüzde sekseni oranında sizlere finansman sağlayacaktır. Eğer sağlanan kredi, istediğiniz ev için yeterli gelmiyorsa, tamamlayacak şekilde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir ya da eksik kalan tutarı kendi birikimleriniz ile tamamlayabilirsiniz.

Mortgage kredisi için bankaya sunulması gereken belgeler de şu şekildedir.

 • Mortgage Kredisi Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi. (Sürücü belgesi ya da pasaport da kabul edilmektedir.)
 • Gelir durumunu gösteren belge.
 • Konut ipoteği, konut sigortası, hayat sigortası ve DASK ile ilgili tüm belgeler.

Bankaya kredi başvurusunda bulunacak kişiler bu belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmalıdır. Bunlara ek olarak banka evin ipotek edilmesini, farklı bir gayrimenkulün teminat gösterilmesini ya da borcunuzu ödeyeceğinize dair bir kimsenin size kefil olmasını talep edebilecektir.

Kimler HSBC Kredilerin Faydalanabilir?

HSBC kredi başvurusu sırasında kişilerin bankalara sunması gereken belgeleri, her kredi paketi için ayrı ayrı ele aldık. Fakat, bankaya gelir durumunuzu gösterebildiğiniz ya da 18 yaşını tamamlayabildiğiniz halde, kredi başvurunuzun red cevabı alacağını ise unutmamalısınız. Eğer tüm şartlar taşındığı halde red yanıtı alıyorsanız, kredi notunuz düşük olabilir ya da banka sicilinizde yer alan bir cezadan dolayı bu sonuç ile karşılaşabilirsiniz.

Kredi notu ile ilgili yaşanan problemlerde, kişilerin Findeks notlarının alt sınır olarak 1300 seviyelerinde olması gerekmektedir. Bu seviyenin altında olan kişilere yüksek tutarlı kredi verilmeyecektir. Eğer yalnızca kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredinizin reddedildiğini düşünüyorsanız, düzenli ödemelerde bulunara birkaç ay içerisinde kredi notunuzun yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz.

Banka sicilinizde bulunan bir cezadan dolayı kredi başvurunuz onaylanmamışsa, bu durumda işlemler biraz daha zorlu olacaktır. Çünkü, kişilerin aldıkları cezalar yaklaşık olarak 4 yıl süre ile hem banka kayıtlarında hem de Merkez Bankası verilerinde gizli tutulacaktır. Bundan dolayı bankalardan aldığınız bir protesto işlemi ya da kara listeye girme durumu varsa, dört yıl boyunca başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Eğer kredi sicilinizde bulunan cezaların kaldırılmasını istiyorsanız, 2017 yılında yürürlüğe giren kredi sicil affından faydalanabilirsiniz. Bu af için, ceza alınan borcun kapatılmış olması ya da borcun ödeneceğinin ibraz edilip, söz konusu borcun yapılandırılması yeterli olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra kredi sicilinizdeki cezanın kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak, kredi sicilinizdeki cezanın hangi borcunuzdan dolayı olduğunu bilmiyorsanız, Findeks’i ziyaret etmeniz gerekecektir. Findeks’in internet adresinden yapacağınız Findeks Risk Raporu sorgulamasında, geçmiş dönemlere ait ödeme tablonuz, gecikmeler ve alınan cezalar tüm detayları ile sizlere sunulacaktır. Burada yer alan verilere göre, kredi sicil affından faydalanbilmeniz için ceza aldığınız bankaya doğrudan ya da dilekçe yolu ile başvurmanız gerekmektedir.


What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Beğendim
0
Beğendim
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format