Eğer kredi kartı kullanımı ile birlikte hem nakit taşımanın size getireceği riskleri ortadan kaldırmak hem de harcadığınız kadar özel fırsat ve puanlardan faydalanmak istiyorsanız, ING Bank kredi kartı başvurusu ile birlikte Bonus Kart’ın ayrıcalıklı dünyasına sizler de katılabilirsiniz. Bankanın hazırlamış olduğu kredi kartı hizmeti, ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartı türü olan Bonus özellikleri ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Bu sayede, üye işyerlerinden yapacağınız her alışverişten ekstra puanlar kazanacak hem de Bonus Kart kullanıcıları için hazırlanan özel kampanyalardan faydalanarak, ekstra puan ya da özel indirimleri kullanabileceksiniz.

Şuan milyonlarca kredi kartı ile yapılan işlemlere baktığımız zaman, bazı bireylerin internet üzerinden alışveriş yapmak amacıyla bu hizmeti aldıklarını bazılarının ise, yaptıkları alışverişleri taksitli bir şekilde ödemek ve puan kazanabilmek amacıyla bu tarz bir kullanımı sağladığını görebiliriz. Her ne sebeple olursa olsun, kredi kartı kullanımını olması gerektiği gibi yapmanız halinde çok büyük avantajlar elde edebileceksiniz. Eğer doğru bir şekilde kredi kartı kullanımını başarabilirseniz, ekonomik açıdan zorlanmadan hayat standartlarınızı bir hayli yükselteceksiniz.

ING Bank kredi kartı başvurusu için size sunulan birçok ayrı özelliği bulunan Bonus kredi kartları bulunmaktadır. Özellikleri ve tamamlanması gereken şartlara göre bu kredi kartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • ING Bonus Kredi Kartı
 • ING Bonus Plus Kredi Kartı
 • ING Bonus Premium Kredi Kartı
 • ING Bonus Platinium Kredi Kartı

Genel özellikleri bulunan ING Bonus kredi kartına baktığımız zaman, hem kolay sahip olabileceğinizi hem de birçok avantaj ve kampanyadan yıl boyu faydalanabileceğinizi söyleyebiliriz. Diğer kredi kartlarında ise sunulan avantaj ve kampanyalar, biraz daha farklılaşabilmektedir.

Ing Bonus Plus Kredi Kartı

ING Bank’ın sunmuş olduğu Bonus özellikli kredi kartlarını kullanıyorsanız ve kullanım süreniz en az 6 ay olmuşsa, siz de kredi kartınızı yenileterek Bonus Plus avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bankanın hazırlamış olduğu ve yalnızca 6 aylık kredi kartı kullanım geçmişi olması şartı ile alabileceğiniz Bonus Plus kredi kartı ile ilgili bilmeniz gereken detayları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • ING Bonus Plus kredi kartı, öncelikli olaran Bonus dünyasının ayrıcalıkları arasında, puan konusunda size avantaj sağlamaktadır. Hem internet hem de POS cihazlarını kullanarak yapacağınız alışverişlerde, ekstra bonus puanlar kazanabileceksiniz.
 • ING Bonus kredi kartınız ile birlikte, son 12 aylık dönemde en az 75 puana denk gelen bonus biriktirmişseniz, doğrudan kredi kartınızı yeniletebilir ve ING Bank Bonus kredi kartını kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Kredi kartınızı yenileterek ING Bank Bonus Plus özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız, en az 6 aylık ING Bank Bonus kredi kartı geçmişiniz olması gerekmektedir.
 • ING Bonus Plus Card için kredi kartınızı yenileteceğiniz zaman, son 12 ay içerisinde kazanmış odluğunuz bonuslar dikkate alınacaktır. Özel kampanyalardan elde etmiş olduğunuz ekstra bonus puanlar ise bu hesaplamaya dahil edilmeyecektir.
 • Ek kart kullanımı ile birlikte elde edilen puanlar dikkate alınmayacaktır.

ING Bonus Premium Kredi Kartı

Premium ayrıcalıklarının sunulduğunu bu kredi kartında da, tıpkı ING Bonus Plus kredi kartında olduğu gibi belirli şartların tamamlanması gerekmektedir. ING Bank kredi kartı başvurusu işlemlerinden daha ayrı bir şekilde sahip olabileceğiniz Bonus Premium kredi kartı için bilinmesi gereken detaylar şu şekildedir.

 • Kendisinden önceki Bonus kredi kartlarına göre daha fazla puan kazandırmaktadır.
 • Bu kredi kartının kullanılabilmesi için bireylerin daha önceden ING Bank Bonus Plus kredi kartının kullanılmış olması gerekmektedir.
 • Eğer ING Bank Bonus Plus kredi kartı kullanımı yapmışsanız ve 12 aylık süre boyunca en az 150 bonus puan kazanmışsanız, doğrudan kredi kartınızı yenileyebilir ve ING Bonus Premium kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.
 • ING Bonus Premium kredi kartını kullanmaya başlayabilmek için en az 6 ay boyunca bankadan bir kredi kartı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca Premium özellikteki kredi kartı için en az 6 ay boyunca yalnızca Bonus Plus kredi kartını kullanmış olmanız gerekecektir.
 • Bonus Premium kredi kartı için başvuru yapan müşterilerin yaptıkları toplam harcamalar ve bu harcamalar için onlara tanımlanan bonus puanlar dikkate alınacaktır. Bundan dolayı sahip olduğunuz puanların hesaplanması sırasında dikkat edilecek kuralları bilmelisiniz. Bu puan hesaplamasında ekstra kampanyalardan kazandığınız bonus puanlar ve ek kartlarınızdan elde edilen bonus puanlar dikkate alınmayacaktır. Yalnızca üye işyerlerinden ve internet üzerinden yaptığınız alışverişler sonrasında kazandığınız puanlar dikkate alınacaktır.

ING Bonus Platinium Kredi Kartı

ING Bank’ın hazırlamış olduğu kredi kartları arasında en kapsamlı olarak karşımıza çıkan Platinium özellikle Bonus kredi kartı, sadece puan kazandırma konusunda değil, diğer bankacılık hizmetlerinde de birçok ayrıcalığı kullanıcısına sunmaktadır. Öncelikli olarak kimlerin bu kredi kartından faydalanacağına bakalım. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi Platinium kredi kartı için farklı bir kredi kartı kullanmanıza gerek yoktur. Yalnızca özel müşterilere sunulan bu kredi kartı, 250 bin lira ve üzerinde bir yatırım ya da mevduat hesabına sahip olan ING Bank müşterilerine sunulmaktadır. ING Bank kredi kartı başvurusu da gerekeyen bu hizmet, doğrudan bireylere sunulmakta ve kullanmak istememeleri durumunda da kartlarını iptal ettirmeleri gerekmektedir.

ING Bonus Platinium kredi kartının sağladığı avantajları da şu şekilde özetleyebiliriz.

 • Bu kredi kartını kullanan bireylerden hiçbir şekilde kredi kartı ücreti tahsil edilmemektedir.
 • Banka şubelerine gidilerek ya da 0850 222 0 600 ING Bank müşteri hizmetleri üzerinden özel bankacılık hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilmektedirler.
 • Para gönderme işlemleri için internet bankacılığı ya da telefon bankacılığını tercih ederek, havale ve eft işlemlerinde ücret ödemek zorunda kalmazlar.
 • Bireysel kredi paketlerine yapacakları her başvuruda, onlar için özel kredi faiz oranları uygulanacaktır.
 • Kasa kiralama işlemlerinde, seçecekleri kasanın fiyatı üzerinden %50 indirim sağlanacaktır.

ING Bank Pegasus Kredi Kartı

ING Bank kredi kartı başvurusu işlemlerinde, harcama alanınıza göre özel olarak hazırlanmış kredi kartlarına da başvuruda bulunabilirsiniz. Bunların en iyi örneği ise, ING Bank tarafından hazırlanmış olan Pegasus kredi kartıdır. Bu kredi kartı, özellikle seyahat eden bireyler için çok büyük avantajlar sunmaktadır. Kredi kartının özelliklerine genel olarak baktığımız zaman, yaptığınız harcamalardan hem bonus puanlar biriktirebilecek hem de uçuş puan birikimi yapabileceksiniz. ING Bonus Card avantajlarının da aynı şekilde size sunulduğu bu kredi kartı, hem uçak bileti hem de araç kiralama işlemlerinde sizlere özel indirimler de sağlayacaktır.

ING Bank kredi kartı başvurusu için Pegasus kredi kartını seçmeniz halinde, bu kredi kartının size sağlayacağı ilk avantaj, Enterprise üzerinden yapacağınız araç kiralama işlemlerinde karşınıza çıkacaktır. Enterprise üzerinden bir araç kiralama işlemi yaptığınızda ve bu işlem için gereken ücreti kredi kartınız ile ödediğiniz zaman, toplam masrafın %35’lik kısmı banka tarafından indirime dahil edilecektir. Bu sayede, araç kiralama işlemlerinde daha uygun fiyatlardan faydalanacak, elde ettiğiniz tasarruflar ile birlikte de daha uzun sürelik araç kiralam işlemi yapabileceksiniz.

ING Bank Pegasus kredi kartı kullanıcılarının araç kiralama işlemlerinin yanı sıra elde edecekleri fırsatlar ve onlar için 2017 yılının sonuna kadar geçerli olan kampanyaları da şu şekilde özetleyebiliriz.

 • ING Bank Pegasus Kredi Kartı kullanarak yapacağınız motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinizde, 5 aylık taksit fırsatından faydalanabilirsiniz.
 • A101 mağazalarından yapacağınız alışverişler sonrasında, 100 TL üzeri alışverişleriniz için 10 TL değerinde bonus puan kazanabileceksiniz.
 • Apsiyon üzerinden yapılacak olan işlemlerde, sizlerden tahsil edilen hizmet bedeli, Pegasus kredi kartınıza bonus puan olarak eklenecektir.
 • Visa Platinium kredi kartınız ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapacağınız alışverişlerde, üye işyerlerini tercih ederseniz toplam harcamanızın %50’lik kısmını iade olarak alabileceksiniz.
 • Beyaz eşya alışverişlerinizde, faydalandığınız taksit sayısı ne olursa olsun, 2 taksit fazladan kullanım sağlayabileceksiniz.
 • ING Bonus Pegasus kredi kartı ile IKEA mağazalarında +3 taksit fırsatından faydalanabileceksiniz.
 • Bonus özellikli kredi kartınızı kullanarak ATM noktalarından yapacağınız nakit avans çekimlerinde, 1000 TL’ye kadar masrafsız ve faiz olmaksızın hizmet alabileceksiniz.

ING Bank kredi kartı başvurusu yapmanızın ardından elde edeceğiniz avantajlardan yalnızca bir kısmı yukarıda belirttiğimiz gibidir. En başta da söylediğimiz gibi, kredi kartınızı gerektiği gibi kullanır ve gelir durumunuza göre bir harcama yaparsanız, bu avantajların yanı sıra hayat standartlarınızı da yükseltmiş olursunuz.

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ing Bank kredi kartı başvurusu için karşınızda birçok alternatif bulunmaktadır. Yeni bir kredi kartı hizmeti almak için öncelikli olarak ING Bank’ın internet sitesine giriş yaparak, çok kısa bir sürede kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın internet sitesi üzerinde yapacağınız kredi kartı başvurusu işlemlerinde, sizlerden yalnızca TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız talep edilecektir.

ING Bank’ın internet sitesini kullanarak bir kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman, bu başvurunuz sadece ön başvuru niteliğinde olacaktır. Yani, TC kimlik numaranız üzerinden bir inceleme yapılacak, sonrasında da cep telefonu numaranıza ING Bank kredi kartı başvurusu sonucunuz iletilecektir. Eğer onay verilmişse, sizden talep edilen belgeler ile birlikte banka şubelerine gidebilirsiniz.

ING Bank kredi kartı başvurusu için tercih edebileceğiniz diğer yöntem ise, banka şubeleridir. Banka şubelerinden yapacağınız başvurular, her zaman için daha hızlı ve daha güvenilir sonuçları sizlere sunacaktır. Bunun için önce gelir durumunuzu bankaya ibraz edebileceğiniz belgeyi hazırlamalı ve kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunmalısınız. Kredi kartı başvurusu işlemlerinde gelir durumunu gösteren belge ve kimliğe ek olarak, bir de ikametgah bilgilerinizin yer aldığı resmi belgeyi yanınızda bulundurmalısınız. Ardından gelir belgenizde yazılı olan tutara göre doğru orantılı bir kredi kartı limiti belirleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ing Bank kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz son yöntem ise, SMS yöntemidir. Eğer ING Bonus kredi kartından faydalanmak için kısa mesaj yoluyla başvuru yapacaksanız, KART yazıp boşluk bırakmalı, sonrasında ise TC kimlik numaranızı yazmalısınız. Arasında birer boşluk bırakarak yazdığınız bu iki bilgiyi, doğrudan 2205’e göndermeniz halinde, kredi kartı başvuru sonucunuz beş dakikalık bir sürede size iletilecektir.

ING Bank kredi kartları arasndan Pegasus özellikli olanları kullanmak isterseniz de PGS yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazmalısınız. Hazırladığınız bu kısa mesajı 2205’e göndererek, kredi kartı başvurunuzun işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. Kredi kartı başvuru için gönderdiğiniz SMSlerden de anlaşıldığı gibi ne kadarlık bir limit için başvuru yaptığınız ya da ne kadar geliriniz olduğuna dair bir bilgi doldurulmamaktadır. Bundan dolayı SMS ile yaptığınız başvurunuza onay verilmesi durumunda, yukarıda kredi kartı başvurusunda istendiğini söuylediğimiz belgeleri hazırlayarak şubelere gitmeniz gerekecektir.
Kategori: