Anadolu Bank kredi başvurusu ile birlikte, nakit sıkıntısı çektiğiniz birçok alanda problemleri ortadan kaldırabilir ve bankanın ön gördüğü uygun faiz koşulları sayesinde de geri ödeme işlemleri sırasında, çok daha yüksek miktarda geri dönüş yapmak zorunda kalmayabilirsiniz. Finansal ihtiyaçların giderilmesi adına birçok kredi paketi hazırlayan Anadolu Bank, Türkiye genelinde yeni şubeler açmasının ardından da kredi paketlerinde daha da iyileştirmelere gitmeye başlamış durumdadır. Bundan dolayı, hem bankanın yeni bir müşterisi olmak hem de finansal açıklarınızı uygun bir koşuldan faydalanarak kapatmak istiyorsanız, Anadolu Bank tarafından hazırlanan kredi paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Anadolu Bank tarafından hazırlanan kredi paketlerine baktığımız zaman, kişilerin ihtiyaç duydukları finansman tutarlarına bağlı olarak hizmet sunulduğunu görmekteyiz. Bu doğrultuda bankanın sizlere sunacağı kredi paketleri şu şekilde olacaktır.

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • Tüketici Kredisi
 • Sıfır Taşıt Kredisi
 • İkinci El Taşıt Kredisi
 • Tarım Kredisi
 • KOBİ Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Eğitim Kredisi

Tam sekiz ayrı kredi paketinde onlarca kredi ürününü sunan Anadolu Bank, kredi paketleri ile ilgili tüm detayları banka şubelerinden, bankanın resmi internet adresinden ve yedi gün yirmi dört saat ulaşılabilecek müşteri hizmetlerinden kullanıcılarına aktarmaktadır. Anadolu Bank kredi başvurusu yapmadan önce detaylı bilgi almak, kredi şartlarını öğrenmek ve tüm kredi paketlerinde sunulacak koşulları öğrenmek için 0850 222 55 50 Anadolu Bank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Numarayı aradıktan sonra yapacağınız tüm görüşmeler, ücretsiz bir şekilde gerçekleşecektir.

Anadolu Bank İhtiyaç Kredisi

Anadolu Bank kredi başvurusu yapacak olan kişiler, ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ihtiyaç duydukları finansman tutarına bağlı olarak, ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Anadolu Bank tarafından sunulan ihtiyaç kredisi paketine bakacak olursak; minimum 2 bin lira, azami olarak da 50 bin liralık başvru yapılabileceğini görmekteyiz. Anadolu Bank’ın ihtiyaç kredisi için sizlere sunacağı faiz oranı %1,35 olurken, ihtiyaç kredisi paketlerinde faydalanacağınız vade süresi ise 48 aydır.

Anadolu Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan kişiler banka şubelerine gitmeden önce, aşağıda belirteceğimiz şartları taşıyıp taşımadıklarına bakmalı, bankanın da onlardan isteyecekleri belgeleri hazırladıktan sonra şubelere gitmelidirler.

 • İlk olarak kredi başvurusu yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş ve düzenli olarak da bir işte çalışıyor olması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin gelir durumunu resmi bir belge ile bankaya ibraz etmesi şartı bulunmaktadır. Eğer kişilerin kendilerine ait bir işletmeleri bulunuyorsa da, vergi levhalarının fotokopilerini yanlarında bulundurmalıdırlar. Buna ek olarak ticari işletme sahiplerinden zaman zaman ticaret sicil gazetesi ya da imza sirküleri de talep edilmektedir.
 • Kişilerin kredi notlarının en az 1400 olması zorunludur. Buna ek olarak bankaların kara listesine girmemiş olmaları, böyle bir ceza alınmışsa da üzerinden en az 5 yıl geçmiş olması gerekmektedir.
 • Başvuruların gerçekleştirilebilmesi için nüfus cüzdanı ile banka şubesinde olunması gerekmektedir.
 • Son olarak banka tarafından sizlere teslim edilecek Kredi Başvuru Formu’nu okumanız, ardından da el yazınız ile ad, soyad ve cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra imzalamalısınız.

Anadolu Bank kredi başvurusu için yukarıdaki şartların tamamlanması yeterlidir.

Anadolu Bank Konut Kredisi

Anadolu Bank kredi başvurusu için konut alımlarındaki ihtiyaçlarınızı kapatmak istiyorsanız, 120 aya kadar vadelendirilen kredi paketlerinden faydalanabilirsiniz. Banka tarafından şuan net bir kredi faiz oranı belirlenmemiştir. Çünkü, konut alımı için hazırlanan eksper raporuna göre bir faiz oranı belirlenecektir.

Anadolu Bank şubelerinden yapılacak konut kredisi için gerekli belgeler ise şunlardır.

 • Nüfus cüzdanlarının aslı ya da fotokopisi.
 • Düzenli bir işleri olduğu, bu işten de düzenli gelir elde ettiklerini beyan etmelidirler. Farklı bir kişiye ait işten çalışanlar bu işlemi gelir belgesi ile, kendi iş yerinde bulunanlar ise vergi levhalarının fotokopisini bankaya sunmalıdırlar.
 • Satın alınacak olan evin tapusu ya da tapusunun fotokopisi.
 • Ekspertiz raporu

Anadolu Bank tarafından sunulan konut kredilerinde, eksper raporu şartı bulunmaktadır. Bu raporu isterseniz kredi başvurusundan önce bir ekspere başvurarak alabilirsiniz isterseniz de eksper göndermeleri için bankaya talepte bulunabilirsiniz.

Anadolu Bank Taşıt Kredisi

Anadolu Bank şubelerinden yapacağınız kredi başvurularında hem sıfır hem de ikinci el otomobiller için başvurular kabul edilecektir. Fakat, satın alınmak istenen araca göre burada hizmet sunulmaktadır. Örnek verecek olurska; ikinci el bir otomobil almak isteyen kişilerin ilk olarak bankanın finansman sağladığı otomobil markalarına bakmaları gerekmektedir. Çünkü, ikinci el otomobillerde banka tarafından sunulan en katı kurallardan ilki aracın yaşı, diğeri ise banka tarafından uygun görülen araçlardır. Bu şartları tamamlayan kişiler, banka şubesinden kredi başvurularını tamamlayabilirler.

Sıfır bir otomobil almak için Anadolu Bank kredi başvurusu yapacak olan kişiler, ilk olarak satın almak için anlaştıkları arabanın değerini resmi bir belge ile bankaya sunmak zorundadırlar. Bu belgeyi sunduktan sonra da banka incelemelere başlayacaktır. Kredi başvurusu işlemleri sırasında sorun çıkmamışsa, aracın değerinin %75 ya da %100’lük kısmına finansman sağlanacaktır. Kredi başvuruları işlemlerinde bankanın ne kadarlık bir finansman sağlayacağı ise önce kredi için başvurulan miktara, ardından da kişilerin kredi notlarına bağlıdır. Bundan dolayı, kişilerin bankalar ile yapacakları tüm işlemleri göz önünde bulundurarak kredi notlarını nasıl yüksek tutacaklarını bilmeli ve uygulamaya dökmelidirler.

 

Kategori: